Rashodi, posudba i selidba vozila između pogona (2)

Autor lovac27, Svibanj 24, 2016, 21:54:12

Stilben426


MAN truck bus

Ni njima s obzirom da su spoj plastike i truleži. rofl
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

tramvajac 92

Citat: Citaro218ZG  u Lipanj 14, 2024, 16:27:53Pozdravljen budi, lijepe su fotografije no imam jedno pitanje.
Idu li u prodaju ili u neke tužnije sudbine?
Rashod. Rezanje, uništavanje, kako god mi to nazvali. Većina njih je rashod jer su truli ispod, po podvozju i svemu drugom... pa se ne isplati popravljati, kad uzmeš u obzir da bi trebalo raditi ateste plinskih boca koji su skupi.

Citaro218ZG

Citat: tramvajac 92  u Lipanj 14, 2024, 19:26:14Rashod. Rezanje, uništavanje, kako god mi to nazvali. Većina njih je rashod jer su truli ispod, po podvozju i svemu drugom... pa se ne isplati popravljati, kad uzmeš u obzir da bi trebalo raditi ateste plinskih boca koji su skupi.

Pa šta se ne mogu djelovi iskoristiti?
To je čisto bacanje novaca onda bilo, a kao što je rekao kolega MAN Truckbus spoj plastike i truleži u potpunosti, ali jedino što je po mom mišljenju kod njih dobro jest zračna sirena i podignuto vozačko radno mjesto.
Šteta novaca koji se mogao pametnije uložiti ali eto, kao što sam već i prije rekao ne može uvijek sve biti idealno.
Iako , da se mene pita ovakve autobuse bi se trebalo prodati ozbiljno zainteresiranim građanima koji posjeduju D kategoriju a da su istinski ljubitelji JGP-a te bi oni uz neke određene poticaje od strane MPiV i Ministarstva zaštite okoliša mogli privatno otkupiti te autobuse te ih koristiti za štogod žele kao što je to bio slučaj sa otkupom tramvaja koji je kasnije završio u Zagorju,a da se mnogo toga iskoristit od autobusa ( primjer disco bus, Soundset bus, u Dubravi također stoji razbijeni bus nažalost ali je koristio za šta ja znam šta , sad sjedi razbijen prema skretanju za Studentski grad )
Prilike se ne događaju. Vi ih stvarate , budite pilot svog života

Uspjeh je zbroj malih napora koje ponavljate iz dana u dan
"Zaista, kažem vam, ako se ne obratite i ne postanete kao djeca, nećete ući u kraljevstvo nebesko." (Matej 18,3)

MAN truck bus

Sve iskoristivo se skine za primjerke koji ostaju u prometu. Ti autobusi su većinski istrunuli i kao takvi više nisu sigurni ni ispravni za promet i zato je jedini logičan put smeće.
Otkup bi imao smisla kad bi se radilo o nečem vrijednom spomena (primjerice MAN SU220 u Dubrovniku).
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

EUROBUSZG

#1580
Sve treba na mobile.de za 5000€ svi će uzet po jedan dva komada i zet bi zaradio nešto para.

sniff


Citaro218ZG

Citat: EUROBUSZG  u Lipanj 14, 2024, 21:27:24Sve treba na mobile.de za 5000€ svi će uzet po jedan dva komada i zet bi zaradio nešto para.

E upravo to, na to sam ciljao .
Ili kao što je naveden primjer Dubrovnika te isto tako i jedan primjer onog MAN-a u Splitu.
Ima mnogo ljubitelja JGP-a koji bi zasigurno htjeli jedan primjerak za sebe, pa makar to bio i Iveco.
Sa voljom, maštom ali i financijskom podlogom se svašta može učiniti pa tako i na problemu proklestva Iveco vozila.
Prilike se ne događaju. Vi ih stvarate , budite pilot svog života

Uspjeh je zbroj malih napora koje ponavljate iz dana u dan
"Zaista, kažem vam, ako se ne obratite i ne postanete kao djeca, nećete ući u kraljevstvo nebesko." (Matej 18,3)

MAN truck bus

Po meni nisu za usporedbu Citelis (neispravan, u rashodu) i MANovi iz Dubrovnika (ispravni, potencijalni oldtimeri).  8-8
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Majstor

Burki to ima Zeljko místo Citelis i to na CNG pogon
Ni za pcele nije
Samo mi sudite pošteno !

Citaro218ZG

Citat: MAN truck bus  u Lipanj 15, 2024, 08:20:51Po meni nisu za usporedbu Citelis (neispravan, u rashodu) i MANovi iz Dubrovnika (ispravni, potencijalni oldtimeri).  8-8

Ma nisu za usporedbu nego bi zasigurno neko htio i takve gromade smeća poput Iveca ali poanta je cijele rasprave bila da se da još ponešto spasit od tih Iveca , ako ne nema veze, ništa posebno
Prilike se ne događaju. Vi ih stvarate , budite pilot svog života

Uspjeh je zbroj malih napora koje ponavljate iz dana u dan
"Zaista, kažem vam, ako se ne obratite i ne postanete kao djeca, nećete ući u kraljevstvo nebesko." (Matej 18,3)

tramvajac 92

Realno, ne vjerujem da će više od 10 komada preživiti ljeto. Što nije razlog da se te ne sredi koliko ide.  ;)

Citaro218ZG

Citat: tramvajac 92  u Lipanj 15, 2024, 19:05:32Realno, ne vjerujem da će više od 10 komada preživiti ljeto. Što nije razlog da se te ne sredi koliko ide.  ;)

Po ovome što kolege gore pričaju, možda se djelatnici zaduženi za to više ni ne usude taknut ijedan dio da se cijeli autobus ne raspadne!
Nije fantazija, otpadali su djelovi busa kako u ZG tako i drugdje, Autotrolejevi se raspadaju u vožnji, kod nas se to očituje na tramvajima ali ponekad i na busevima ( padne retrovizor, rupe na podu autobusa i slično ),tako da sukladno ovome što kolege govore ovdje mislim da se stvarno ne isplati ih sređivat jer je ovo možda najsigurnija opcija da stoje na mjestu što se tiče aspekta sigurnosti u prometu te sigurnosti vozača i putnika.
Prilike se ne događaju. Vi ih stvarate , budite pilot svog života

Uspjeh je zbroj malih napora koje ponavljate iz dana u dan
"Zaista, kažem vam, ako se ne obratite i ne postanete kao djeca, nećete ući u kraljevstvo nebesko." (Matej 18,3)

MAN truck bus

Nije baš tolko (NevenBrnjas) dramatično, ali je stvar šta su Citelisi sami po sebi nepouzdani, a pritom su sad i strunuli, pa će na zadovoljstvo vozača u rashod. Kao dostojna zamjena im stižu rabljeni solo City i zglobni Citari C2 G.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Tomek

Tocno, plus sto im ove godine istice atest za plin, a ne isplati se placati novi atest (cca 15tis Eura po vozilu) za bus koji ce kroz par mjeseci zbog trulosti u rashod.