170 A 11 T

Autor man750, Ožujak 28, 2009, 13:35:55

man750

Ovaj autobus se proizvodio negdje od 1976 pa 1980/81
Naslijedio je u proizvodnji zadnji model pod oznakom AS3500 T .
evo slike koju je na forum postavio manoplan u drugom topicu
.
negdje u drugoj polovici 1978 dozivio je lagani redizajn dobivsi plasticne branike ,naprijed i otraga,da bi godinu dana kasnije bio napravljen ozbiljan redizajn izmjenom zadnjeg dijela autobusa ,sto je omogucilo jos jedan red putnickih sjedala
Slika je skenirana iz nekog prospekta

negdje 1981 u proizvodnji ga je zamijenio model 190 A 11 T

133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

conecto

Ovo je prva verzija 170 A 11 T s "niskim" stražnjim krajem. Vrlo rijetki ali postojali su i s oznakom 150 A 11 (malo stariji i slabiji motor od 150 KS).

Oprostite na photoshopu, ali originalna slika je u očajnom stanju pa sam je morao malo urediti.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

conecto

Na ovoj fotki iz monografije Čazmatransa (čini mi se autobusni kolodvor Koprivnica) vidi se stražnji dio 170 A 11 parkiran pokraj zemunskog zglobnog Ikarusa, u sredini vozi jedan mađarski Ikarus, a desno su dva novija 170 A 11 s produženim repom.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

conecto

#3
Ovo je vjerojatno jedan od najljepših primjeraka 170 A 11 T (ne, nije greška, ovo nije neki noviji model). Glavne značajke: jednokrilna vrata, četvrtasti prozori, preklopni brisači i klima.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

conecto

#4
Jedna poštena slika s foruma TAM 170 A 11 T prije  posljednjeg redizajna, prenesena s foruma, tovornjak.net iako vjerojatno tvornička...
Prilično star primjerak sa žutim maglenkama, a volan je još krem-bijeli s tri kraka (kao u AS 3500)
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

arsenal

Jedan 170A11 koji vec duze vrijeme lezi u Djenovicima kod Herceg Novog. Buduci da ima metalkni branik napred a pozadi uopste nema, mislim da je ovo prvobitna verzija, dakle bus stariji od 1978 godista.




minimoto

#6
LKp
Ovo gore je TAM AS 35000 proizveden prije 1976 godine, predhodnik 170A11 kojog imate gore u zelenoj boji i jih možete usporediti i videti razlike.
Pozdrav

akzg22

#7
Ovaj model je bio nasljednik TAM AS 3500 E. Prospekt iz 1976. godine, mislim da se ova serija sa zakošenim zadnjim krajem proizvodila od 1976. do 1978. godine. Pretpostavljam da ovog modela je TAM stavljao posebne oznake za međugradsku (L) i turističku (T) verziju. Izvor: picclick.de

akzg22

#8
1979. godine dolazi do redizajna u smislu ravnog zadnjeg kraja i promjena u unutrašnjosti (instrumenti). To je bila ujedno i zadnja verzija TAM 170 A 11 T,L jer proizvodnja prestaje 1981. godine. Izvor: kamra.si