Autobusi - razno (3)

Autor CONECTO430, Lipanj 08, 2017, 13:09:02

Dreamwalker

#135
Citat: 421  u Kolovoz 28, 2017, 20:12:39
Prilično neodgovoran potez, koji je prošao bez posljedica.
No ne znači da ih neće biti - posebno je osjetljiva elektronika u srazu s vlagom.
Gledam video 2 puta. Voda ulazi kroz zglob s donje strane. Što je od elektronike ili struje moglo biti zašlusano? Nisu li instalacije u gornjem dijelu autobusa?

Ima li kakva procedura što napraviti u ovakvim vremenskim uvjetima? Jel vozač baš morao ić kroz vodu?
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

822DoDo

Da se sruši neki most da li bi prošao kroz Savu? Ista stvar kao kad snijeg pada pa iz centra kažu da ideš negdje nizbrdo/uzbrdo, naravno da nećeš ići ako nisi siguran u ishod toga. I u videu se vidi kako auti stoje a on se pravi pametan pa u vodu.
Das Beste oder nichts. MB

Dreamwalker

Jel postoji neka pismena procedura/interna uputa za ovakve situacije? Očigledno je da je vozač napravio glupost, ali me zanima jel imaju na temelju nečega u pismenom obliku pravo kazniti vozača?
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

Shole

Citat: 421  u Kolovoz 28, 2017, 20:12:39
Prilično neodgovoran potez, koji je prošao bez posljedica.
No ne znači da ih neće biti - posebno je osjetljiva elektronika u srazu s vlagom.


Ono što se smočilo je vjerovatno uvijek na udaru vode od kotača tako da nevjerujem da će bit ikakvih posljedica.  Da mu je ovo trebalo, to sigurno ne, al pretpostavljam da se nema baš jako što ovdje uništit. Najvažniji je usis zraka, a on je visoko

Ivan

Ne vjerujem da je bitnija elektronika smještena tako nisko, ali tko zna koliko će dugo mehaničari morati provjeravati radijatore i ostale dijelove koji inače nisu izloženi obilnoj vodi, i koliko bus treba rastaviti da se osuše paneli, koliko čistiti jer ovo je jako prljava a ne samo mokra voda... I sretna okolnost je da Citaro nema unutra na bokovima šperploče nego plastiku jer inače bi se to vjerojatno rascvalo i trebalo zamijeniti.

Uglavnom ovo je teška idiotarija ali mislim da bi vozaču dovoljna kazna bila da mu naplate radne sate detaljnog tehničkog pregleda i čišćenja, ako nema već neku drugu glupost u dosjeu. :p


Inače se kroz ovaj podvožnak slalo TAM-ove u vrijeme poplava jer su imali visoko smješten motor, ali to je bilo davno. :p

tramvajac 92

Tam nije niskopodni bio pa nije ni mogla voda ući u putnički prostor.

Sramota, svake godine je bar jednom poplavljen taj prokleti podvožnjak.

Ivan

Citat: tramvajac 92  u Kolovoz 29, 2017, 10:08:59
Tam nije niskopodni bio pa nije ni mogla voda ući u putnički prostor.

Sramota, svake godine je bar jednom poplavljen taj prokleti podvožnjak.
I drugi visokopodni autobusi, pogotovo SG220 su imali puno niže smješten motor i usis zraka, a i na SL200 iako je usis zraka bio viši ipak je imao polegnuti motor dok je na TAM-u bio uspravan, tako da niskopodnost nije jedini problem za prelaženje vode.

Uglavnom otkad nema TAM-ova na zapadu, tj. od 2000., se ovdje ne prakticira prolazak kroz tako duboku vodu. Što je ovom tipu bilo da je to išao raditi s Citarom, stvarno je teško shvatiti.


Uz poplave u ovom podvožnjaku sve su češće i na Oranicama, ako se dobro sjećam prije to baš nije bilo uobičajeno do ovog desetljeća. :P Još kako stari podvožnjak na Zagrebačkoj možda mu se dogodi isto što i Oranicama pa će pravci S-J na cijelom zapadu grada biti ograničen na Selsku (tog valjda ipak održavaju jer je previše bitan).

Uglavnom treba nam podvožnjak na raskrižju Petruševec-Radnička s po dva duga tunela, za raskrižje koje je realno manje bitno i nego mnoga druga raskrižja u razini na samoj Radničkoj-Heinzelovoj a trebat će više pumpanja nego svi podvožnjaci na zapadu grada zajedno, no fiksna ideja ide naprijed a koga briga ako je ostatak grada u kaosu.
perfeto

421

Nije Citaro u pitanju već NG, koji (vjerojatno) nema zaštitnu plastiku pod motorom ( poput većine  bus123 bus123 ).
Jest, usis zraka nalazi se pod krovom s lijeve strane, ali dio električne instalacije koji bi trebao biti vodonepropusan mogao bi biti prebrikan a la ZET.
Turbina je u razini s vodom stajaćicom i onom u valovitom stanju, a naglo hlađenje može izvitoperiti materijal pa se lopatice turbine mogu oštetiti.
Neodgovorno mi se čini slijedeće - procjena dubine vodenog tepiha.
Što bi bilo da se otvorio veliki šaht negdje na trasi kolnika, tko bi izvukao upali i propali  bus123 iz te vode? D5 i kolega rukovatelj  bez adekvatne opreme?
Procedura je slijedeća: poziv Centru i instrukcije nadležnog prometnika ili glavnog prometnika koji donose odluku te eventualni dolazak kontrolora prometa na lice mjesta do konačne odluke.
Sjećam se fotografije iz lista ZET otprije 15tak godina kad je jedan SL prošao istom trasom u istim uvjetima te je motor doživio hidroudar.
Klipnjača se savila poput banane jer je uz zrak usisana voda koja je uništila motor.  bus123 nije terensko vozilo za vožnju u ekstremnim uvjetima.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Ivan

Hm, slažem se s ostalim ali ako ne postoji još neki slični događaj, ja na snimci s prošle stranice definitivno vidim unutrašnjost Citara G 2009.

421

Istina, očigledno da je bilo više  bus123 amfibija.
BTW ispod poprečnog sjedala s YTBa, nalazi se 30A osigurač centralne elektronike.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

smogovci.bbb2

"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Robert

Citat: MAN truck bus  u Kolovoz 24, 2017, 08:30:13
Primjetio sam, da je na 157,162 i 165 sređena limarija. Znači izgledaju kao novi autobusi. Probat ću ih danas ulovit i slikat.  byeg

Vidim da je limarija konačno sređena na gbr 163.

smogovci.bbb2

Nisam baš siguran u to da je limarija sređivana. Vidio sam danas na 166 da se rascvao sa desne strane (između srednjeg kotača i harmonike) a prošlo ljeto je kao sređen. Ja mislim da su oni samo prelakirani bez potpune obnove limarije buljo
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

tramvajac 92

Djelomično je i 155 uređen, ali ima problema, čini mi se da ga muči dovod goriva. Nemirno radi motor na leru. Evo ga na 168.

CONECTO430

203 dobio istu reklamu kao i 222. Na 672 displey prije "štekao" i sad crn s kojom crticom.
Idem samo jednu stanicu :D