Razno

Autor maky, Studeni 23, 2007, 00:20:18

Urbino LE

#1110
@ Regio

Ne povećavaju broj buseva na 9, a i tada je najveća gužva, samo je kirg umjesto 60 tada 48 minuta, mada realno veći dio dana bez ikakvih problema krug može i ispod 45 minuta biti odrađen. Mislim da je u biti sada samo loša organizacija radi uovđenja digitalnih tahografa. Tako na 9 imamo čudna raspore polazaka u 8:00, 8:15, 8:30 pa pauza od čak pola sata između 8:30 i 9:00, isto i sa 9:30 i 10:00, onda opet rupa 16:15 i 16:45 pa 16:45 i 17:15 te 17:45 i i 18:15. Moraom li napominjati da osim toga između 8:00 i 21:00 ima takt svako 15 minuta, pa ćemu onda tu takve nebuloze osim ako nije radi problema sa slaganjem smjena zbog digitalnih tahografa.

Citat: qwertz  u Ožujak 16, 2014, 22:06:47
razlog izmjene voznog reda su izmjene svih eksplatacija radi poštivanja zakona o obaveznim odmorima od 30 minuta

I to je moglo biti efikasnije riješeno dvokratnim radom, ako zapad može tako zašto ne bi mogli i mi.

baco

u obavijesti stoji da su promijenjeni i polasci na l29 - a oni ostali isti... nevidim razlike

kapetanakis

Ridikulijade,  >hammer<,malo vozi, malo ne vozi, već čujen pobunu ljudi sutra po radiju i novinama

baco

molim te, da prilikom objašnjenja posta provjeriš tvrdnje!

NE ZNANJE NE OPRAVDAVA!  >hammer< >hammer<

kapetanakis

 o kakvim ti tvrdnjama

baco

Kažem da imam stari vozni red i novi - POTPUNO SU ISTI (za polaske l.29)
Zato ne razumijem da je u obavijesti za promjenama

Urbino LE

A 1 npr. nema u promjenama iako kada vidiš vozni red ima ih... I tako da ne nabrajam. Ovima čelnicima prometa nije jasno da sa ovim samo udaraju novu čavao u Prometov lijes, ionako nekvaliteten javni gradski prijevoz je došao još stepenicu niže. No kako vidim što se radi u svim javnim i državnim ili gradskim poduzećima nije čudno, kada sve vode podobni umjesto stručnih ljudi.

koordinator

Sa 1ice je maknut jedan red vožnje već prije ovih promjena...

XDonald

Jeli onaj vozač koji navečer bus odvede zadnji u garažu vozi prvi ujutro ?

kapetanakis

Citat: baco  u Ožujak 17, 2014, 09:21:50
Kažem da imam stari vozni red i novi - POTPUNO SU ISTI (za polaske l.29)
Zato ne razumijem da je u obavijesti za promjenama
Samo sam komentirao, nisan ništa tvrdio ni da je ni da nije, niti sam spominjao liniju 29, već se moj komentar odnosio na navedene promjene u općenitom smislu. 
     

kapetanakis

Citat: Urbino LE  u Ožujak 17, 2014, 10:13:30
A 1 npr. nema u promjenama iako kada vidiš vozni red ima ih... I tako da ne nabrajam. Ovima čelnicima prometa nije jasno da sa ovim samo udaraju novu čavao u Prometov lijes, ionako nekvaliteten javni gradski prijevoz je došao još stepenicu niže. No kako vidim što se radi u svim javnim i državnim ili gradskim poduzećima nije čudno, kada sve vode podobni umjesto stručnih ljudi.
Svi zabijaju čavle u taj lijes, neki pljačkom, neki nebrigom, al većina šutnjom o svemu tome...

tramvajac 92

Citat: XDonald  u Ožujak 17, 2014, 22:42:31
Jeli onaj vozač koji navečer bus odvede zadnji u garažu vozi prvi ujutro ?

Obično ne. Jer je obično povratak u garažu oko ponoći, a izlazak oko 4, a moraš imati 8 sati (mislim) odmora između smjena. Moguće je da jedan tjedan vozač A vozi ujutro (iz garaže) a drugi tjedan vozač B vozi iz garaže, a A ga vraća u garažu (pod uvjetom da se na tjednoj bazi mjenjaju smjene, i da su 2 vozača/ bus123)

MAN SU220

Citat: tramvajac 92  u Ožujak 18, 2014, 08:34:42
a izlazak oko 4, a moraš imati 8 sati (mislim) odmora između smjena.
Po novome odmor između smjena je 11 sati.

Urbino LE

Citat: XDonald  u Ožujak 17, 2014, 22:42:31
Jeli onaj vozač koji navečer bus odvede zadnji u garažu vozi prvi ujutro ?

Naravno da ne. U pravilu kod nas bus duže 3 vozača i rad je smjenski sa tim da se smjena mijenja na kraju tjedna. Mislim da ide 3-2-1.

XDonald

Recimo ovako: da danas popodne (do 5 sati) vozi jedan vozač , i kad će taj isti opet bit , sutra navečer ? bus123