Vozni park - komentari

Autor markost, Veljača 05, 2008, 22:30:23

maky

Ima par dana da je MAN g.b. 195 ponovno u pogonu. Bio je nekoliko dana "na kanalu". Uspjeli su mu riješit onaj kvar o kojem sam govorio. Nešto je stalno strugalo, šuštalo, doslovce smetalo i gušilo motor. Rekao bih da je čak bilo to da je neki remen strugao o nešto. Pa sad pokušajte zamislit taj zvuk. Danima je vozio tako. Sad je to otklonjeno, al zato turbo puše na sve strane, pjeva ko lud  ;D

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

markost

Citat: netko  u Srpanj 04, 2008, 19:41:06
Danas  mi je u oko upao g.b.55 i njegova lijeva strana.On ima pokazivač linija na lijevoj strani.Vjerujem da je to jedini o305(od ostalih)koji ima to.Za one davno rashodovane neznam.
Nešto si ti tu krivo vidija jer g.b. 55 nikad nije ima pokazivač linija na livoj strani.

maky

Citat: markost  u Srpanj 06, 2008, 23:31:34
Citat: netko  u Srpanj 04, 2008, 19:41:06
Danas  mi je u oko upao g.b.55 i njegova lijeva strana.On ima pokazivač linija na lijevoj strani.Vjerujem da je to jedini o305(od ostalih)koji ima to.Za one davno rashodovane neznam.
Nešto si ti tu krivo vidija jer g.b. 55 nikad nije ima pokazivač linija na livoj strani.
Asti, tek sad ovo pozornije čitam. Ne, g.b. 55 nikad nije imao pokazivač linija na lijevoj strani, kao i nijedan autobus iz  te serije. 
g.b. 65 je taj koji je imao pokazivač linija s lijeve strane...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

brzi

kad smo se već uhvatili te serije O305G,spomenuti ću da je g.b.59 dobio novu reklamu,nisam je još dobro vidio,valjda Otp banka  :)

brzi

#94
Citat: markost  u Srpanj 06, 2008, 23:31:34
Citat: netko  u Srpanj 04, 2008, 19:41:06
Danas  mi je u oko upao g.b.55 i njegova lijeva strana.On ima pokazivač linija na lijevoj strani.Vjerujem da je to jedini o305(od ostalih)koji ima to.Za one davno rashodovane neznam.
Nešto si ti tu krivo vidija jer g.b. 55 nikad nije ima pokazivač linija na livoj strani.
ček na koju livu stranu mislimo,gledajući prema kraju busa ili početku  ;D da se svi ne zbunimo  ;)
ako gledamo prema zadnjem kraju onda g.b.55 ima poništivač na desnoj strani(znači red iza vozača)...
no da se mi svi sporazumjemo evo ovdje se na slici vidi gdje je poništivač:



Inače u g.b. 91 sam tek prije par dana primjetio kako je na drugim vratima nezgrapno postavljen poništivač.Stavili su ga odmah na ulaz odnosno izlaz,tako da pola tebe udari u njega kad ulaziš...  :P

maky

Vedro, riječ je o pokazivaču linija (ona kutija na krovu gdje se stavi tabela), a ne o poništivaču.  ;)
I inače, što se tiče strana, lijevo - desno, po pravilu bi ja autobus uvijek gledao kao da sjedim na vozačevom sjedalu. Dakle lijevo je ono što je njemu lijevo, a desno je ono što je njemu desno.

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

brzi

Citat: maky  u Srpanj 07, 2008, 09:50:23
Vedro, riječ je o pokazivaču linija (ona kutija na krovu gdje se stavi tabela), a ne o poništivaču.  ;)
I inače, što se tiče strana, lijevo - desno, po pravilu bi ja autobus uvijek gledao kao da sjedim na vozačevom sjedalu. Dakle lijevo je ono što je njemu lijevo, a desno je ono što je njemu desno.

a pokazivaču  :D  :P  ::| par slova čuda čini...ali eto vidi se i gdje je pokazivač  ;D inače s lijeve strane je imao g.b. 139,a ima i g.b.65,a imali su i zglobni graf&stiftovi...inače zanimljivo da pokazivač u krovu kao ostali O305,uopće nije imao g.b.111,njemu je bio stavljen na unutrašnjost stakla,kao kod Conecta...

brzi

Citat: brzi  u Srpanj 07, 2008, 09:54:55
[a imali su i zglobni graf&stiftovi...

e tu bi se ispravio,opet letim...ne nisu imali s lijeve,već u prikolici su imali sa sa strane pokazivač(s desne)...he,he,znao sam da su ga imali na neobičnom mjestu...

netko

Da u pravu ste ja sam se zjb za g.b.,a znao sam na koji autobus mislim(oni s reklamom Eurobike).
Evo Maky ako se nećeš naljutuit tvoja slika ;) ;),gdje to zapravo nije baš neki pravi pokazivač linije nego jedna mala kockica gdje taman stane broj linije. ;)

Inače Brzi ti si bio govorio na starom forumu da je on došao od nepoznatog poduzeća,da su mu vrata iznutra drugačije boje.Tako nešto. ;) :D
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

brzi

Citat: netko  u Srpanj 07, 2008, 13:39:25
Inače Brzi ti si bio govorio na starom forumu da je on došao od nepoznatog poduzeća,da su mu vrata iznutra drugačije boje.Tako nešto. ;) :D

nije došao iz nepoznatog poduzeća  ;),je,njemu su jedino od svih O305 u Prometa vrata iznutra žuta(obično su sive boje),a i prostor iznad vozača je isto žute,također ima i drugačije rukohvate na vratima od ostalih...Inače njegova braća iz Njemačke koja su rasprodana su bila žuto-plave boje,a je imao reklamu...ispod Eurobike natpisa se vide neki tekstovi kao "farben",vjerojatno nešto o bojama i lakovima...

netko

#100
Jesam li ja lud ili sam danas vidio treću opituranu AVTOMONTAŽU(SG 220). :D
Jeste li vi šta vidjeli. ;) :D
Ja sam je vidio u garaži i prilično sam uvjeren da je to SG 220,dakle treći opiturani. :D
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

markost

Pa več dugo imamo opiturane tri Avtomontaže g.b. 679,681,682.  ;)

netko

Citat: markost  u Srpanj 10, 2008, 22:35:01
Pa več dugo imamo opiturane tri Avtomontaže g.b. 679,681,682.  ;)
Moje isprike onda,ali ja za g.b.681 prvi put čujem.Doduše nisam je nikad ni vidio pa zato. ;) :-[
A i nemamo je na slikama čini mi se.......
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

brzi

Citat: netko  u Srpanj 10, 2008, 23:14:15
Citat: markost  u Srpanj 10, 2008, 22:35:01
Pa več dugo imamo opiturane tri Avtomontaže g.b. 679,681,682.  ;)
Moje isprike onda,ali ja za g.b.681 prvi put čujem.Doduše nisam je nikad ni vidio pa zato. ;) :-[
A i nemamo je na slikama čini mi se.......

681 se razlikuje od ovih 679 i 682 po tome što su joj čak stavili i novi bolji i kvalitetnji pod u unutrašnjosti busa,kad su je obnovili...također vozačeva kabina je iz O305,tako da su je najbolje sredili...
Inače danas sam vidio nešto super  8) a to je da su Neoplana g.b. 128 opiturali !!!  :) Cijeli u žuto,a na dnu crna crta kao u g.b. 666  :) Vozi liniju 91

netko

Odlično.... :D :D

No vratimo se na jedan zanimljiv detalj danas iz 37-me koju je vozi g.b.169.
Normalno naprijed tablja 37 Split-Trogir,a odizad SPLIT-MOSTAR.
Ponavljam SPLIT-MOSTAR.Tabla je 100% Prometova,sad jeli Promet imao nekad liniju za Mostar(preko Polča,Metkovića i Makarske),ili je to odnekud zalutalo.
No nevjerujem da je zalutalo.
Znate li vi nešto više o tome.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.