Vozni park - komentari

Autor markost, Veljača 05, 2008, 22:30:23

brzi

Citat: netko  u Srpanj 11, 2008, 19:14:11

No vratimo se na jedan zanimljiv detalj danas iz 37-me koju je vozi g.b.169.
Normalno naprijed tablja 37 Split-Trogir,a odizad SPLIT-MOSTAR.
Ponavljam SPLIT-MOSTAR.Tabla je 100% Prometova,sad jeli Promet imao nekad liniju za Mostar(preko Polča,Metkovića i Makarske),ili je to odnekud zalutalo.
No nevjerujem da je zalutalo.
Znate li vi nešto više o tome.

moguće da je i imao prije određenog vremena...to je stara tabela kojom su s jedne strane zalijepili neku liniju,u ovom slučaju 37...pa tako na nekima sam vidio i neku liniju iz Splita za Crnu Goru...to je nekada bilo...
još nešto,kad smo kod pituravanja...
Koje je prije boje bio Man SL232(g.b.152)?Kupljen novi ili polvan?

netko

Nemam ti pojma.Prema g.b-u možda stigao polovan.
No meni djeluje nekako novo. ;) :D
Neznam..... ???
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

brzi

nešto što sam odavno primjetio...ali zaboravio spomenuti...
Svi Mercedesi O307 su sa ručnim mjenjačem,osim jednog koji ima automatik  ??? više se ni nesjećam g.b.,ali sjećam se da mi je pažnju privukao zvuk motora i šaltanje brzina,da bih onda pogledao iznutra i vidio da nema ručnog mjenjača...sad pretpostavljam da su to u servisu se "igrali"

netko

Citat: brzi  u Srpanj 11, 2008, 22:05:04
nešto što sam odavno primjetio...ali zaboravio spomenuti...
Svi Mercedesi O307 su sa ručnim mjenjačem,osim jednog koji ima automatik  ??? više se ni nesjećam g.b.,ali sjećam se da mi je pažnju privukao zvuk motora i šaltanje brzina,da bih onda pogledao iznutra i vidio da nema ručnog mjenjača...sad pretpostavljam da su to u servisu se "igrali"
G.b.104 ima mjenjač,znači g.b.103 ili g.b.102 su u pitanju.
Bio je još jedan ja mislim g.b.88,ali on je odavno spiljen.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

ikar

Citat: brzi  u Srpanj 11, 2008, 22:05:04
nešto što sam odavno primjetio...ali zaboravio spomenuti...
Svi Mercedesi O307 su sa ručnim mjenjačem,osim jednog koji ima automatik  ??? više se ni nesjećam g.b.,ali sjećam se da mi je pažnju privukao zvuk motora i šaltanje brzina,da bih onda pogledao iznutra i vidio da nema ručnog mjenjača...sad pretpostavljam da su to u servisu se "igrali"

Nemora značit, automatski mjenjači su bili dostupni u autobusima početkom 80-ih godina. Mi u Rijeci imamo jednu Avtomontažu iz '82 koja ima tvornički ugrađen automatski mjenjač.

Tomek

Većina rabljenih MANovaSL200 i MBova O305G koji su bili između 1980. i 1986. proizvedeni, a kupljeni su bili za Zagreb iz Njemačke su imali automatske mjenjače tako da to nije ništa čudno.

brzi

#111
Citat: ikar  u Srpanj 12, 2008, 12:06:43
Nemora značit, automatski mjenjači su bili dostupni u autobusima početkom 80-ih godina. Mi u Rijeci imamo jednu Avtomontažu iz '82 koja ima tvornički ugrađen automatski mjenjač.

Citat: Tomek  u Srpanj 12, 2008, 12:16:37
Većina rabljenih MANovaSL200 i MBova O305G koji su bili između 1980. i 1986. proizvedeni, a kupljeni su bili za Zagreb iz Njemačke su imali automatske mjenjače tako da to nije ništa čudno.

jao dečki niste me shvatili...znam ja veoma dobro od kada su automatski mjenjači dostupni i gdje  ;) ali radi se o prigradskom autobusu MB O307,bilo ih je par komada u nas,danas su samo 3.Ti naši su imali ručne(manualne)mjenjače i iz istog su izvora došli...ali sam pričao o tome kako su u Prometa promjenili iz ručnog u automatic...

markost


Koje je prije boje bio Man SL232(g.b.152)?Kupljen novi ili polvan?
[/quote]
Man SL232 je kupljen polovan i vozija je kad je doša najčešće na liniji 12.A na njemu je onda bilo i svitlo zelene i plave i bile boje.

netko

Jedno pitanje. :D
Kakvi status imaju o405 i o407 sada,odnosno što voze.
G.b.182 je jako očuvan i čini mi se da vozi neki kraći prigrad.

I nadam se da se svi zajedno sa menom molite za sudbinu g.b.50.Jednostavno on mi je u mislima.Samo mi nije jasno zašto njega nisu obnovili.Puno je očuvaniji i sve od g.b.52. :)
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

brzi

Citat: netko  u Srpanj 15, 2008, 22:16:23
Jedno pitanje. :D
Kakvi status imaju o405 i o407 sada,odnosno što voze.
G.b.182 je jako očuvan i čini mi se da vozi neki kraći prigrad.

I nadam se da se svi zajedno sa menom molite za sudbinu g.b.50.Jednostavno on mi je u mislima.Samo mi nije jasno zašto njega nisu obnovili.Puno je očuvaniji i sve od g.b.52. :)

he,he očito se ti duuuugo nisi vozio u g.b. 50  ;) to ti je živa krntija...Uopće nije očuvan  :'( Vanjska karoserija je uništena,sjedala sva različite vrste,federi iz njih vire...katastrofa...
a g.b.182 je vozio prigrad,kao i o407 za Dugopolje je bio vozio...

netko

Citat: brzi  u Srpanj 16, 2008, 09:58:10
he,he očito se ti duuuugo nisi vozio u g.b. 50  ;) to ti je živa krntija...Uopće nije očuvan  :'( Vanjska karoserija je uništena,sjedala sva različite vrste,federi iz njih vire...katastrofa...
a g.b.182 je vozio prigrad,kao i o407 za Dugopolje je bio vozio...
Da dugo se nisam vozio,na žalost. :'(
Ali jedan put kad sam se vozio....... ;)
Vukao je kao lud,činio mi se bolji od svih G&S-eva.Hvala Bogu unutrašnjost nije bila baš nešto,jel,ali eto.....
Inače on bi u Trogir samo navratio kad bi "trogirski"bus bio u kvaru,a u Splitu nije čini mi se uopće vozio,tako da me čudi to što si ti rekao,jer onda kako je takav.Kažem meni se čini da u Splitu nije uopće vozio. ;)

Inače g.b. mu je crvene boje,dok je kod svih crne. ;D
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

netko

Conectou "visi"malo poklopa od motora i općenito cijeli "guz" ;D mu je u prilično lošem stanju.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

netko

Joj,što je sa g.b.52. ??? :'(
Inače u Trogir je došao g.b.127,a g.b.166 nije otišao(jedan došao u zamjenu za drugog).
G.b.182 još je tu jer nema g.b.104.Prepostavljam zato.
A di je g.b.52,prošlo je mjesec dana već otkad je na servisu.....
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

brzi

Citat: netko  u Srpanj 23, 2008, 12:07:48
Joj,što je sa g.b.52. ??? :'(
Inače u Trogir je došao g.b.127,a g.b.166 nije otišao(jedan došao u zamjenu za drugog).
G.b.182 još je tu jer nema g.b.104.Prepostavljam zato.
A di je g.b.52,prošlo je mjesec dana već otkad je na servisu.....

ma koji servis,stoji normalno parkiran u garaži... :D

netko

Man g.b.192 imao je gadan kontakt s nečim.
Kao što vidite nema pol reklame i umjesto stakla ima plexi.Slika nije baš nešto,ali nadam se da se jasno vidi plexsi jer imamo iskustva s Lavovima pa znamo što je plexi.

Sredina poslije zgloba.

I kraj.

Ugl. bilo je gadno.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.