Razno

Autor mate, Lipanj 20, 2008, 18:20:43

amar

znaci vozaci globtoura opet prave s*** ja neznam sta je njima, kad ce se opametiti ...

elvis

Citat: amar  u Svibanj 29, 2010, 22:22:55
znaci vozaci globtoura opet prave s*** ja neznam sta je njima, kad ce se opametiti ...

Vozaci sa 100 000 maraka,20 000 eura i 20 000 kuna,pa dajte ljudi odvadite malo

Zalosno je sto vozaci tu popuse foru i oni obicno na kraju izvuku najdelji kraj

The_Dubster

Citat: elvis  u Svibanj 28, 2010, 21:19:12
Isto tako moze biti i bilo koja druga firma,posto u clanku nije napisano ne treba ni ovdje nikoga optuzivati

logika nikad nije izdala ;) historija se ponavlja...

elvis

Citat: The_Dubster  u Svibanj 29, 2010, 23:24:57
Citat: elvis  u Svibanj 28, 2010, 21:19:12
Isto tako moze biti i bilo koja druga firma,posto u clanku nije napisano ne treba ni ovdje nikoga optuzivati

logika nikad nije izdala ;) historija se ponavlja...

Aj ne seri molim te,koliko neki novinar zna o autobusima i linijama,ako su uhapseni vozaci iz Medjugorja jel logika da je ta linija bas iz Medjugorja,bas moraju raditi u Medjugorju i voziti iz Medjugorja ako su tu rodjeni,to je novinarska logika,kad vidim clanak u kojem pise da je globtour onda OK,do tada ne uzimajte u obzir nijednu firmu,nije lijepo klevetati nekoga

mesinovic

Citat: amar  u Svibanj 29, 2010, 22:22:55
znaci vozaci globtoura opet prave s*** ja neznam sta je njima, kad ce se opametiti ...

Cudno Amare
tako mlad a odma okrivljues nekoga bez osnove.? ! :-\

Tomek

Evo dečki, da ovdje najavim, BiH dio foruma je dobio još jednog moderatora, radi se o MILCHO-u koji je to svojim doprinosom definitivno zaslužio. Drago mi je što se BiH dio toliko proširio i postao jedan od najaktivnijih djelova foruma te pokazuje da ovo nije ni hrvatski, ni bosansko-hercegovački nego prvenstveno regionalni forum kojim smo svi na dobitku..

Uživajte!!

Ivan1983

ČESTITKE dečkima good_boy

MILCHO


erobuss

Uvoz automobila starijih od sedam godina od 01. siječnja 2011. godine

Vijeće ministara BiH, na prijedlog Ministarstva vanjske trgovine i ekonomskih odnosa, donijelo je Odluku o izmjeni i dopuni Odluke o ograničenju uvoza putničkih automobila, teretnih vozila i automobilskih guma. Ovom odlukom ukida se ograničenje uvoza vozila u pogledu godina starosti, što je obveza BiH u smislu poštivanja odredbi Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju, te pravila Svjetske trgovinske organizacije (WTO).

Izmjenama i dopunama Odluke dozvoljava se uvoz vozila koja zadovoljavaju najniže tehničke zahtjeve za novoproizvedena i korištena vozila u procesima homologacije tipa vozila i homologacije pojedinačnog vozila. Uvoz upotrebljavanih vanjskih pneumatskih guma dozvoljava se samo ukoliko se koriste u svrhu recikliranja ili daljnje dorade, a obavljat će se u skladu s propisima kojima se reguliraju pitanja upravljanja krutim otpadom.

Odluka će biti primjenjivana od 1. siječnja 2011. godine.

-----
Ostaje pitanje da li je formiran centar za homologaciju vozila i tko će to i na koji način UOPĆE raditi, što bi u prijevodu trebalo značiti da ćemo se još načekati. U biti sada možeš uvest audija A8 starog 2 godine sa prijeđenih milijun kilometara, ali ne možeš Golfa IV sa prijeđenih 80 tisuća kilometara.  >hammer<

elvis

Nisam se bas mnogo raspitivao o ovom zakonu,a zanima me slijedece:nakon sto taj zakon bude u primjeni koliko ce to pomoci nasim prevoznicima,koje autobuse ce smjeti uvoziti...neko mi je pricao o filterima koji se mogu ugraditi da bi autobus iapunio uslove za E3 normu ???

busfan

Citat: elvis  u Prosinac 29, 2010, 00:33:31
Nisam se bas mnogo raspitivao o ovom zakonu,a zanima me slijedece:nakon sto taj zakon bude u primjeni koliko ce to pomoci nasim prevoznicima,koje autobuse ce smjeti uvoziti...neko mi je pricao o filterima koji se mogu ugraditi da bi autobus iapunio uslove za E3 normu ???

Cini mi se da se u Njemackoj moze ugraditi u Euro2 motor da ispuni Euro4 norme, ali ne bih rekao da ce to prihvatiti na carini

mesinovic

Jel nije neograniceno , u odluci se nista vise ne spominju euro norme ,za vozila koja se mogu uvesti, malo je ovo iritirajuce ,ili neko zna nesto vise o ovoj odluci .?

conecto

Ne vjerujem u ovo jednostavno pretvaranje Euro2 u Euro4. Proizvođači su se dosta namučili za Euro4 i Euro5, mnogi ga postižu samo sa SCR-tehnologijom (AdBlue), zapravo svi osim MAN-a i Scanie (naravno, mislim na kamione i buseve).
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

busfan

Citat: conecto  u Prosinac 29, 2010, 18:29:27
Ne vjerujem u ovo jednostavno pretvaranje Euro2 u Euro4. Proizvođači su se dosta namučili za Euro4 i Euro5, mnogi ga postižu samo sa SCR-tehnologijom (AdBlue), zapravo svi osim MAN-a i Scanie (naravno, mislim na kamione i buseve).

To je ustvari neki filter pomocu kojeg starija vozila dobijaju onu zelenu plaketu... Malo sam pogrijesio  :-\

elvis

Citat: mesinovic  u Prosinac 29, 2010, 12:27:40
Jel nije neograniceno , u odluci se nista vise ne spominju euro norme ,za vozila koja se mogu uvesti, malo je ovo iritirajuce ,ili neko zna nesto vise o ovoj odluci .?

To sad i jeste problem,sto niko ne zna kako ce to izgledati kad se pocne primjenjivati :-\