Fotografije iz 2023.

Autor XDonald, Siječanj 14, 2023, 01:07:18

Paško

#120
Otišao sam se naći s Markom iz Mainza kako bismo odradili jedan photo shooting splitskih autobusa. :) Dakle, fotografije koje slijede snimljene su isto vrijeme kad i njegove od tog dana, 25. kolovoza. Ima bolji fotoaparat pa se nisam previše miješao. :)
#051 i #268, oba na Sirobuji, ne Brniku. Inače, #268 pri dnu ima traku preostalu s prastare reklame za City Center (Kid's Jungle) koja je postavljena oko 2011. (naći ćete je lako na forumu). #086 na Kili, #010 i #308 na Pazaru.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Ovdje, kod trafostanice na Manušu, dogodio se zanimljiv moment. Vidio sam da neki mlađi tip, recimo 17-godišnjak, snima autobuse. Nisam odolio da ga ne pitam što to radi te da mu se i nas dvojica predstavimo. U Splitu još nisam doživio da naiđem na nekog drugog bus spottera, tj. na nekog s kojim se ranije već nisam bio dogovorio. ;D Čovjek je rekao da je Nijemac i da snima za svoj profil na Instagramu, koji na kraju nisam zabilježio. Nek se javi ako ovo čita, forum mu je svakako predstavljen. Marku je kasnije rekao nešto u smislu da je "iznenađen da i kod nas ljudi snimaju autobuse". Hmm...
#013, #263, #051, #076
malo za usporedbu: #275 i #043
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Sukoišan: #073, #098, #061, #099, tri (ajde, dvije i po) generacije Citara G, #065, #087.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

#097, #064, #078 – jedini Rapido koji smo vidjeli, ujedno i jedini koji sam dosad vidio bez ratkape. Ostali su uglavnom bili na pripremama za tehnički pregled. #031 – Marko ga je snimio gotovo identično, ali meni je bolje ispala sjena i, što je važnije, odbljesak sa znaka. ;D #300 sam morao snimiti još jedanput.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Pazar: #007, #057, #307 (kako je rečeno, displej nije radio)
28. 8.
#088
4. 9.
#007
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

#125
4. 9. (inače, prvi dan nove školske godine)
Trajektna luka: #092, #315, koji se samo okrenuo, #268, #264 na privremenom (?) radu u Splitu
5. 9.
#317 na Mertojaku. To bi bilo to od mene.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Josip-Split

265 jucer na Japirku

Kolega garažer

#065 - 05.10.2023. u garaži
#007, #003, #249 - danas u garaži
#094 zadnjih je dana stajao odjavljen u Dugopolju jer zbog kvarova nije obavljen tehnički pregled, danas je dobio probne tablice i vraćen u Split
PROMET Split

PROMET SPLIT FAN

#128
105 danas na kolodvoru Trogir😃🤩

tramvajac 92

Aj okreni mobitel na pejzaž kad slikavaš  thumbs inače hvala na prvim fotkama "novog"

PROMET SPLIT FAN

107 i 084🤌🏼

PROMET SPLIT FAN

308,297 i 110

Paško

#132
#110 je bio prvi "novi bečki" Citaro koji sam ugledao. Budući da je na stanici bio parkiran iza jednog od EU-ovih Citara, odmah mi je nešto upalo u oči, a to su folije po boku, koje su se činile dosta prljave ispod prozora. Ne znam do čega je, i oni iz garaže izgledali su prljavi, ali nadam se da će se to ubrzo raščistiti.
#308 sam snimio zbog displeja na kojem primjetan broj lampica ne radi. Ako se dobro sjećam, onaj s #258 imao je sličan kvarljiv "uzorak" pa se pitam je li to isti.
#026 sam snimio u prolazu zbog crvene naljepnice, na kojoj piše da je taj "objekt" pod videonadzorom. Naljepnice su kraj svih vrata, a kamere su ugrađene u još tri Citara iz te serije.
#011 (nažalost, mutan) u prolazu kraj razrušenog hotela Marjan, kojem je preostao samo toranj.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

20. 12.
#038, #045 (uočljiv zbog nedostatka naljepnica naprijed) u dolasku, #253 pred polazak, #080 u dolasku iz Kladnjica i #029 na liniji... tri? Srijeda je bila prvi dan novog režima trice. Kao što možete pretpostaviti, bilo je kaotično. Nisam se vozio ni u jednoj od njih, ali čuo sam da su vozači izludjeli od pitanja putnika, uglavnom starije dobi, a i Prometov "hotline" u garaži nije se gasio. Ne znam čemu uvođenje tako bitne promjene u jednu srijedu, i to par dana prije početka školskih praznika.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

U garaži je bio parkiran #100, gotovo po običaju. Naime, njime se ne može koristiti u planiranu svrhu, a to je školski prijevoz. Zbog svoje konstrukcije (bunkera i stakala) ne može dobiti atest za prijevoz školaraca. Zato mu se daju zadatci "s dna kace", što je prošli mjesec bilo nekakvo presjedanje u Podgrađu. Tko zna gdje ćemo ga sve viđati tijekom 2024., a na fotki se u pozadini vidi i #114.
#314 ima novu reklamu, oku ugodnu, a svakako ugodniju od prethodne (za klimu, s čivavom) koja je bila u poluraspadu. Pojedine reklame tijekom ljeta stvarno su loše izgledale, valjda se to popravilo. Vidio sam npr. da je #297 sređen kad je riječ o tome (ista reklama, ali više nema odlijepljenih dijelova).
#053 je bio i ostao jedini EU-ov bus s reklamom, koju može imati jer se njome reklamira gradska mobilna aplikacija.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!