Simbol Splita

Autor brzi, Srpanj 27, 2008, 19:56:37

brzi

eto kako pitanje kaže koji je autobus po Vašem mišljenju dijelom simbol Splita?Jer što je je autobusi su uvijek aktivni po gradu pa tako ostaju na slikama,po novinama,Tv-u...
eto ja ću prvi;meni je Mercedes O305G,iz prve serije koji su došli...jer tada,nakon završetka rata,samostalnosti,boja crven-bijel-cven je stvarno dobro pristajala im.A i to je bilo meni drago vrijeme,pa sada kada se prisjećam svoje vožnje u atuobus,uvijek se sjetim tih autobusa,kada gledam spotove na Tv-u po Splitu,na njih se može naletjeti,kada budu spotovi na TV Dalmaciju,koji prikazuju Split,vidiš u daljini kako se on provlači,na raznim djelovima grada,kad je Hajduk igra prije,a Trocida išla s narančastim jaknama...što je je,on nas je na kraju i naučio na moderne autobuse,nakon Ikarusa i sl. ...a danas tek ostao koji... :- dakle dajem njemu glas  :)

netko

Da Brzi slažem se s tebom.
Bilo ih 38 i tada su čini gotovo cijeli Promet(ne baš svih 38,ali...).
Kratko i jasno bili su okosnica Prometa u doba 90-tih.
Isticali su se od ostalih autobusa odmah na prvi pogled(unutašnjost,elektronika,izgled).
Tamo negdje do 98-e možda bili glavni dio voznog parka.

Inače i ostalo sve je na mjestu.

Avtomontaže u 90-ima kao novi bili su vjerovatno u rame o305g.
Dakako da se nisu mogle baš uspoređivati sa 0305g(unutrašnjost),ali bili su novi i zbog toga su bili odmah do o305g.

A Man Lions(City) je obilježio Promet kao nekakvi prvi profinjeni autobus koji je došao u Split.

O345g nisu tu.Čim su došli stari godinu dana to im je već bila mana tako da oni nikako nespadaju tu i još plus jedna godina-to ih je totalno satralo i još pored toga nisu bili toliko dovoljno kvalitetni da bi nadmašili sve o305g koji je original Švabo.

Dakle konačno nakon dugog razmišljanja....o305g je definitivno po meni simbol Splita. :D :D

No vjerujem da bi malo veća dilema bila za solo autobuse ;).
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

jure

Simbol Splita mi je prejak naziv. Možda Autobus 90-ih  ili nešto slično.