Globtour - linije(razno)

Autor Tlimfocit, Veljača 27, 2009, 22:19:53

jesrib

Citat: svicar  u Siječanj 17, 2011, 00:54:31
Znam ja kako idu pravila  i sam sam polozio za D u CH, nego ja nevidim svrhu treceg vozaca, mozes ih biti pet ako su oni tu, jer su umorni...

ima treci sofer svrhu.... dva sofera krenu sa busom za jug spanije. treci vozac ide avionom do marseilla i tamo pocinje sa radom. u primjeru kontrole ima avio kartu kao dokaz. ali to se manje upotrebljava, vise se koristi varijanta dva vozaca i spavanje npr. u nici (na pola puta). nije fora u broju vozaca ili dali su umorni ili odmorni... ako jim se radi taj posao vozac busa, oni ce raditi i pravedno razporediti posao ako su kolege, fora je u zakonu, koji kaze ako ima u busu dva ili vise vozača, njihovo vrijeme boravka u busu nesmije preči vise od 21 sahat.nakon toga mora bus mirovati u pauzi najmanje 9 sati i dalje nastavljaju sa voznjom.
primjer:
krenuli momci iz biss toursa za spaniju iz sarajeva i u veneziji su stali i pravili pauzu od 9 sati, djeca su isli na razgledavanje venezije a vozzači na spavanje u hotel i poslije nastavak puta, tako bi trebalo biti.
ali slazem se sa tobom, u redovnom linijskom prometu je to ipak malo teško i slažem se za kolegom, sta se tiče upotrebe avijona.
kvalitetno odrađen posao traži kvalitetne uslove rada!

Tlimfocit

Iz Splita za Mostar u 5i30 Sideral 661-T-411 sa 5-10 putnika.

mesinovic

 "Linija ne prometuje već cijelo desetljeće!"
ZNAL LI SE ZBOG CEGA NEPROMETUJE ?

Tlimfocit

Citat: mesinovic  u Siječanj 25, 2011, 18:36:10
"Linija ne prometuje već cijelo desetljeće!"
ZNAL LI SE ZBOG CEGA NEPROMETUJE ?

Zbog šverca vjenčanica  8)

mrki

Da je zbog sverca onda pola linija nebi prometovalo ???

Tlimfocit

U Metkoviću sasm danas vidio Renaulta A48-A-832 na liniji Split-Mostar u 10:55 iz Splita. Došao i otišao prazan.

mate

Danas na liniji Vukovar - Salzburg, Sideral ZG-1305-AL, a na Vinkovci - Wien Sideral ZG-1306-AL

Tlimfocit

Iz pravca Frankfurt/Dortmund nova Mota došla danas sa 51 putnikom.

Tlimfocit

Za Frankfurt jučer Volvo 9700 610 J 853 sas 57 putnika, a za Skandinaviju oko 40 putnika u katnici.

erobuss

Večeras za Varaždin 661-T-414. U Međugorju je bilo 10-ak putnika, u Čitluku je čekalo 5-7... Još ostaju Mostar, Široki i Posušje.  Vjerojatno je brza popunjena čim je večeras na ovoj solidno putnika  8)

Tlimfocit

Otvorena nova linija koja ide iz Bune za Zagreb. Vozi četvrtkom i nedjeljom iz Hercegovine s polaskom u večernjim satima, a iz Zagreba petkom i ponedjeljkom u 14:30 i ide preko Gradiške, Bugojna, Uskoplja, Prozora, Jablance i Vrapčića sve do Bune.

Tlimfocit

Izgleda da je Blaguss u kooperaciji sa Panoramabusom otvorio svakodnevnu direktnu liniju iz Beča za Zagreb i obratno. TO je onda 3. polazak na navedenoj relaciji dnevno, a cijena karte je 65 kuna jeftinija od ostalih (185 kuna jedan smjer).

Tlimfocit

Kolega MAGR javlja da je sinoć iz Vrgorca za Zagreb otišao Barbi dvoosovinac sa 30ak putnika.

mate

Maloprije viden Sideral ZG-1304-AL na liniji Tuzla-Zagreb

Tlimfocit

Sinoć Hercegovina-Vrgorac-Zagreb pun Barbi 53/53.