Autobusi u Beču

Autor STIB, Prosinac 08, 2007, 08:13:29

STIB

Original postan 13.08.2007.
Bio sam nekoliko dana u Beču. O tramvajima, podzemnim željeznicama i gradskim vlakovima (S-Bahn) možete pročitati (ako već niste  ;) ) ovdje:
http://www.zeljeznice.net/forum/viewtopic.php?t=5325

ali našlo se usput i nešto slika autobusa koje sam danas malo posložio i sortirao, pa ih i pokazujem:

Turistički (za razgledavanje grada):

Na prvi pogled izgleda da ima pantograf, ali to je samo tramvaj iza njega.

Postbus (3 MANa, jedan od njih je očito Lion's regio, druga dva su valjda City ili Classic) u dvije varijante bojanja:






Standardni gradski autobus s dvoja vrata (na plin, mislim da onih na naftu u Beču više nema):


Sličan, ali s trojim vratima:


Zglobni, na mnogo mjesta autobus vozi i po tramvajskim prugama:


I još jedan za kraj:

Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

STIB

(...)
Još sam jednom pregledao sve slike pa našao još tri:

Još jedna varijanta autobusa za razgledavanje (konkurentska firma):


Stariji zglobni malo iz bližega:


I jedan MB Citaro, u bojama WLB (Wiener Lokalbahn), ali vozi gradsku liniju u Beču:

Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

markost

#2
Evo da i ja ubacim koju sliku iz Beča:

novi Lion'si na plin,a imaju i onih na naftu




Inače u bečkom gradskom prijevozu imaju stvarno sve veličine autobusa od zglobnjaka i troosovinaca,solo,mini busa do kombija.Prošle godine je u prometu bilo i dosta starih GiS-ova ka šta su ovi naši u Splitu dok sam ove godine vidija samo jednog takvoga.Minjaju ih sa GiS Lion's Cityima.

FitzTN

Zna li netko šta zapravo Graf & Stift radi? Slažu cijele buseve ili ih prepravljaju na plin? Lijepo da čuvaju domaću industriju...

markost

Napokon san i ja uvatija malo vrimena da se provozam busevima pa sam odlučija napravit đir sa linijom 10A koja prolazi priko po grada.Inače je bila nedilja ,a autobusi su polazili svakih 10 min. šta je za nas u ST potpuno imaginarno.Vožnja u jednom smjeru je trajala oko 45min.Pa krenimo sa slikama:
ovo je bila mašina kojom sam se vozija
vozila nas je žena
unutrašnjost je vrlo dobro očuvana iako su autobusi dosta stari
jedan isti samo u suprotnom smjeru
jedan malo noviji
kako autobusi vrlo često polaze često se događa da stignu onog šta je krenija polazak prije pa onda prilaze jedan drugoga,ovaj se s nama trka,ali je na kraju zaosta iako je bija tura prije naše
i čekići su svi na broju na predviđenim mistima
i na kraju karte,prva kupljena u vozača,a druga na automatu
i to bi bili to...

STIB

Bio sam tjedan dana u Beču, ali uz kišu, posao i koncentraciju na tramvaje i vlakove, ispalo je vrlo malo slika bečkih autobusa.
Zapravo, samo su dvije  :-[


Pozdrav iz Zagreba
ZDRU