Autobusi koji više nisu aktivni - slike

Autor nukleusri, Prosinac 01, 2007, 14:54:00

kico101

Citat: shef  u Svibanj 06, 2008, 07:49:58
Ova dva su otišla prije njega, nema baš logike...
Imaš pravo.  jedino se ne sjećam da li je 479 imao niska sjedala kao 480 i 481 ili je imao turistička. Ako je ono prvo, onda je moguće to traženi gbr.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

shef

Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

NP-549

Citat: shef  u Svibanj 06, 2008, 11:29:26
479 je imao turistička sjedala
I to žute boje ko 456-460 ali naravno visoka.

voyager

Eh, dobri stari 376... Sjećam se kako je znao biti pun kao šipak sredinom '90-ih(Hre- Ri, vožnja u 12,50 iz Hreljina), ali vukao je kao konj, u petoj kao od šale sve do Vežice.

denis01000

#79
ljepo ih je opet vidit...cjele u 1 komadu....nesjećam se kad sam ih zadnji put uživo vidio...al opet ne kužim neke stvari u cjeloj priči.Kako je taj novi vlasnik mogo doć do tih autobusa-otkud mu informacije da su na prodaju?Kako ih je kupio(kome je dao pare za njih) i kako ih je dovuko u tu šumetinu??

shef

Pažnja, pažnja!
U emisiji "Hrvatska uživo" javljanje iz Karlovca u emisiju povodom dana Oružanih snaga, viđen na prezentaciji borbene tehnike i akcija Sanos S415 u bojama Autotroleja. Ako se neki drugi nije reinkarnirao, znači da se naš posljednji jahač preselio u HV.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

NP-549

Ja sam čuo bio pred par mjeseci da su uzeli bili 492, ali nisam ništa pisao jer mi se to činilo glupo.  Trebali su snjim navodno vozit onu liniju  Rijeka-Delnice za vojsku koju je tada još vozio ATR, a mislim da sad vozi AutoTransport Karlovac sa SÜ313.  493 je bio dosta tamniji od 492,  Shefe kako ti stojiš sa bojama?

shef

Bilo je samo sekunda kadra, teško za ocijeniti. Imao sam dojam da glume nekakvu taktičku vježbu po poligonu, jer ga se vidjelo u daljini iza novinarke u vožnji i točno je sunce išlo na njega tako da je teško ocijeniti svjetlinu boje.
Bio sad na HRT-u opet nisam vidio!!!!
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

NP-549


shef

Da, da, bila je taktička akcija spašavanja talaca iz autobusa. Valjda će biti u još nekim vjestima. Vidi se da ima garažni broj, ali na velikom LCD-u nisam uspio vidjet  >:(
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

NP-549

Nisam vidio gar.br. ali znam da je 493, jer je 492 bio posebne nijanse (ko 579) i imao neke detalje po boku.   Dakle,  rasprava zaključena,  riječ je o 493.
Ali sad se tu ne uklapa ono da je slikan u Munama kod nekoga u dvorištu.

shef

Na screenshotu se naravno ništa ne vidi:

Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

NP-549

Baš me zanima dal je vozio u Karlovac ili je na labudici otpeljan.
Dal se vide još uvijek na GoogleEarth-u  530 i 369 na Katarini?  Meni ne radi, pa nemogu vidit.

kico101

Citat: NP-549  u Svibanj 29, 2008, 09:42:10
Dal se vide još uvijek na GoogleEarth-u  530 i 369 na Katarini? 
Svojedobno je bila rasprava o tome, pa se govorilo da je na Katarini 379, a ja sam bio uvjeren da je 369. No, još uvijek postoji dilema-379 ili 369? :-\
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

NP-549

Da budem iskren, ja nikad taj bus nisam vidio u narančastoj boji, već samo sivoj.   A i povučen je iz prometa tokom rata, tako da bi prije rekao da je neki koji je kasnije povučen završio gore.  369, 370, 355.  Nema druge nego ić vidit