Autobusi na sjeveru Norveške (Tromsö)

Autor STIB, Lipanj 27, 2009, 15:47:00

STIB

Na željezničkom forumu sam opisao svoj boravak u najvećem gradu iznad polarnog kruga i obećao (još prije par tjedana) opširniju reportažu o autobusima (jer tamo nema ni vlakova ni tramvaja).
Ali, kako i zašto je opis ipak zaslužio svoje mjesto među željezničkom tematikom pogledajte ovdje:
http://zeljeznice.net/forum/viewtopic.php?t=9806

Počinjem s međugradskim i prigradskim autobusima. Uglavnom se radi o VOLVO busevima, ali ne razumijem se baš u detalje...

Međugradski busevi:




Primijetite količinu reflektora na prednjoj strani! Ovakve imaju i mnogi automobili (očito je dosta važno tijekom dugih polarnih noći)


Prigradski busevi:




i isti bus s druge strane:
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

STIB

Gradski autobusi (klasifikaciju sam napravio samo po dvoznamenkastim brojevima linija). Nadam se da sam uslikao od svih tipova barem po jedan bus, iako nisam imao previše vremena za proučavanje detalja i eventualnih razlika:














Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

STIB

Aerodromski bus (aerodrom je udaljen 10 minuta vožnje - najvećim dijelom kroz tunel) vozi nekoliko puta dnevno, prilagođeno redu letenja aviona iz Osla:




Tenisica je moja ( ;) )


Reklama za noćni bus (Nattugla = Night Owl = sova)


i red vožnje noćnog busa:



Školski bus (Barn = djeca)

Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

STIB

Grad ima oko 50.000 stanovnika i povremeno (u špicama) je autobusni promet prilično intenzivan pa ih se može uhvatiti i po 4 u istom kadru:








I jedan video miks:


Nema ih puno s reklamama:




Nadstrešnica podsjeća na Zagreb:


I još dva egzotična primjerka za kraj:



Pozdrav iz Zagreba
ZDRU