Tipovi autobusa na linijama 2017. (neuobičajena vozila za tu liniju)

Autor GT-R, Siječanj 05, 2017, 12:40:58

hrvoje.skoc

Veceras na 131 zglobni Citelis gbr 779 to vec jako dugo nisam vidio...

Tomek

To je stvarno netko poludio.. Em po onom usponu se taj zglobni jedva popne, em su skretanja, a i sama ulica do okretišta Bizek jako jako uska te se riskira neko oštećenje autobusa, em ta linija 131 konstantno vozi za 10-15 putnika.. Strašno...

hrvoje.skoc

Slazem se, i ja sam osto paf kad sam ga vidio na okretistu Bizek

Ivan

Meh, a vozio sam se jednom u NG272 u ne najboljem stanju na 131 pa je preživio uspon, prosječni Citelis (bez klime) ipak bolje ide...

Ali da, ulice i broj putnika nikako nisu za zglobni, neki dijelovi su uski kao po Graberju ili Borčecu (doduše forumaši s istoka bi tvrdili da na takvim cestama od 3,5-4 m ne može voziti ni solo (kao na Rim) a kamo li zglobni, zapadni vozači znaju kako odvesti to iako je glupost). ;D

No očito ima puno viška zglobnih u zadnje vrijeme. ::| Bitno da su sad uzeli samo 5 solo iako je višak zglobnih prisutan očito stalno već 20 godina, treba nastaviti bacati pare, kao da već nisu na rubu s izlazom, neka bude manje autobusa ali bitno da je na 113 ili 206 svaki dan zglobni s 15 putnika...

Tomek

Prije par dana u garaži Podsused je stajalo 8 solo autobusa(tamo gdje stoje ispravni autobusi na parkiralištu, zglobni je bio samo 1, plus hrpa Stratosa) usred dana tako da mislim da ima solo za izlaz, al se iz nekog čudnog razloga gura zglobne.. To smo vidjeli i u subotu kad je na 124 bio zglobnjak..
Ne bi me čudilo da se guraju zglobni zbog dodatka na plaću...

Ivan

Citat: Tomek  u Ožujak 01, 2017, 22:45:50
Prije par dana u garaži Podsused je stajalo 8 solo autobusa(tamo gdje stoje ispravni autobusi na parkiralištu, zglobni je bio samo 1, plus hrpa Stratosa) usred dana tako da mislim da ima solo za izlaz, al se iz nekog čudnog razloga gura zglobne.. To smo vidjeli i u subotu kad je na 124 bio zglobnjak..
Ne bi me čudilo da se guraju zglobni zbog dodatka na plaću...
Mda, to sam i ja par puta pomislio ::| i nadao se da ne može biti istina, ali s obzirom koliko je Holding zagrezao u nered, ne bi bilo čudno da takve pizd..... vode politiku umjesto stvarnih potreba.

I dodatak za zglobni je totalna glupost, na kraju neki vozači dobivaju 113 bez ikakvih opasnosti s par putnika s dodatkom na plaću za liniju od 6 min. dok drugi moraju voziti 128 nekad i bez pauze gdje je iza svakog ugla neki novi stres... (i statistički je imala u jednom periodu kumulativno duplo više nesreća nego linije s 3x više voznih redova).
Treba reformirati cijeli sustav, i uzeti u obzir geografsku težinu linije i stanje cesta i efektivno vrijeme za volanom puno više nego činjenicu da je bus zglobni, treba davati i puno veće dodatke za dvokratne koje su nepromišljeno jako teške, a zglobni mislim wtf, pogotovo kad postoje senzori na skoro svim (osim 13) aktivnim zglobnim autobusima u ZET-u (druga je stvar ignoriranje sigurnosti u APP, tehnički nema razloga da bude nesigurniji i stresniji bus kad su mahom na lakšim linijama bez puno zavoja, osim par poput 121 i 215 (i 124 bez potrebe :P )).


btw ovo je jedna od cestica po Bizeku (dvosmjerna naravno), za one koji ne poznaju zapad grada... :P

https://www.google.hr/maps/@45.8269318,15.8583887,3a,75y,47.12h,91t/data=!3m6!1e1!3m4!1sAHUTp8sKOOs3oaWXtUNvIw!2e0!7i13312!8i6656

tramvajac 92


Tomek

Danas je na 121 uz gbr 750 i Citelis 18m gbr 791, taj tu stvarno rijetko zaluta.

822DoDo

gbr 628 na 274
gbr 511 na 269
Das Beste oder nichts. MB

ManNLNG

EUROBUS AV120

Diermeech

Danas gbr. 456 na 222.
Unazad ~2 tjedna se našlo i par solo citara na 222 ( sjećam se samo gbr. 672 ) i bio je jučer 1 solo citaro na 107.

MAN truck bus

Pa to nije previše čudno, niti ne treba zglobni kada ni nema previše putnika. Zna popodne bit i G II, a po ljetu skoro stalno solo.
bus123 byeg
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

tramvajac 92

Opet se izvode bjesne gliste, na ln. 137 je u 14:10 otišao 73.

Svašta se na 107 vidi, ali skoro uvijek je na vr 3 (J 12:05/13:45/15:25) zglobni. Ostalo kako kad.

ManNLNG

EUROBUS AV120

Portos


PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.