Vozni park - komentari

Autor markost, Veljača 05, 2008, 22:30:23

maky

Citat: netko  u Svibanj 12, 2008, 13:16:00
Maky znači sve "novo" je regisrirano ili..... ???
Je, danas je sve novo na ulicama. Solo Citari voze linije 11, 15 koliko sam vidio, zglobnjaci na linijama 18, 8,...
MAN-ovi Classic za Solin i Kaštela, Regiji, neznam, ako su im sredili vrata valjda i oni voze. Uglavnom, danas je  divno naći se u Splitu. Sve novi žuti ljepotani, sunčan dan, a grad pun Lion`s Cityja, Citara, Classica, svega lijepoga i novoga...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

markost

Jel ko vidija legendu u zadnje vrime i di ?? Di je g.b. 542 ???

maky

Citat: markost  u Svibanj 12, 2008, 19:46:04
Jel ko vidija legendu u zadnje vrime i di ?? Di je g.b. 542 ???
Ja sam ga vidio nekidan, nisam ništa htio stavljat na forum da ga ne ureknem, ali iskreno rečeno, strah me je za njega:

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Inače da se osvrnem na neke stvari...

Ja znam da fali solo vozila, tj. sigurno ih je falilo, ali u PRIGRADU! Prošle godine je nabavljeno 8 MAN Lion`s Cityja, ove godine 5 Mercedes Benz Citara. To je ukupno 13 Solo autobusa.
linija 7 - 2 autobusa
linija 12 - 1 autobus
linija 14 - 1 autobus - s tim da je to toliko rijetka i prekidna linija tijekom dana, da je se ne isplati ubrajati, ali neka...
linija 15 - 3 autobusa

Ubrojit ću liniju 11, mada sam uvjeren da za nju solo autobus nije prikladan tijekom cijelog dana i da je to ogromno mučenje autobusa jer je redovito prepunjen, a linija obiluje uzbrdicama, ali dobro, 2 autobusa.

Dakle, u NAJBOLJEM slučaju, to je ukupno 9 autobusa na GRADSKIM linijama!
Ostaju 4 u pričuvi.

Danas su novi solo Citari vozili linije 11 (1 kom.), 15 (1 kom.), 7 (vidio 1 kom, možda je bio još jedan), 12 (1 kom.)
Lion`s City? g.b. 221 na liniji 15, g.b. 223 na liniji 3  :o  Ne sjećam se da sam više vidio iti jednoga na GRADSKOJ liniji.

I sad meni nije jasno, zašto su oni kupili  Citare, kojima su očigledno zamijenili godinu dana stare Cityje na istim linijama, a Cityji su tko zna gdje (g.b. 220 je vozio za Žrnovnicu, ali ipak je najveći biser g.b. 223 na liniji 3). Mislim, ako treba buseva za Žrnovnicu, Tugare, Mutogras, onda lijepo postoje jeftiniji Classici, za koje sam uvjeren da bi lakše trpili te linije, nego GRADSKI autobusi. Mislim ono, nekidan vidio g.b. 220 da mu je završila smjena na liniji 7 i onda  ima polazak za Dugopolje. A da ne govorim da se zna zaletit i do Klisa koji lav. Classici i postoje zato da ih se kupuje za takve linije. Dakle trebalo je maks. još 3 Citara, a za  novac od preostala 2 kupiti još 3 Classica kakvi voze za Sućurac i Ninčeviće.

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Hauser

evo da i ja nešto napišem. Novi autobusi su stvarno super, ali i meni se ćini da je kupljeno malo previše gradskih solo autobusa. Ako se samo novi solo busevi rasporede po GRADSKIM linijama za koje su kompetentni ( po meni nisu pravo riješenje za liniju 11 ) vrlo lako je uoćiti da ostane 5-6 novih buseva u pričuvi, da ne spominjem i o405 koji uz malo ulaganja (sređivanje unutašnjosti i bojanje u žuto...) mogu sasvim pristojno uskoćiti u pomoć.  E sad kome je to u interesu??? nekako mi je teško vjerovat da će novi autobusi stati u garaži,......Već ih vidim na klisu, koprivnu....

markost

Citat: maky  u Svibanj 12, 2008, 20:26:34
Citat: markost  u Svibanj 12, 2008, 19:46:04
Jel ko vidija legendu u zadnje vrime i di ?? Di je g.b. 542 ???
Ja sam ga vidio nekidan, nisam ništa htio stavljat na forum da ga ne ureknem, ali iskreno rečeno, strah me je za njega:


Je i meni je to jako sumljivo i bojim se za njega.Pa neće valjda?!  :-\

maky

Hehe, zanimljivo kako polako odmiče dan i na liniji 17 počinje 3. smjena, primjećujem sve više i više Avtomontaža, Mercedesa O305...
A danas je utakmica, da se mene pita, maknuo bi i lavove sa ulica...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

Maky moram te nešto pitati ovo 100% znaš.Pošto 37-ma vrvi starim MB-ovima uz već poznati zvuk umiranja ili krivljenja primjetio sam nešto:npr:MB "alianz"ima auspuh "na krovu",a dok npr.g.b.60,63,66 imaju auspuh dolje gdje je i motor i kad idu krenit ja mislim da je motor jednostavno "puknuti".To nije zvuk motora,to je više zvuk nemoći nekog krivljenja,ono mislin sa zadnjom trunčicom snage jedva povuku.Hoću reći da MB-ovi imaju katasrofalno slabe motore.Nebih se čudio da im je snaga ispod 200KS,dok svaka čast npr."alianzu"(neznam g.b.).On vuče kao u mladim danima.Kod njega se baš osjeti da hoće i može više ono do blokade bez problema.E sad pitanje je koliko MB-ovi imaju KS i ima li razlike u tom auspuhu,ali šteta za njih i neodržavanje,meni se čini da su svi pomalo na "izdahu". ;) :D
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

"Obični" Mercedesi O305 imaju 240KS, a to što voze za Trogir, a vaš problem  :)
Oni što imaju auspuh na krovu su sa turbom i oni su  jači. Mislim da su vozili u Njemačkom gradu na istoj liniji, jer sam na g.b. 120 i na g.b. 117, a možda i na još kojem, naprijed na prozorčiću iznad šoferšajbe vidio da piše neki broj linije i odredište "Klinikum".
Ali zavisi ti i od vozača, ima "umjetnika" koji natjeraju Avtomontažinih 220 konja da podivljaju, pa galopiraju punom snagom, a ista stvar je i sa Mercedesima, iako su mi se oni uvijek činili malo tromiji...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

markost

Danas gledam u garažu , legenda g.b. 542 i s njim DAF g.b. 39 još uvik stoje tamo iza i počeli su ih pomalo rastavljat.Odlazi nam legenda,a  neki dan je vozija po Zagori na linji 88...   :'( :'( :'(

1024512

DAF i ovaj MAN moraju u staro zeljezo, nema mjesta u garazi za sve stare i nove autobuse, sad ih ima previse.

netko

#71
Citat: markost  u Svibanj 13, 2008, 16:34:50
Citat: maky  u Svibanj 12, 2008, 20:26:34
Citat: markost  u Svibanj 12, 2008, 19:46:04
Jel ko vidija legendu u zadnje vrime i di ?? Di je g.b. 542 ???
Ja sam ga vidio nekidan, nisam ništa htio stavljat na forum da ga ne ureknem, ali iskreno rečeno, strah me je za njega:


Je i meni je to jako sumljivo i bojim se za njega.Pa neće valjda?!  :-\
Evo nadam se da se neljuite,ali vidim da tugujete za legendom,pa evo i njegove slike dok je bio jedno vrijeme u Trogiru.Ali slika govori tisuću rijeći-ja mislim da bi odradio jednu vožnju na dan.Inače sićam ga se još od davno možda od prije 3 god.Ja mislim da bi vozio neke đake ujutro valda u Trogir.Inače znao je par puta prije te tri godine biti u Trogiru,ali odradio bi samo možda dvi rane vožnje ujutro i odmah za Split.Odmah mi je upao u oko i kao da sam se "zaljubio" u njega.Pomno sam ga pratio kad je je bio to malo puta tu i pitao sam se otkud Prometu ti autobusi jer sam znao da više nema niti jednog SU-a 220.Jenostavno odmah mi je nekako upao u oko,bio je poseban,jednostavno da bi sve u tom trenutku da ga mogu "istražiti" jer prvi put sam vidio solo SU 220 i znao sam da je "poseban" u Prometu.....neznam i meni ga je žao,jako puno. :'( :'( :'( :'( :'(
Slika je od KIKI-A 273 sa njegovog putovanja-Rijeka-Split-Trogir-Šibenik.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

Ubijte me, ali zaboravio sam, mislim da se radi o MAN-u g.b. 195 koji je vozio liniju 8. Neznam jeli g.b. 193 ili g.b. 195, jer ga je vozio shole od g.b. 195 pa mi se pomiješalo...
Dakle MAN g.b. 195 ima prednji display u kvaru, sve su neke hijeroglife na njemu...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

Vidimo Isuzu 236 broji odavno svoje kilometre,a što je s "marinskim" 237.On izgleda ima nekih problema s motorom,odavno je trebao u Trogir. ::| ::|
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

jučer sam na Meterizama vidio g.b. 52 kako je prazan išao put Splita. Kratki posjet garaži ili misle da bi najbolje bilo završiti njegovu karijeru  ???

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!