Slavonski Brod - Terzić bus - gradski prijevoz

Autor Ivan, Siječanj 26, 2008, 15:22:03

Piramida

Cito mi izgleda odlično.
Inače ovo je jedini JGP u RH s kojim se nisam imao prilike voziti. Nadam se da ću uskoro i to ''odraditi'' ;)

mate

Citat: Piramida  u Prosinac 28, 2009, 02:03:28
Cito mi izgleda odlično.
Inače ovo je jedini JGP u RH s kojim se nisam imao prilike voziti. Nadam se da ću uskoro i to ''odraditi'' ;)

Ako su ti odlicni na slikama, sto mislis kakvi su tek uzivo :)
inace dosta se vodi racuna o urednosti busa, tako da nema nekih ostecenja a i ostali busevi su u jako dobrom stanju

Piramida

Vjerujem da je tako.
Jel znaš možda koja je bila nabavna cijena Cita i koliko su prešli prije dolaska u Brod ?

mate

Citat: Piramida  u Prosinac 28, 2009, 15:38:45
Vjerujem da je tako.
Jel znaš možda koja je bila nabavna cijena Cita i koliko su prešli prije dolaska u Brod ?

Da ti budem iskren ne znam koliko su kostali i koliko su presli, ali bili su u dobrom stanju uostalom kao sto su i danas... :)
Jedna anegdota vezana za ove MB Cito - Prije nekih mjesec i pol dana (14.11.09.) je u SB bila konvencija HSLSa i bilo je 15ak buseva parkirano na parkingu kod Đure Đakovica, i tako stojalo je nekoliko vozaca vani kad prode jedan od Cita, i jedan od Globtourovaca upita ciji su ovo autobusi, ja kazem ma to gradski prijevoz u SB, a on mene dalje pita jel to Đuro Đakovic proizvodi ;D
Ja sam se jedva suzdrzao od smijeha, ali eto i to govori o rijetkosti ovog busa u Hrvatskoj, ja sam jos vidio samo jedan u Đakovu, koristi ga tvornica Meteor za prijevoz radnika

Piramida

Cito mi izgleda kao odličan mali gradski autobus.
Molim te kad budeš opet u jednome od njih upitaj vozača koliko troši i na koliko su kilometara trenutno i naravno koliki je omjer vremena provedena na cesti u usporedbi s vremenom provedenim u garaži.

mate

Citat: Piramida  u Prosinac 28, 2009, 16:33:07
Cito mi izgleda kao odličan mali gradski autobus.
Molim te kad budeš opet u jednome od njih upitaj vozača koliko troši i na koliko su kilometara trenutno i naravno koliki je omjer vremena provedena na cesti u usporedbi s vremenom provedenim u garaži.

Ok, nema frke, a vecina MB Cita je dosta cesto na cesti, ugl. odmaraju nedjeljom i praznicima, a kroz ostale dane u tjednu su gotovo stalno u pogonu

mate

Prinova u voznom parku Terzic Busa - MB Citaro, stigao danas jos ima probne njemacke tablice


mate

A evo prinove i sa hrvatskim tablicama - dakle MB Citaro SB-955-EG




Majstor

Prigradski sa solo prednjim vratima
A gle nalijepnice Tuv 100 kmh na str. staklu
Samo mi sudite pošteno !

mate

Citat: Majstor  u Veljača 23, 2010, 00:56:16
Prigradski sa solo prednjim vratima
A gle nalijepnice Tuv 100 kmh na str. staklu

Hm, ne cudi me ovakav prigradski, posto sam cuo neke price da Terzic siri se i na neka prigradska mjesta, tako da je ovo sasvim logicno, a i dobro ce doci za prijevoz djece, nakon sto je Terzic pocetkom 2.polugodista dobio koncesiju za prijevoz djece iz gradskih osnovnih skola

Tomek

Inače takav Citaro ima i Autotrans.

mate

Sad mi ostaje cekat kad ce uletit na neku liniju, pa da se provozam s njim da vidim kako ide, posto nisam se imao prilike vozit u Citaru, koliko sam vidio iznuta je u jako dobrom stanju, sto vjerujem i da ce ostati, jer nijedan bus od Terzica nije unutra ostecen kao sto je slucaj u vecim gradovima, gdje je opseg gradskog prijevoza puno veci od brodskog...

conecto

Ovakvih s ovom izvedbom prednjeg dijela krova u predjelu displeja ni inače nema baš puno. Inače, ovakva prigradska izvedba je sigurno bolja za manje sredine gdje nema velikih gužvi, a vjerojatno su bolje sređeni i opremljeni od većine gradskih.
Pošto je to valjda "njemački" Citaro vjerojatno će manje lupat i nabijat nego ovi "naši".
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Tomek

Vozio sam se u Frankfurtu i Londonu u Citarima i lošije održavani i tamo lupaju kao i naši ;)

Ovaj mi se čini dobro očuvan ;)

mate

Ovako izvana izgleda dosta u dobrom stanju, e sad kakav mu je motor i kako se ponasa u voznji to jos nisam iskusio, pa da bi mogao prenjeti zapazanja, ali nadam se i tome u skoroj buducnosti ;)