Tipovi autobusa na linijama 2017. (neuobičajena vozila za tu liniju)

Autor GT-R, Siječanj 05, 2017, 12:40:58

leonardo123

Citat: Ivan  u Lipanj 17, 2017, 13:51:23
Aha, ok, nisam doživio drugi dio.. A mislim, nije ni Lion's City svojevremeno bio rijedak na 232, možda sada je.
Da pojasnim, linija 232 ima dva vozna reda, 232/1 ide do stanice Čret-Melinišće, a 232/2 do Policijske akademije. Na 232/1 je uobičajen solo Citaro, a na 232/2 nema određenog tipa (bilo je i kocki i Conecta i Citara i školskih). Slična je kao linija 120 kod APPa, ako gdje fali izlaz ili je kvar, povuče se bus sa tih linija.

CONECTO430

Ja da se pridržavam "Linije - popis" svaki dan bi nekih 30 tak neuobičajnih stvari pisao. Ne samo ja nego većina! Jer npr. 822DoDo je većinom u Dupcu tamo ima stvarno svašta pogotovo po jesenskom v.r. Na nekim linijama je sve normalno. Na nekima ipak ne, 80% popisa nije točno napisano, odnosno točno je samo na nekim linijama je sve uobičajeno kao npr. 204, 277, 206... dok na nekim linijama je napisano da ide Citaro I. generacije, naleti nekad i II. generacija i nitko to ne piše. pivkan

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk

Idem samo jednu stanicu :D

CONECTO430

627 - 270
622 - 263
623 - 263
625 - 272


Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk

Idem samo jednu stanicu :D

MAN truck bus

"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

MAN truck bus

"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

tramvajac 92

Ovo je već tragično. 4/15 treba za izlaz i nema ih. Plus Marbus otkad nema nastave   glavauzid

Ivan

Pa jednostavno ne kužim kako bi trebalo ne biti ih, naravno da su kante daleko od savršenog busa ali donedavno dok ih je pola vozilo u APP mogli su pokrivati više službi nego Dubrava ima, a sad su svi tu poslije i nekih većih popravaka i odjednom svi pokrepali dok imaju manje posla?

MAN truck bus

Ja mislim da je to većinom ovisi tko vozi. Jer ako je u subotu bio 605 mogao je biti i jučer i danas.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Ivan

Znači kažeš zato jer nekom ne paše ima pravo tražiti da se potroši 50 l više na liniji koja ljeti ne puni ni minije jer mu se ne sviđa voziti određeno vozilo? Meh, skeptičan sam ali ne bih se ni tome čudio u ZET-u.

CONECTO430

@Ivan vjeruj ima takvih vozača kojima čak ni CITARO ne paše pa hoće MAN! To može i @822DoDo potvrditi! A vjerovatno i još neki forumaši!

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk

Idem samo jednu stanicu :D

C2

To je sasvim normalno. Svatko ima nešto što mu više odgovara i što mu manje odgovara. Vozači imaju različite potrebe i zahtjeve tako da svaki tip vozila nudi određena rješenja za njihove potrebe i zahtjeve.

822DoDo

Istina je...znam dosta slučajeva vozača koji preferiraju neki autobus a da ne kažem da rade scene kada dođu na smjenu jer ne žele neki bus voziti...većinom se mijenjaju Conecti, Cacciamali a i kocka ako je moguće...naravno svi imaju neke različite statuse u ZET-u pa si neki to mogu riješiti a drugi šute i rade
Das Beste oder nichts. MB

Ivan

Citat: C2  u Lipanj 20, 2017, 22:22:14
To je sasvim normalno. Svatko ima nešto što mu više odgovara i što mu manje odgovara. Vozači imaju različite potrebe i zahtjeve tako da svaki tip vozila nudi određena rješenja za njihove potrebe i zahtjeve.
Ma daj molim te. Jedno je ako netko preferira MAN umjesto Mercedesa i obrnuto ako su kapaciteti autobusa i potrošnja ekvivalentni, drugo da vozač određuje kakav će se bus voziti i ako smije uzeti bespotrebni veći bus da na praznoj liniji potroši više goriva nego većina ljudi u Hrvatskoj zaradi u tri dana poštenog rada, a da ne pričam o nabijenim kilometrima na solašima.

Ako je ovo točno Dubrava je očito u teškoj anarhiji.
Situacija da su si "povlašteni" vozači u APP namještali koje službe hoće je mila majka prema ovome.

Ivan

Citat: 822DoDo  u Lipanj 20, 2017, 23:23:29
Istina je...znam dosta slučajeva vozača koji preferiraju neki autobus a da ne kažem da rade scene kada dođu na smjenu jer ne žele neki bus voziti...većinom se mijenjaju Conecti, Cacciamali a i kocka ako je moguće...naravno svi imaju neke različite statuse u ZET-u pa si neki to mogu riješiti a drugi šute i rade
Ja sam mislio da je Conecto sasvim dobar bus za većinu vozača, barem od pametnih ljudi s kojima sam pričao... No očito nekima ne valja ni marka MB ako je zapravo MB Türk pa moraju misliti na svoj "ugled".

tramvajac 92

Citat: Ivan  u Lipanj 21, 2017, 06:22:34
Ma daj molim te. Jedno je ako netko preferira MAN umjesto Mercedesa i obrnuto ako su kapaciteti autobusa i potrošnja ekvivalentni, drugo da vozač određuje kakav će se bus voziti i ako smije uzeti bespotrebni veći bus da na praznoj liniji potroši više goriva nego većina ljudi u Hrvatskoj zaradi u tri dana poštenog rada, a da ne pričam o nabijenim kilometrima na solašima.
A gle... i u APP postoje vozači koji imaju privilegiju uzeti umjesto Citelisa neki dizel bus, nebitno sad jel solo il zglobni.