Gradska i prigradska stajališta 2

Autor kico101, Studeni 21, 2007, 22:01:20

pehar_11

#510
Citat: pehar_11  u Listopad 02, 2023, 09:55:32Danas sam pratio malo displej na kolodvoru u smjeru grada bla bla bla
Evo kad smo već kod tog displeja, on je jedini zasad dobio redizajn. Ovo već izgleda top, svaka čast

Boki651

Slažem se, ova varijanta mi je bolja. Danas i onaj samostojeći u smjeru Opatije, na željezničkom ima ovu kombinaciju.

NP-549

Sve je jos u probnom radu.
Prijedlozi, sugestije i slicno su dobrodošli.

pehar_11

#513
Valjda ima i koje pametne sugestije u ovom moru sitnih gluposti

Okomiti displej na Kolodvoru u smjeru Kostrene prikazuje polaske za suprotan smjer (npr. Pećine — Bivio, a ne obrnutno). Umjesto "--" kada autobus na stanicu dolazi dovoljan je samo "Na stanici" ili "U dolasku". Dolasci >10 minuta prikazivati u formatu 00:00, a ne "16 minuta", zvuči kao vječnost. Oblake na gradskim linijama obojati u plavo (#33CCFF), prigradske u narančasto (#F2571E), kako je i na webu. Razmak između gornjeg teksta (Broj linije, Smjer) i dolazaka je malen, ako gledaš displej koji je na kolcu sve se pomuti. Font je pretanak, boldano bi se puno bolje vidjelo (barem vrijeme polaska). Engleski prijevod bi manjim slovima, shema linija puno veća. QR kod u doljnjem desnom/lijevom kutu koji vodi na web sa izbornikom za vozni red (ako je moguće)? Onaj prazan prostor gdje piše za testni rad reže neke polaske (btw čemu to služi?). Gore pored ikone od autobusa i naziva stajališta u oblačiće neke boje (može i po tipu - plave za gradske, narančaste za prigradske ili samo bijele) poredati i nabrojati sve linije koje na toj stanici staju, umjesto onih naljepnica koje se ljepe po inoks dijelovima čekaone (npr. na Mlaci stoje 1, 1A, 2, 3, 32 itd.) Milim da bi to bilo puno jednostavnije, smislenije i ljepše.

Danas sam opet bio na Kolodvoru bio pa sam vidio da se čudno prebacuju linije i polasci ovisno kako dolaze - linija koja je 3. po redu skoči na prvu, a ova 2. (i ispred ove 3.) dođe prije nje barem minutu ili više - poprilično zbunjujuće jer se u jutarnjim gužvama cijeli raspored dolazaka promjeni 5 puta jer autobusi odjednom dolaze jer kasne ko ludi. Poravnanje teksta, debljina i to su sitnice oko estetike, što mislim da se može jer već izgleda jako dobro, pa nek bude baš tip-top ako se može izvest. Sve u svemu, jako je dobro vizualno ispalo, jedino sa naznakom kašnjenja i vezama zasad nemam apsolutno nikakve ideje (možda crveno naznačeno vrijeme ako kasni, ali mi to nema smisla jer on sam kalkulira kad je autobus na stanici pa nije bitno jel kasni il ne kad će ovako i onako doć)

Btw Bivio u oba smjera je dobio staklene čekaone (prigradske linije)

Vanjac

Kada će doći najavljena aplikacija ili stranica s koje će se moći sve točno pratiti?
"U raju je dobro, al u paklu je ekipa"

lussin

Upravo montiraju strehu kod Novog lista prema gradu

gorgoroth


Volim autobuse


pehar_11

#518
Lokalne linije va Opatije? Ča je to?  rofl

NP-549

Pa po ispisanim trasama biš trebao skužit o kojoj stanici se radi

Volim autobuse


lussin

Van Rijeke bi bilo bolje da se pokazuje mreža županijskih linija

Volim autobuse

Riva u nedjelju cca 22:20

Boki651

Nadam se da su ekrani zaštićeni da ne mogu ovako završiti. A ovaj bi to staklo pojeo ako je namjerno razbijeno.

Volim autobuse

Na 19:00 stanica Lovran Tržnica zbog Marunade