Tipovi autobusa na linijama

Autor maky, Prosinac 01, 2007, 17:59:05

netko

Danas na liniji 33 SPLIT-KOSA oko 11:00h je prometovao g.b. 159(žuti direktni bus). :D
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

markost

Na jedinici opet ovu sedmicu g.b. 84 ,a na desetki opet g.b. 59 i 64.Sad kad dođu novi autobusi moglo bi se i to prominit.

maky

Osim g.b. 63 danas na liniji 2  ::|  liniju 10 je vozio Mercedes Benz O305 G Vetter 16SH g.b. 140...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Danas g.b. 84 na liniji 11, dok je liniju 18 sa polaskom u 8:20 vozio Lion`s City g.b. 217.

I tako što se tiće našeg malog lavića, ušao ja unutra i vidim visi onaj jedan čekić na sajli i mlatara po zraku, netko ga je valjda iščupao iz ležišta. I ja se digao, uvukao sajlu i stavio čekić u ležište, a putnici me svi gledaju u nevjerici i šoku. Mislili su da ću ga ja iščupat i ukrast, a ja vratio  :D

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

Danas na liniji 37-g.b. 148.Inače dugo Sanose nisam viđao na 37-mi.Ovi izgleda nekako obnovljeno(skinuta mu je reklama Naturinao).
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky


NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

E, Maky ukrao si dio mog posta,ali imam ja još...
g.b. 682-linija 17
g.b. 178-linija 2
g.b. 196-linija32
g.b. 132 linija u 19:30 ZA ĐAKE
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

Ajde pogodite koju je danas liniju vozio legendarni g.b. 542? Ne pada vam napamet?

Liniju br. 28, Split - Sitno Gornje - Dubrava. Svatko tko se vozio tom linijom zna kakva je, tako da ništa više ne trebam objašnjavat...  ::|

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

Citat: maky  u Travanj 17, 2008, 22:55:52
Ajde pogodite koju je danas liniju vozio legendarni g.b. 542? Ne pada vam napamet?

Liniju br. 28, Split - Sitno Gornje - Dubrava. Svatko tko se vozio tom linijom zna kakva je, tako da ništa više ne trebam objašnjavat...  ::|
Jel bi moga ukratko objasnit.Samo ukratko,a ja probat  pogodit.Vjerovatno neki off road.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

A linija je takva da ide na Mosor. Nek ti markost objasni kako je morao jednom ići nanoge tom dionicom jer autobus nije mogao izvući...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

markost

A malo nanoge,a malo smo gurali autobus.To ti je ukratko ka da se penjes na planinu .Ka da ides u Seget Gornji samo jos tri puta gore. 542 je legenda i nikome ga ne damo.ZIVIJA!

netko

Da ,ali vjeruj mi trogirski neoplani koji večinu linija voze za Vinovac i Ljubitovicu (naravno preko S.Gornjeg  sve idu)bez problema to savladaju.Inače išao sam par puta tim putem i nema većeg gušta od lomljenja "čoša" koje su negdje 120°,a i više bome.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

Nema problema za Neoplane, rekao sam ja već da je to dušu dalo za našu zagoru. blagoslovljen onaj koji ih je kupio. Problem je šta kad drugi autobus naiđe na takvu liniju ne ide uzbrdo  :-X

Vratimo se mi na temu...
Zanimljivo da je jučer Lion`s City, g.b. 218 vozio liniju 28...

Kao šta sam rekao, danas su oba Citara bila u pogonu.
Jutros je g.b. 184 vozio liniju 16, tijekom dana liniju 25, i sada opet liniju 16. Bus je u 10 godina prešao 400 tisuća km, s time da mu je zamijenjeno sve što je moglo biti zamijenjeno. Evo, baš je prije 2 tjedna popravljen jer je imao veći kvar i stajao dugo u garaži kao i po običaju. Momci iz servisa su mu promijenili sve moguće ventile i stavili od O405, jer su njegovi naravno "otišli".
g.b. 185 vozio je liniju 31 za vranjic kada sam se ja vozio s njim, a vjerojatno i još koju tokom dana.
g.b. 122 također je vozio liniju 16, kao i DAF g.b. 31.

Ostalo sve nategnuto kao i po običaju ovih dana, srećom je subota. Garaža bi bila prazna da se nisu pojavili novi Citarčeki.

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Danas g.b. 169 na liniji 18. On ne da je jedva išao uzbrdo, nego se jedva kotrljao. Oni papini autobusi uzbrdo ništa ne idu, preslabi su.  :-\  A tek u njemu unutra... Otraga se samo čuje miris dizelskih para i čekao sam kad ću se onesvijestit, a još kad se shole od muškog đačkog doma zeletio uzbrdo, pa u PRVOJ na maksimalne moguće okretaje, mislio sam da će se raspast...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

Danas na 37-mi dva iznenađenja.G.b.679 i g.b.140. :D
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.