Linije za minije :)

Autor Ivan, Listopad 14, 2008, 10:56:09

Ivan

Citat: kekobus  u Siječanj 09, 2009, 12:04:11
Posljednja wijest!
g. gradonačelnik ne moze u ponedjeljak, pa linija kasni nekoliko dana!
Baš lijepo od njega...


Danas sam se prošetao cijelim Horvatovcem i Voćarskom i nema nikakve signalizacije za stajališta...

Možda ćemo se i načekati dok ne krene linija, ovo me podsjeća na priču sa Perjavicom (koja čak nije trebala niti dodatni bus) i sa Jelenovcem, u zadnje vrijeme svaki put poslije nego se stvore uvjeti da linija krene čeka se bar još dva mjeseca... ::|

STIB

Citat: Ivan  u Siječanj 09, 2009, 20:54:50
Citat: kekobus  u Siječanj 09, 2009, 12:04:11
Posljednja wijest!
g. gradonačelnik ne moze u ponedjeljak, pa linija kasni nekoliko dana!
Baš lijepo od njega...
Pa dobro, jeli se ta linija uvodi zbog njega, njegove kćeri ili nekih tamo putnika koji će ju koristiti? ::|
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

konkordsky

#17
Citat: kekobus  u Prosinac 23, 2008, 14:43:55
Uskoro nova minibus linija 204 Kvatrić - Voćarska - Grškovićeva - Kaptol ili Kvatrić - Horvatovac.

dobra vijest, to se posebno odnosi na pacijente koji moraju do bolnice ili doktora općenito,a teško se penju uzbrdo

*edit tamlover: zahvaljivati gradonačelniku kojeg se mora bespotrebno čekati kako bi se liniju pustilo, i za nešto što svi p.o. ionako plaćaju je besmisleno.
NEMA PROBLEMA,POSTOJE SAMO RJEŠENJA!

STIB

Citat: kekobus  u Siječanj 07, 2009, 15:17:04
Od ponedjeljka 12. 1. 2009. u 1000 kružna linija 204 Kvatrić - Horvatovac - Voćarska - Kvatrić!
Prošlo je već više od "nekoliko" dana, u ponedjeljak će biti 14...  >:(
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

STIB

Na liniji 105 i dalje midibusevi (kao na primjer gbr. 16 u proljetnom ugođaju):
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

mansg313

A ja sam se jučer vozio na vr 2 i vozio je kokošinjac gb 90

sa_Manterovcaka

Evo uvedena je nova BUS linija - i to je jako dobro  ;D.

Jedino nova regulacija prometa u ulici Manterovcak nije nista dobro donijela stanovnicima te ulice  >:(.
Naime ulica Manterovcak je postala jednosmjerna i njeni stanovnici su sada prisiljeni izlaziti iz ulice uzbrdo i probijati se malim (pazi sada dvosmjernim) ulicama do Vrapcanske. Stanovnici osijecaju da je njihova sigurnost bitno ugrozena i reagirali su promptno napisavsi PETICIJU.

GRAD ZAGREB
Gradski ured za prostorno uređenje, zaštitu okoliša,
Izgradnju grada, graditeljstvo, komunalne poslove i promet
Odjel za promet
n/r: g. Alan Ordulj, dipl.ing.
Trg Stjepana Radića 1
10 000 Zagreb

Gradska četvrt Podsused-Vrapče
Predsjednik vijeća gradske četvrti
n/r: g. Nadih Drago
Sigetje 2; 10 090 Zagreb

Grad Zagreb
Ured gradonačelnika
n/r: g. Milan Bandić
Trg Stjepana Radića 1
10 000 Zagreb

Skupština grada Zagreba
Predsjednik Skupštine grada Zagreba
n/r: mr. Tatjana Holjevac, dipl.ing.
Trg Stjepana Radića 1
10 000 Zagreb

Predmet:  PREDSTAVKA GRAĐANA ULICE MANTEROVČAK PROTIV ODLUKE VIJEĆA GRADSKE ČETVRTI PODSUSED-VRAPČE DA ULICA MANTEROVČAK POSTANE JEDNOSMJERNA

Poštovani,

Obavještavamo Vas da je dana 13. svibnja 2009. godine, mimo znanja i odobrenja stanara ulice Manterovčak u Gornjem Vrapču, navedena ulica postala jednosmjerna, NAVODNO zbog želje stanara da se uvede autobusna linija.

Mi, dolje potpisani, stanari ulice Manterovčak NISMO bili uključeni ni na koji način u radnje i inicijativu oko donošenja takve odluke, te smo primorani iskoristiti svoje zakonsko pravo i na ovaj način zatražiti Vašu zaštitu.

Navedenom odukom kojom ulica Manterovčak postaje jednosmjerna u smijeru sjeverozapad, primorani smo prometovati uz brijeg te tražiti alternativne pravce izlaska na Vrapčansku cestu, koja nam je do donošenja takve odluke bila udaljena svega 100-tinjak metara. Alternativni pravci su vrlo neprikladne uske i strme ulice, nedovoljno održavane i vrlo opasne – koje su DVOSMJERNE! Nezgode i nesreće prilikom izlaska na Vrapčansku iz ovakvih ulica više su nego očekivane zbog nepreglednosti zbog čega postavljamo pitanje odgovornosti prilikom donošenja ove nama neshvatljive odluke. Napominjemo da je ulica Manterovčak najšira ulica na brijegu, koja je čitavo vrijeme bila dvosmjerna i za koju su nam tvrdili i obećavali da će se urediti za što postoje dokazi, te su pojedini od nas i određenu kvadraturu svog zemljišta dali gradu.

Apeliramo na Vas da preispitate odluku o proglašenju Manterovčaka jednosmjernom ulicom jer se postavlja ozbiljno pitanje sigurnosti svih nas i naše djece u zimskim uvjetima, koji su i do sada na brijegu bili vrlo složeni.

Neshvatljiv nam je postupak odgovornih osoba koje su prihvatile zahtjev stanara Jačkovine i Urekove ulice o kojem stanari Manterovčaka NISU BILI OBAVJEŠTENI.
Napominjemo da su navedene ulice i dalje dvosmjerne, dakle stanovnici drugih ulica odlučivali su o sudbini stanovnika Manterovčaka.

Svi mi, dolje potpisani, tražimo vraćanje regulacije prometa i signalizacije u prvobitno stanje, te ukoliko većina želi prometovanje autobusa potrebno je pronaći adekvatno rješenje koje će zadovoljiti sve stanare s jedne i druge strane brijega.



Ovu peticiju je u roku 3 sata potpisalo 115 stanovnika ulice Manterovcak, taj broj će biti i puno veći kada svi stanovnici budu informirani o navedenoj PETICIJI

Sve ovo se desava neposredno pred lokalne izbore, ocigledno u svrhu skupljanja izbornih poena, a bez doboke strucne analize potreba svih stanovnika.

U takvom okruzju nestrucnost dolazi do izrazaja, a ispastaju stanovnici ulica koji nisu bili ukljuceni u donosenje odluka.

Srecom IZBORI su mjesto kada stanovnici odlucuju o onima koji vedre i oblace u ime nas gradjana - Manterovcak ce glasati PROTIV sadasnjih bahatih






STIB

Cacciamali 605 na liniji 204 vraća se s Horvatovca i umjesto da što prije iskrca putnike koji idu dalje na tramvaj, skreće desno u Vlašku, pa u Derenčinovu, pa u Martićevu, pa tek onda natrag u Heinzelovu (na početno stajalište) 

Nije ni čudno da je skoro uvijek prazan ::|

Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

STIB

I dalje gledam svaki dan ovog minija kako umjesto da vozi, stoji dvije trećine vremena na Kvatriću, napravi jedan krug koji traje 15 minuta i onda opet stoji pola sata.
Slično je vjerojatno i s onim koji stoji na vrhu Srebrnjaka, pa se pitam ne bi li se te dvije linije (204 i 207) mogle spojiti u jednu. S intervalom od 30 minuta i dalje bi bila dovoljna dva busa, ali bi sigurno bilo više putnika.
Možemo ovdje raspravljati o detaljima, kuda bi takva spojena linija mogla voziti...
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

conecto

Ta je ideja već i meni pala pamet, ali očito ne i onima koji bi trebali o tome razmišljati.
Samo se pitam da li bi tada bili dovoljni ovi mali Cacciamaliji jer bi se možda povećao broj putnika i da li bi u smjeru Kvatrića trebao ići preko Horvatovca ili Voćarskom. Ako bi išao Voćarskom putnici s Horvatovca bi se previše vozili u krug kad idu na Kvatrić, ako bi pak išao po Horvatovcu izgubila bi se ona stanica u Voćarskoj.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Ivan

Pa ne može se kružnoj liniji dodati takav produžetak, bunili bi se ljudi koji koriste 204 kad bi se morali svaki put kad idu dolje ili gore voziti skroz preko Rima.

Mislim da 204 jednostavno treba voziti svakih 30 minuta kako uostalom voze sve nove zapadne kružne linije, a 207 treba produžiti do nekog smislenog odredišta.

conecto

Ni ovo nije loše, sigurno bolje od trenutne situacije, pogotovo kad je u pitanju 207.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...


STIB

Citat: STIB  u Studeni 29, 2009, 14:33:36
Cacciamali 605 na liniji 204 vraća se s Horvatovca i umjesto da što prije iskrca putnike koji idu dalje na tramvaj, skreće desno u Vlašku, pa u Derenčinovu, pa u Martićevu, pa tek onda natrag u Heinzelovu (na početno stajalište) 
Od prije par dana je na Kvatriću ipak nacrtana pješačka zebra i postavljeni semafori za pješake točno tu gdje je nastala gornja slika. Istovremeno je zabranjeno desno skretanje iz Domjanićeve, pa sad 204 iz Voćarske skreće u Babonićevu, pa desno u Petrovu pa lijevo u Kamaufovu, pa tek onda Derenčinovom i Martićevom dolazi do Heinzelove. To bi čak bilo i dobro kad bi se napravilo izlazno stajalište u Kamaufovoj kod Vlaške pa bi ljudi ipak brže stigli na tramvaj prema gradu.
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

STIB

Citat:Djelomično izmijenjenom trasom prometovat će autobusi na kružnoj liniji 204 Kvaternikov trg – Horvatovac – Voćarska – Kvaternikov trg, od ponedjeljka, 7. ožujka. Dolaskom na rotor u Petrovoj, u smjeru Horvatovca, autobus nastavlja Petrovom, Babunićevom, Voćarskom ponovno na kružni tok te Voćarskom na Horvatovac i dalje redovnom trasom. U povratku vozi redovnom trasom do rotora u Petrovoj, nastavlja Petrovom, Kamaufovom i Derenčinovom do Kvaternikovog trga. Na postojećem stajalištu Babunićeva/Voćarska autobus će se zaustavljati i u smjeru Horvatovca.
Ljudima i vozaču će se zavrtiti od silnog kruženja po kružnom toku.
I kako će ljudi koji eventualno čekaju bus na stajalištu Babonićeva/Voćarska znati da li bus ide na Horvatovac ili na Kvatrić?

I nije Babunićeva nego Babonićeva!
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU