Fotografije iz ZET-ove prošlosti

Autor Portos, Prosinac 02, 2007, 08:48:07

Tomek

Jel se sjećaš možda registracija tih autobusa il imaš kakve slike?

tramvajac 92

Remiza 80-ih godina

Izvor: facebook grupa Zakaj volim Zagreb, kao i za prethodnu.

Portos

Citat: tramvajac 92  u Svibanj 09, 2014, 20:00:01
Remiza 80-ih godina
http://i58.tinypic.com/2dv4kf7.jpg
Izvor: facebook grupa Zakaj volim Zagreb, kao i za prethodnu.
Da budemo precizniji razdoblje je prije 1983. Te godine su na 114 već masovno vozili MAN SG240 i Ikarusi.

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

421

Stajalište 114 bilo je u rundi prije pruge, a vidi se i "bikonja" ĐĐ s dvije prikolice.
NAMA je još bila zaštitni znak gdje se moglo kupiti "od igle do lokomotive".
PTT govornice su bile na kovanice od 2 i 5 DIN preko ISKRA telefonskih aparata...
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Portos

Citat: 421  u Svibanj 09, 2014, 21:05:23
Stajalište 114 bilo je u rundi prije pruge, a vidi se i "bikonja" ĐĐ s dvije prikolice.
NAMA je još bila zaštitni znak gdje se moglo kupiti "od igle do lokomotive".
PTT govornice su bile na kovanice od 2 i 5 DIN preko ISKRA telefonskih aparata...
I 113/140 isto, vidi se MAN 890UO na stajalištu.

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

t4

Neki MAN SG 240 na mostu Slobode 80ih godina :)


upload pics

NAW HESS BGT 5-25

Nadam se da nije pogrešna tema,evo jedne slike,linija piše Črnomerec-Podsused-Črnomerec

Preduzeće ima zaštitni znak koji se sastoji iz dvije kružne strelice (plava i žuta) u dva različita pravca kretanja što simbolizira kružni prevoz. Završetak strelice izveden je potezom kista i daje dojam brzine.

221

Evo tri slike iz jednog videa o Zagrebu u periodu od 1967. - 1969. Konzultirajući se s ZET-ovom monografijom, rekao bi da je to MAN 750 HO koji su počeli dolaziti '68.
Bus vozi po Mihanovićevoj i možda najzanimljivije, vidi mu se garažni broj - 273.






conecto

Da, i ovdje je bus prilično nov što se vidi po njemu, ali i originalnim malim prednjim žmigavcima koji su kasnije kod svih zamijenjeni većima, a ugrađena su i gabaritna svjetla.
Prve serije su također imale ovakve zadnje lampe, kasnije je bio uspravni niz žmigavac, pozicija-stop, rikverc.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

conecto

Citat: Ivan  u Svibanj 06, 2014, 22:12:51

Što se tiče vrata, trebala bi biti 4, MAN 890 UG Avtomontaža je imao uska 3. vrata iza zgloba i onda 4. široka na kraju.

Uska su bila i prednja vrata na tom modelu busa (jednaka kao i treća).

Citat: tramvajac 92  u Svibanj 06, 2014, 21:02:16

Danas ovuda vozi samo linija 222.

Ovo je vjerojatno linija 220 (tada nije bilo Dugava) koja je vozila Kv.trg-Zapruđe-Utrina-Gl.kolodvor. Vozila je još neko vrijeme i nakon što je tramvaj provozio za Novi Zagreb, a u zglobnim busevima su još neko vrijeme ostali kondukteri na zadnjim vratima nakon što su stigli automati za karte. Čini mi se da je na Gl-kolodvoru stajala tamo gdje danas 220 (ili njegova izlazna stanica?), a na KVT tamo gdje je danas 237.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

peron24

MAN 890 UG na liniji br.39 za Zapruđe


Izvor:  Facebook stranica "Zagreb kakav je bio nekada" koga zanima nek pristupi grupi, vjerovatno ima još slika iz povijesti "vašeg" i "našeg" ZET-a.  ;)      https://www.facebook.com/groups/292980229098/?fref=ts

t4

Ne znam da li je bila slika niti da li je ZETov bus, izgleda mi kao da je. Skinuta iz grupe o Zagrebu sa facebooka. Najbolji autobus ikad, MAN SG 240 <3 Zauvijek u <3




Našao sam i jednog na cropix, gb 281 na liniji 159 Zagreb - Velika Gorica, ali je zaštićen autorskim pravima, traže 300 kn za linkanje, onak... preskupo.

Shole

može nekakav  print screen uz obavezno spominjanje izvora?

t4

Ja sam ih pitao da li mogu staviti sliku na forum o autobusima (dao sam im link) uz napomenu da bih objavio izvor i tko je slikao... i rekli su da je zaštićeno i da ništa bez 300 kn :/

peron24

#524
Terminal na zagrebačkom glavnom kolodvoru početkom 80-tih


Izvor:  https://www.facebook.com/groups/292980229098/?fref=ts