Nabavke novih autobusa (2)

Autor ManNLNG, Srpanj 02, 2017, 16:35:45

C2

Pošto imaju malo jače motore bilo bi dobro da voze brdske linije. Kada je bilo muljaže oko natječaja sjećate se da im je za jače motore bio izgovor brdske linije.

MAN truck bus

Da,to je bio izgovor za zglobne autobuse jer su tražili minimalno 400 ks,pa spustili na 360 ks.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

smogovci.bbb2

Citat: C2  u Srpanj 06, 2017, 13:14:48
Kada je bilo muljaže oko natječaja sjećate se da im je za jače motore bio izgovor brdske linije.
To je bilo za zglobne koji su kao bili planirani za 228 da bi vozili. Ako idu u APP onda valjda prema APD treba ići 5 City-ja
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

tramvajac 92

#63
Urbanwayi su predstavljeni jutros na Remizi. Tako su javili na radiju, pa očito da nema slika.  ;D

Edit: Ima, fotka sa fejsa Sindikata vozača i prometnih radnika ZETa.

Portos


PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

smogovci.bbb2

#65
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

smogovci.bbb2

Molim moderatora da ovu fotografiju stavit na prethodni post a ukloni jednu od one dvije identične.  hi
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

dominik,

Kakvi su ovi mali prednji displayi?!
Izgleda da se stvarno "pazilo" kod narudžbe.

MAN truck bus

Ja sam lijepo rekao da ima bustec! I vidi se gore iznad vozača. Ali ne ja ne znam a svi ostali znaju a nisu ih vidjeli.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

smogovci.bbb2

http://www.zet.hr/default.aspx?id=10477
Predstavljeni novi niskopodni autobusi

Vozni park Zagrebačkog električnog tramvaja bogatiji je za pet novih niskopodnih solo autobusa koje je na trešnjevačkoj Remizi predstavio zagrebački gradonačelnik Milan Bandić, u prisustvu predsjednice Uprave Zagrebačkog holdinga Ane Stojić Deban, voditeljice Podružnice ZET Ljube Romčević Žgele te direktora tvrtke Autobus d.o.o. Roberta Vrhovskog.

Autobusi imaju kapacitet za prijevoz 80 putnika, a opremljeni su pristupnom platformom za jednostavniji i lakši ulazak osobama s invaliditetom u kolicima, video nadzorom i klimatizacijskim sustavom, objasnio nam je Robert Vrhovski, direktor tvrtke Autobusi d.o.o.

Kako se posebna pozornost pridaje ekološkoj svijesti, nove autobuse pogone najmoderniji motori EURO 6 norme koje odlikuje izrazito niska emisija štetnih plinova.

Nastavak je to modernizacije voznog parka ZET-a kako bi se građanima osigurao čim kvalitetniji, sigurniji i udobniji prijevoz, a prema riječima voditeljice Podružnice ZET Ljube Romčević Žgele, predstavljeni autobusi samo su dio naručenih vozila jer do jeseni se očekuje isporuka još deset zglobnih autobusa.

Modernizacijom voznoga parka uz konstantno praćenje razvojnih trendova, što je dodatno potvrdio i gradonačelnik Bandić, najavivši sklapanje ugovora za nabavu 60 niskopodnih tramvaja, ZET se još jednom potvrđuje kao javni prijevoznik sa visokim europskim standardima.
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

MAN truck bus

Ja svečano kažem linije:
101,102 i/ili 128 i 137. A idu u APP.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

421

"Autobusi imaju kapacitet za prijevoz 80 putnika"
MAN i MB Citaro - 100.
Znači 5x20= 1  bus123 manje
thumbs  russian_roulette
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Shole

Mislim da ima naljepnicu iznad vozača gdje piše 78.  Ima dosta manje zbog poprečnog motora koji oduzima cijelu zadnju stjenu, a nema ništa povišeno s lijeve strane gdje je inače motor, sve je niskopodno.  MAN i MB teško da krcaju više od 90. Stoju se krcalo u TAM-a i SU220

Diermeech



Citat: smogovci.bbb2  u Srpanj 07, 2017, 11:48:06
ZET se još jednom potvrđuje kao javni prijevoznik sa visokim europskim standardima.

Pod "visoke europske standarde" na što točno misle? Neorganiziranost linija, nedostatak vozača i buseva, kupovinu nepotrebnih vozila ( mislim na 60 kraćih tramvaja, ne buseve), gradnju TRAM pruge do MZLZ ili misle na nešto sasvim deseto?

Ivan

Citat: 421  u Srpanj 07, 2017, 12:16:03
"Autobusi imaju kapacitet za prijevoz 80 putnika"
MAN i MB Citaro - 100.
Znači 5x20= 1  bus123 manje
thumbs  russian_roulette
421, sry ali opet isto... No znam da ću opet dobiti prodiku da ne znam što pričam.

Nijemci i dalje nekad napišu kapacitet po danas nerealnom standardu 6 put/m2, a nekad po 4. Po modernom 4 razlika ne može biti veća od 3-4 putnika koliko stane na stražnji red s ležećim motorom. Jednostavno fizički nema puno razlike.