web stranice ZET-a

Autor tamlover, Studeni 22, 2007, 23:05:32

tamlover

Evo gledam ih. Ima pogrešaka ali ima i korisnih stvari.
Dizajn me nije oduševio. Prejednostavno, prebijelo i prenemaštovito...
Šminkerski podaci poput ukupnog broja autobusnih stanica - 1994 zadovoljit će i možda oduševit nezahtjevne posjetitelje. Vozni redovi su u PDF-u, što se dizajna tiče bez promjene a isto vrijedi i za većinu stvari.
Tresla se brda rodio se miš - za mene u slučaju ZET-ovog novog weba.

*tu je i news kutak s informacijama o prometu. dobro je da je tu, ali bitnije je da te informacije što prije budu na stajalištima tj na cesti - a taj projekt ide presporo. Čisto za primjer (daleko od savršenog) nečeg što je bilo dostižno i što bi izgledalo puno bolje
http://www.bkv.hu
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

DJ_ZG

slazem se... nista prespektakularno, ocekivao sam bolji dizajn, malo vise sadrzaja... al eto, opet ocekujem da ce se to nadopunjavati stalno i da ce podaci cesce stizati za razliku od prethodne stranice...
opet nekako imam povjerenja u webmastere :)

DJ_ZG

i tako ja jucer trebao ici na posao, a posto je bio badnjak reko da provjerim kako voze linije i po kojem rasporedu...
na glavnoj stranici uocim lebdecu obavijest (koja btw, ide uzasno sporo) kako zbog snijega autobusi i tramvaji voze sa zakasnjenjem.... pa sam se odmah zapitao... KOJI to autobusi KOJI tramvaji, KOLKO kasne, GDJE su guzve...
mislim da sluzbena stranica ZETa bi trebala biti puno opsirnija, bar sto se tice takvih obavijesti, ako vec postoji nadzor prometa, onda valjda i mi mali gradjani zasluzujemo znati kojim linijama cu danas kasniti na posao... dal je to tako tesko upisivati...
bas sam se bio isfrustrirao zbog toga ???

tamlover

Koliko sam primjetio kašnjenja su bila na svim linijama s krugom "na knap". I na Badnjak i na Božić. Drugi koji imaju lufta bar su s početnih/krajnjih stajališta kretali na vrijeme, ali su vozil inešto duže nego što je uobičajeno.
Samim time obavijest je bila donekle u redu.
ALi s druge strane si potpuno u pravu, sa ZET-ovim webom neko se doslovce igra. Neozbiljno i površno, bez ikakvog razumijevanja za prometnu problematiku. Kao i s dosta drugih stvari u ZET-u i webom se bave neznalice (barem što se tiče potreba javnog gradskog prijevoza).
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

DJ_ZG

upravo tako...
pa cak i da apsolutno sve linije u gradu kasne, onda nek se netko potrudi pa neka ih napise od prve do zadnje... nemora cak ni biti obavijest tocno u minutu o kasnjenju, bar da bude okvirno koliko se i gdje kasni...
i ta fly obavijest nije nesto wow u internet svijetu... moglo bi se to puno bolje napraviti... i opcenito dodati malo ZET stila u stranicu, tako da me sve na njoj podsjeca kao da sam na stanici i cekam prijevoz :D znam da zvuci smijesno, ali je vizualno lijepo i bar sto se tice javnog gradskog prijevoza, simbolicno i svojstveno samom sebi...

sokre

Da ne otvaram novu temu, ovdje ću ..

Što se može pronaći na internim stranicama ZET-ove internetske stranice?

plavi ZET-ov bus volim

Obavijesti, dokumenti i obrasci koje se tiču ZET-ovih zaposlenika, ponajviše vozača, kao i tjedni bilteni. Konkretno, raznorazne informacije vezane uz sindikate, udruge, pogodnosti, događaje, pravila u prometu, itd.
Molim cijenjene članove foruma autobusi.org i njegove posjetitelje da NE KRADU fotografije. Pod krađom mislim na njihovo (pred)stavljanje na druge internetske stranice (s ili bez prethodne modifikacije) kao vlastite i/ili bez navođenja izvora ili autora.

MAN19464


Uglavnom ima puno dezinformacija .

sokre

Imaju li zaposlenici ZET-a obavezu posjećivanja tog dijela stranica?

Ili je to za one koji žele znati više?

GT-R

Nemaju obvezu, nema na toj stranici nista posebno zanimljivo osim tjednih biltena i nekih manje bitnih vijesti..

MAN19464