Autobusi - razno

Autor t4, Prosinac 11, 2007, 16:01:42

822DoDo

Nasao sam par slika od Crosswaya koje sam slikao. Neznam u koju temu bi ih trebalo staviti? Znam da ni ovo ne pripada ovoj temi pa izbrisite dok dobijem odgovor
Das Beste oder nichts. MB

tramvajac 92

Citat: 822DoDo  u Studeni 22, 2012, 14:13:40
Nasao sam par slika od Crosswaya koje sam slikao. Neznam u koju temu bi ih trebalo staviti? Znam da ni ovo ne pripada ovoj temi pa izbrisite dok dobijem odgovor
Tu npr. pošto je on postao dio prošlosti..

822DoDo

Evo onda par slika iz ne tako daleke proslosti na 280:








na njemu mi se nikako nije sviđalo to sto je imao tipke za vrata na lijevoj strani a ne na desnoj.
Das Beste oder nichts. MB

NP-549

Tebi se ne sviđa što su vrata lijevo,  jako bitno.  Bus je odličan, vozio sam ga lani. Udoban, startan, ergonomičan...  Sve pohvale

822DoDo

Nije bitno ali taj detalj me je zasmetao. Jako bih volio da je ZET kupio takve autobuse-isto za njih sve pohvale
Das Beste oder nichts. MB

marin

Jučer je na 178 razvaljen desni retrovizor, na liniji 109 oko 14h. Neide mi u glavu di ga je vozač streso. Gbr. 203 ga je zamijenio iz pričuve...A prekjučer gbr. 199 je oko 21h imao okršaj na liniji 136, kod ljekarne u Kustošiji izletio mu je neki auto. Na autu štete ko u priči, a bus cijeli zahrdan od drugih vrata pa nadalje. Čak se i razbilo jedno krilo 2. vrata.


Tomek

Još jednom se pokazuje da tu na forumu znamo što pišemo.. Mi o nekvalitetiv Citara govorimo od samih početaka forumu i što je najčudnije u Mercedesu nisu ništa popravili po pitanju kvalitete.. Trebalo je u ovaj članak dodati i Promet Split koji je malo prije ZET-a i Autotroleja kupio Citare i koji isto od prvih dana imao iste probleme.. Nije ni čudo da po Njemačkoj Solaris rastura uz ovakav proizvod..

GT-R

Bas sam prije 10 minuta vidio Citaro gbr 554 parkiran na Zitnjaku kod Elke, onaj ogromni parking za slepere (lijevo od stanic marketa), u autobusu i oko njega nigdje nikoga, samo pise izvanredan prijevoz na displeju.
Bas cudno.

Ivan

#1479
Citat: Tomek  u Prosinac 06, 2012, 12:12:40
Još jednom se pokazuje da tu na forumu znamo što pišemo..
Meh, neki znamo ponešto i možemo biti objektivni, a neki znaju i više pa će i dalje reći da nema boljeg od Citara koji se doslovno raspada dok je kvalitetni MAN za kategoriju niže a Citelis koji se pokazao osrednji definitivno neprihvatljiv... Bolje uopće ne raspravljat jer će se opet netko pozvat na svoj autoritet.

Tomek

Večeras viđen i predzadnji MAN NL 263 iz APP-a u novom bojanju, gbr 104. Još nam je na zapadu grada ostao samo jedan originalno krem plavi, gbr 100.

conecto

Ja ne razumijem zašto se ovdje neki kao dokaz pozivaju na teksotve iz 24 sata ili T-portala kad dobro znaju da su ti tekstovi prepuni neistinitih podataka. I ne znam kad već ne voze kako su ti busevi natukli u APD preko 400 tkm, dakle jednako kao i MAN-ovi. Citelis ne vrijedi komentirati, neki su prešli 100 tkm i kako to lupa i nabija suvišno je pričati.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Portos

Na 172 vozi što stigne. Nemoguće je voziti po voznom redu pa voze 3 autobusa. Maloprije na okretištu viđen g.b.25 koji je polazeći jako proklizavao. Ovi busevi koji imaju ABS+ASR doista nisu nikakvi po snijegu.

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

marin

Kako misliš nikakvi? Pa to im pomaže uvelike, jedino neki tipa gbr. 208 neki dan ispiše Ispad ABS/ASR, što znači da neradi ni je dno ni drugo. Btw danas se na svakoj liniji bar 2 busa promijenilo, na 136 dok su oslobađali onog potrganog 194 iz snijega, tad je vozio 332 dva kruga- ti solo manovi ee neosjetiš ih na cesti uopće, moš skoro gas do daske neće vrtit gume u mjestu, dok Citaro iako je zglobni ajde ali malo gasa jedva krene sa mjesta a ima nove zimske gume.w

Urbino LE

#1484
Citat: NP-549  u Studeni 22, 2012, 18:18:20
Tebi se ne sviđa što su vrata lijevo,  jako bitno.  Bus je odličan, vozio sam ga lani. Udoban, startan, ergonomičan...  Sve pohvale

Split ih do kraja godine kako se čini dobiva 6 komada i tako postaje prvi grad kod nas sa tim tipom autobusa, a da nisu zamjenski.
Ovih dana je Crossway LE i i na probi u Berlinu tako da je moguće da će i tamo osvanuti što mislim da je dovoljna riječ o kakvome busu se radi.


Citat: conecto  u Prosinac 07, 2012, 20:44:31
Ja ne razumijem zašto se ovdje neki kao dokaz pozivaju na teksotve iz 24 sata ili T-portala kad dobro znaju da su ti tekstovi prepuni neistinitih podataka. I ne znam kad već ne voze kako su ti busevi natukli u APD preko 400 tkm, dakle jednako kao i MAN-ovi. Citelis ne vrijedi komentirati, neki su prešli 100 tkm i kako to lupa i nabija suvišno je pričati.

Istina je da se Citaro u svim našim gradovima gdje ima i MAN pandan pokazao manje kvalitetan. Isto tako mislim da je normalno da Citaro tuče kilometre kada Zagreb praktički nekog drugog izbora za zglobove i nema.