Gradska i prigradska stajališta 2

Autor kico101, Studeni 21, 2007, 22:01:20

NP-549

Ja bi umjesto smajlića stavio garažni broj

pehar_11

Vrijeme je novac.

NP-549

Da vidiš na najavi da ti dolazi 811  8-8

NP-549

Ne mogu editirat pa ću ovako: šalim se za garažni, ali mogla bi bit kućica sa minibusom, solo busom ili monotralom u narančastoj ili plavoj boji. Može imat i oznaku dal je niskopodni

kico101

Za redovne dolaske:  :)
Za manja kašnjenja:  :(
Za veća kašnjenja:  >:(
Za najveća kašnjenja ili nedolazak:  GP KRK.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

pehar_11

Sve upiši osim 811, to nije vrijedno spomena  klinac
Vrijeme je novac.

NP-549

Tribalo je predvidjet i veze, odnosno presjedanja   big_boss

kico101

#502
Trebalo bi pisat i kad je bakula va busu. Kad se validira, na ekranu se pojavi B.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

pehar_11

Vrijeme je novac.

NP-549

#504
A jbt kako, pa nije spomenik pa da treba uklesat. Samo sta bi na Matuljima to bilo previse informacija.

Ako se inače prikazuje 10 polazaka na ekranu, onaj koji ima veze nek zauzme još jedan redak pa da piše ispod 14:15 23 Rijeka-Matulji-Permani u donjem redu 14:45 Matulji veza 34 Veprinac, 15:00 Permani veza 22 Klana, 23A Mune, 30 Pasjak

pehar_11

A jel se može to u napomenu a da nije dio tablice gdje je najava? Npr. vidio sam da je ispod najave dolaska neko prazno narančasto polje, možda tamo? Neznam kakvi su ekrani i kakva je mogućnost, al ja bi rađe da na displeju od busa to piše nego na displeju (iako neznam jel izvedivo). Također onda treba za 32 i 35/36 u Opatiji/Lovranu. Ideja stoji, samo mi se čini premalo mjesta
Vrijeme je novac.

pehar_11

Forum se raspada pa nemogu editat. Ovako nešto?

Broj            Linija                    Polazak               Status/transferi

1    Pećine - Fiumara - Bivio         1 min

2    Trsat - Fiumara - Srdoči          3 min

23  Rijeka - Matulji - Permani        4 mim      14:45 u Matuljima za Veprinac (34)
                                                                      15:00 u Permanima za Klanu (22), Mune (23A), Pasjak (30)

32    Rijeka - Opatija - Lovran        9 min
Vrijeme je novac.

NP-549

Ma bzvz mi je to palo na pamet da bi bilo dobro da postoji, a s druge strane trebalo bi bit obavezno vikendom na linijama 2 i 7, tako da definitivno treba razradit

tramvajac 92

Bilo bi odlično. To je nešto što je normalo u mnogim europskim gradovima.

pehar_11

#509
Danas sam pratio malo displej na kolodvoru u smjeru grada

07:28 - dolazim na kolodvor, na najavi piše jedinica u 07:31, dvojka 07:34
07:30 - jedinica je na Mlaci, vrijeme na najavi skače sa 07:31 na 07:37
07:31 - dvojke nema, negdje je kod ZTC-a, jedinica je na KBC-u
07:32 - dolazi jednica sa minutom kašnjenja od originalne najave, idalje piše da dolazi u 07:37, najava da dvojka dolazi nestaje sa displeja
07:34 - u busu sam kod Indexa, na displeju na toj stanici piše jedinica "u dolasku", dvojka za dvije minute (na prošlom displeju nestala sa najave)

Sve u svemu, donekle radi. Za prigradske linije kao 32 ili 23 radi super, najava "u dolasku" je točna u sekundu. Da se mene pita, mislim da bi više smisla na displejika da piše "dolazak", umjesto polaska. Btw shema linija je namjerno onako mala ili se to pritisne pa se poveća?
Vrijeme je novac.