Centroliner N45

Autor Shole, Siječanj 24, 2010, 16:06:31

Shole

q

conecto

#1


Neoplan Centroliner kao nova generacija gradskih autobusa pojavila se 1997., a 2002. predstavljen je redizajnirani model Centroliner Evolution. Tom prilikom je predstavljen kao prvi zglobni autobus koji je koristio novu zakonsku mogućnost duljine 18,75 m. Danas je sve izvjesnije da Centroliner nestaje iz proizvodnog programa Neoplana pošto je udružen s MAN-om u zajedničku kompaniju Neoman koji pak ima uspješni model gradskog autobusa MAN Lion's City







Redizajnirana verzija dobila je i nova stražnja s LED-icama



Foto: Neoman



A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

conecto

#2
Unutrašnjost Centrolinera je uglavnom klasična za moderne gradske niskopodne autobuse što vrijedi i za radno mjesto vozača s VDV-komandnom tablom koja se podešava zajedno s volanom.





Od 2007. Centroliner je dobio mogućnost ugradnje retrovizora novog dizajna poput onih na modelu MAN Lion's City



Foto: Neoman

A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

conecto

Osnovna ponuda modela Centroliner svodi se u novije vrijeme na model duljine 11,95 m u gradskoj i prigradskoj verziji te zglobni model duljine 18,72 m. Širina vozila je 2,5 m.



Neoplan Centroliner N 4516 - gradska verzija s osnovnih 36+1 sjedećih mjesta i 56 stajaćih, motori MAN D 2066 LUH snage 270 ili 310 KS (Euro4) ili 320 / 360 KS (EEV), mjenjači automatski 4 ili 6 brzina.



Neoplan Centroliner N 4516 P - prigradska verzija s više sjedala (44+1) i podignutih podesta na podu, motori i mjenjači kao kod gradske verzije



Neoplan Centroliner N 4522 - zglobni autobus s 56+1 sjedećih i 108 stajaćih mjesta, motori i mjenjači kao kod ostalih modela



Foto i ilustracija: Neoman





A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

conecto

#4
Neoplan je uvijek i među gradskim autobusima imao posebne izvedbe među kojima se ističu autobusi na kat. Vjerojatno je velika narudžba luksuzno opremljenih autobusa Centroliner DD za Dubai visine gotovo 4,6 m jedan od razloga što se Centroliner nešto dulje zadržao u proizvodnji.







Vozilo tolike visine ima i unutra normalnu visinu stajanja



Foto: Neoman
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...