Tipovi autobusa na linijama 2017. (neuobičajena vozila za tu liniju)

Autor GT-R, Siječanj 05, 2017, 12:40:58

MAN truck bus

Most people get all angry about going to work the grind, just living for the weekend and all that, not me! Nope, I enjoy what I do!  Contributing the only way I know how. No place I'd rather be, nothing else I'd rather be doing. This is what life's all about only and I only really feel like myself.

Ivan

Ako se na Graberje penje u 2. ili 3. može se popeti i na Perjavicu, nema baš velike razlike.
Stratosima je snaga najmanji problem uz sve ostale komplikacije...

CONECTO430

641 na 230!!!


Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk

Idem samo jednu stanicu :D

MAN truck bus

Most people get all angry about going to work the grind, just living for the weekend and all that, not me! Nope, I enjoy what I do!  Contributing the only way I know how. No place I'd rather be, nothing else I'd rather be doing. This is what life's all about only and I only really feel like myself.

MAN truck bus

670 na 216/1


Unutra je veća kiša nego vani. ;D

MAN u ❤️
Most people get all angry about going to work the grind, just living for the weekend and all that, not me! Nope, I enjoy what I do!  Contributing the only way I know how. No place I'd rather be, nothing else I'd rather be doing. This is what life's all about only and I only really feel like myself.

CONECTO430

662 na 212
626 na 270
627 na 270
466 na 282
629 na 272
624 na  ***
630 na 272
434 na 273
9 na 159
469, 473, 475, 476 na 209
477 na 232


Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk

Idem samo jednu stanicu :D

leonardo123

Dodao bih još:
677 na 212
467,468 na 203
658 na 274
621 na 261
521 na 206
671 na 232 oko 13:30 otišao u G, pa je zamjena valjda taj 477
621 na 261
622,623 na 263
631 isto na nekoj liniji sa Dupca bio danas


CONECTO430



Citat: leonardo123  u Lipanj 16, 2017, 22:44:18
Dodao bih još:
677 na 212
467,468 na 203
658 na 274
621 na 261
521 na 206
671 na 232 oko 13:30 otišao u G, pa je zamjena valjda taj 477
621 na 261
622,623 na 263
631 isto na nekoj liniji sa Dupca bio danas

658 normalno , 521 na dvokratnima 70% kockica

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk

Idem samo jednu stanicu :D

822DoDo

Živite tako da se vaša djeca sjete vas
kada pomisle na poštenje i integritet.
_____________________________________

From your vantage point it certainly seems so.

Ivan

Po čemu je čudan 671 na 232? Citaro je na 232 bio normalna stvar prije nego je počela kriza i divljanje sa svačim, no i dalje voze svaki dan-dva...


A ovo s Regijima opet ne kužim, kao i SÜ313 (a valjda jednom i Crossway?), zašto ne voze svi iza Sesveta, ili možda nekad 229... Treba ih staviti i na 290 vikendom jer nema putnika za zglobni (a treba vidjeti i može li se možda i ljeti svaki dan), mogli bi otvoriti bunkere ako netko ima prtljagu kad ide na aerodrom, a na preko pola trase se uredno može voziti 60-80 km/h i na 10 km od VG do Petruševca ima ukupno 4 stanice.
To bi bilo definitivno pravo korištenje takvih autobusa i za aerodrome se po Europi dosta često vidi takve baš zbog bunkera i onda kad na ostalim linijama u blizini voze niskopodni, iako naravno radnim danom po jesenskom v.r. 290 ima previše putnika...

Zašto bi bili na 230 i 231 kad su te linije definicija gradske linije, a usto ponekad imaju jako gust vozni red koji se i normalnim busom ne stigne, ovako da dođe netko s kolicima napravi nered od kojega nema ni minute odmora za vozača.

I usput je li Dubravi cilj na baš svim Cityjima nabiti milijun prije nego dođu do 10. godine?

Ivan

S druge strane, ne kužim zašto APP ni vikendom ne šalje školske skoro nikud (a ni SL283), sa Savskog mosta voze samo ljeti par komada a mogli bi svaki vikend bar 4-5 i svi biti u pogonu ljeti da poštede ostatak voznog parka... I ne samo tamo, 174 sigurno trebaju pokriti, i recimo u zadnje vrijeme stalno vidim solo Citelise i Cityje vikendom na 176 i dobro da ne voze zglobni, ali zašto ne bi to vozili pravi prigradski kad je linija duga 23 km a ovih autobusa ima viška, i u busu obično nema više od 40-ak putnika... Nema nikakvog smisla.

Shole

Citat: Ivan  u Lipanj 17, 2017, 08:35:59
... Nema nikakvog smisla.

I tebe to čudi za ZET nakon svih ovih godina ?

Ti i ja ćemo ovdje za 5 minuta napisat kako bolje rasporedit postojeće autobuse i što bi trebalo nabavit u narednih 5 godina,  a oni kojima je to posao češu onu stvar već 15 godina i nikom ništa. 

leonardo123

Citat: CONECTO430  u Lipanj 16, 2017, 22:53:48

658 normalno , 521 na dvokratnima 70% kockica

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
Pa baš i nije uobičajeno da je Citaro na 274, bar ne ovaj iz 03'  ;) inače se ravnam po temi Linije - popis tako da sam zato i napisao.

Citat: Ivan  u Lipanj 17, 2017, 08:00:47
Po čemu je čudan 671 na 232? Citaro je na 232 bio normalna stvar prije nego je počela kriza i divljanje sa svačim, no i dalje voze svaki dan-dva...
Naravno da nije čudan, ali pošto je CONECTO430 napisao da je 477 na 232 ja sam samo objasnio kako se on našao tamo. Govorim o v.r. 232/1 na kojem je 99% Citaro.  buljo

Ivan

Aha, ok, nisam doživio drugi dio.. A mislim, nije ni Lion's City svojevremeno bio rijedak na 232, možda sada je.

STIB

Citat: Ivan  u Lipanj 17, 2017, 13:51:23
A mislim, nije ni Lion's City svojevremeno bio rijedak na 232, možda sada je.
Sad je to dosta rijetka pojava, najčešće onda kad dodatnog busa za 232 uopće nema pa onda bus s linije 205 na brzinu odvozi jedan krug do Pol. akademije (i zakasni na svoj redovni polazak samo minutu ili dvije).
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU