stare Dubrave

Autor zlikowszky, Travanj 26, 2009, 14:10:28

drogar427



Evo ovo su dva prva autobusa firme Rogar Autoprijevoz iz Kutine. Slika je nastala 1996. godine
Taz Avia A21 kupljena je 1995. godine od "Dubrava bus", a prije toga je bila od Energo petrola. 1990. godina. Zadržala se negdje do 2000. godine kada je prodana u Gospić.

A drugi je Taz Tam 190. 1988.god,kupljn također 1995. od skijaškog kluba Zagreb, zadržao se do 2003. godine,te je prodan "Zumbul busu" iz Knina. Prošao je pola Europe!!!
Roggy

STEFI- GRAF

Da li  je Dubrava od gosp Vidoševića iz Solina bila isto od Rogar autoprijevoza jer kako mi sijećanje služi kad je došla u naše krajeve čini mi se da je imala KT tablice.Znam da je Croatia bus.

drogar427

Tako je,gosp. Vidošević ju je kupio 2008. god,i jedno vrijeme je imala KT tablice. (KT 122-AL)
Roggy

shef

TAZ Dubrava nepoznate oznake, gradski prijevoz u sirijskom gradu Aleppu (izvor:bus-planet.com)


image upload
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Shole

Hmmm, maska i izgled komplet prednjeg kraja daju na D90, a kad pogledaš bok vidi se da su vrata ispred prednje osovine  buljimir.  Ovo je neki križanac one Mladićeve 2313 (ili neke slične tipa 1913) i nekog starijeg modela  (ako ovo uopće je Dubrava)

shef

Pogledaj kako je napravljen ulaz naprijed:

Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Shole

Veri inčrsting.  Pa koliki je onda taj ulaz s obzirom da je tamo motor (na nosaču rukohvata) a sa suprotne strane je unutarnji blatobran

Shole

Shefe ja bi rekao da se ovo gore ipak ne radi o TAZ-ovim Dubravama, nego o nadogradnji Novosadske Autokaroserije



evo i uskog ulaza kojeg si spominjao


slike by CONE (autobusi.net)

Krpan

D10 prerađena za pčele; pretpostavljam da je još u voznom stanju jer često mijenja poziciju




Shole

Jesi siguran da je ovo D10,  da nije neki furgon za namještaj sa onim Sanosovim staklom

Krpan

S lijeve strane ima oznaku D1, fali još neki broj, ali pošto izgleda kao D10 sam tako napisao. S lijeve strane ima još jedan prozor baš kao bus, dugački ukoso. Još jedna ista je 60 km dalje skupa s crvenim furgonom za prijevoz namještaja preuređenim za držanje pčela. Prije je bio i treći zeleni s novijim prednjim krajem, ali tog nisam vidio 2012. godine.

zlikowszky

I furgon za namještaj je, koliko se sjećam, obično bio malo povišenog krova iza vozačke kabine....
Tesla je umro, Einstein je mrtav, a ni ja se baš ne osjećam najbolje.....

Shole

Da, imate pravo.  Zato smo tu da jedan drugog ispravimo.

zlikowszky

That's the spirit, shole!!!
Tesla je umro, Einstein je mrtav, a ni ja se baš ne osjećam najbolje.....

MILCHO

#59
Citat: shef  u Ožujak 12, 2012, 15:32:08
TAZ Dubrava nepoznate oznake, gradski prijevoz u sirijskom gradu Aleppu (izvor:bus-planet.com)


image upload
Stare Dubrave u Aleppu počinju nestajati u vihoru rata :(
Koliko mogu da raspoznam brojeve, ova na prvoj slici desno je ista ova sa slike koju je shef postavio


FOTO Reuters