Vozni park - komentari

Autor markost, Veljača 05, 2008, 22:30:23

Bara

#135
Citat: netko  u Kolovoz 06, 2008, 11:10:31
Citat: Bara  u Kolovoz 05, 2008, 20:09:13
Ne znam kako to Promet misli radit ako neće nabavljat još novih autobasa. Šta se tiče linija 1, 2 , 5 i 16 mislim da su gradske, a 37 i 60 prigradske. U svakom slučaju smatram da bi se tribali nabavljat isključivo niskopodni busevi i naravno snažniji od ovih sadašnjih.
BTW, kolika je cijena svakog pojedinog modela kojeg je Promet nabavija u zadnje 2 godine?
Pa imaš pravo.To su gradske linije,ali koje idu van Splita(Solin,Kaštela) te se te općine trebaju brinuti o tim linijama.
Pretpostavit ćemo npr.da te općine nemaju(nisu imale dovoljno kuna) za kupnju niskopodnjaka.
Inače znam samo da Citari koštaju 322 tisuće €(eura),a nisu baš nešto.
MANovi su sigurno jeftiniji,neznam koliko koštaju(pogledaj na MAN web tranicama),a s obzirom da su u Split došli Citari kao niskopodni vjerujem da onda ostale općine nebi mogle birati neki drugi niskopodni autobus i kad bi ga uzimale uopće jer je preskup jer tlaka je biće sad novi distributer za 2-3 možda niskopodna autobusa.
Jedino neznam jeli cijena solo i zglobnih autobusa ista.
Da se mene pitalo Citari nebi nikad došli u ovo grad, samo Lion's City bi bili. Pa mislim al se nije moglo sačekat još neko vrime pa da se umisto Lion's Clasica uzme Lion's City.

netko

Citat: Bara  u Kolovoz 05, 2008, 20:09:13

Da se mene pitalo Citari nebi nikad došli u ovo grad, samo Lion's City bi bili. Pa mislim al se nije moglo sačekat još neko vrime pa da se umisto Lion's Clasica Lion's City.
Da,imaš pravo.Citari su loši autobusi,nisu se niti malo pokazali,ugl.nisu pokazali ono što se od njih očekivalo,dapaće "ocrnili su sami sebe",a cijena da padneš u nesvijest.
A ovo drugo je stvar politike.Opet probaj pitat nekog iz Prometa ako znaš koga ;D,jer Citari su došli zato što su niskopodni,najbolji europski autobus i sve naj i da Split jedini u Hrvatskoj prvi ima MB Citaro 2,a mislim ono....... ::|
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

Bara

#137
Citat: netko  u Kolovoz 06, 2008, 12:25:09
Citat: Bara  u Kolovoz 05, 2008, 20:09:13

Da se mene pitalo Citari nebi nikad došli u ovo grad, samo Lion's City bi bili. Pa mislim al se nije moglo sačekat još neko vrime pa da se umisto Lion's Clasica Lion's City.
Da,imaš pravo.Citari su loši autobusi,nisu se niti malo pokazali,ugl.nisu pokazali ono što se od njih očekivalo,dapaće "ocrnili su sami sebe",a cijena da padneš u nesvijest.
A ovo drugo je stvar politike.Opet probaj pitat nekog iz Prometa ako znaš koga ;D,jer Citari su došli zato što su niskopodni,najbolji europski autobus i sve naj i da Split jedini u Hrvatskoj prvi ima MB Citaro 2,a mislim ono....... ::|
Slažem da su najbolji, al po pitanju dizajna. Mislija sam da ovdi ima insidera pa da bi oni mogli znat zbog čega ovakva Prometova politika. Šta je to uopće bolje kod CitaraII od onih starih Citara osim dizajna?

BTW kakvi su Ivecovi(ili kako se već sad zovu) busevi?

Da još nešto, prije negdi 2 tjedna mislim da na 8 i 17 nije bija nijedan klimatizirani bus, a na 3 samo jedan. Evo iz ovoga se vidi da Prometu još fali buseva i da će kroz 2-3 godine morat ić u značajnu kupnju.

netko

#138
Citat: Bara  u Kolovoz 05, 2008, 20:09:13
Slažem da su najbolji, al po pitanju dizajna. Mislija sam da ovdi ima insidera pa da bi oni mogli znat zbog čega ovakva Prometova politika. BTW kakvi su Ivecovi(ili kako se već sad zovu) busevi?
To ti je Irisbus(minibus). ;)
A čuj.....tri su komada.Dva na Šolti,jedan u Trogiru.Sad ja sam se vozio u onom 233 koji je u Trogiru.Hm........mišljenje je svakako pozitivno,busevi su vrlo dobri,no nemogu puno reći jer sam se vozio u tom 233 koji je u totalno lošem stanju od ova dva koji su na Šolti.233 je ofucan,buba kao bomba kad pređe preko rupa,tako da se treba provozati onima koji su na Šolti da se vidi zapravo kakvi su,ali busevi su zadovoljavajući. ;) :D
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

Bara

Jeli Irisbus jeftiniji od MAN-a(od Mečke je sigurno, al ta Mečka je samo ime nažalost)? Volija bi kad bo Promet nabavija par komada Citelisa za probu. Inače sam ja veliki ljubitelj cilog FIAT koncerna.

netko

Citat: Bara  u Kolovoz 06, 2008, 12:42:26
Jeli Irisbus jeftiniji od MAN-a(od Mečke je sigurno, al ta Mečka je samo ime nažalost)? Volija bi kad bo Promet nabavija par komada Citelisa za probu. Inače sam ja veliki ljubitelj cilog FIAT koncerna.
Ma jasno da je jeftiniji.Prvo zato što je marka Irisubus,a drugo to je minibus.Mislim da ne košta preko 1 000 000kn.
A Citelis......neće to u Split budi uvjeren,mislim nije u Splitu.Splitu treba nešto profinjeno kao Citari,mada bi na prigradu odlično ležao Citelis.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

Bara

Citat: netko  u Kolovoz 06, 2008, 12:47:36
Citat: Bara  u Kolovoz 06, 2008, 12:42:26
Jeli Irisbus jeftiniji od MAN-a(od Mečke je sigurno, al ta Mečka je samo ime nažalost)? Volija bi kad bo Promet nabavija par komada Citelisa za probu. Inače sam ja veliki ljubitelj cilog FIAT koncerna.
Ma jasno da je jeftiniji.Prvo zato što je marka Irisubus,a drugo to je minibus.Mislim da ne košta preko 1 000 000kn.
A Citelis......neće to u Split budi uvjeren,mislim nije u Splitu.Splitu treba nešto profinjeno kao Citari,mada bi na prigradu odlično ležao Citelis.
Mislja sam na Citelisa jeli jeftiniji od Lion's Citya? Moram reć kad bi se gleda dizajn da tu Lion's City najgore stoji, al je mislim najkvalitetniji.

netko

Citat: Bara  u Kolovoz 06, 2008, 12:42:26
Mislja sam na Citelisa jeli jeftiniji od Lion's Citya? Moram reć kad bi se gleda dizajn da tu Lion's City najgore stoji, al je mislim najkvalitetniji.
Ma jasno da je jeftiniji. ;) :D
A prednji kraj mi nije uopće lijepo dijzaniran u Citya,a o kvaliteti,hm......Made in Poland,sad jeli Poljaci dobro proizvode ili ne,tko zna.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

brzi

#143
Citat: Bara  u Kolovoz 05, 2008, 20:09:13
Evo jedno pitanje. Je li Promet misli nabavljat još novih autobusa u sljedećih par godina? Meni nikako nije jasno šta kod nabavke novih autobusa nisu nabavljani niskopodni, te zašto kad su kupovani Man Lion's City nisu kupovani zglobni nego troosovinci.


što se tiče Prometove nabavke novih, govorilo se da bi trebalo doći još novih autobusa, ali iskreno ovim tempom nevjerujem da će biti išta novo. Kod novih autobusa(zadnja serija sad u 4.mjesec), kupljni su Citaro niskopodni, zglobni i slolo. Dobro, to pretpostavljam znaš. A vjerojatno misliš na Classice. E sad; oni su kupljeni jer voze prigradske linije, gdje bi niskopodnjak nastradao. Znači kvarova, oštećenja autobusa bi bilo masa... vidio si ceste gdje voze Classici... u Zagrebu se niskopodnjak "raspadne" a di nebi kod nas. Iskreno, da ti kažem i ja bi volio da su niskopodni za te linije. Ali koristi od niskopodnih nema, sve dok se invalidi ne korsite s njima. Niskopodnjak bi donio sam zbrku na linijama za Solin i Trogir, a da ne spominjem dionicu kroz Dujmovaču, uzbrdicu kod Merkatora, to nije za njih. Nisu ni po gradu ulice, ali eto guraju... Što se tiče Lions Citiy troosovinaca, oni su trebali smanjiti potrošnju goriva, i voziti linije gdje bi mogao zamjeniti zglobnog autobusa po pitanju putnika. Ali mislim, ustvari siguran sam da troosovinsci 15 metara, nisu ostvarili očekivanja i u broju putnika i u potrošnji.

Citat: Bara  u Kolovoz 06, 2008, 10:59:41

Ne znam kako to Promet misli radit ako neće nabavljat još novih autobasa. Šta se tiče linija 1, 2 , 5 i 16 mislim da su gradske, a 37 i 60 prigradske. U svakom slučaju smatram da bi se tribali nabavljat isključivo niskopodni busevi i naravno snažniji od ovih sadašnjih.
BTW, kolika je cijena svakog pojedinog modela kojeg je Promet nabavija u zadnje 2 godine?

nema ti to veze...autobusi,(stariji) izgledaju zapušteno, ali to su neuništivi. Krenuli su u nekakvu obnovu starih, koje bi trebali zadovoljiti potrebe sljedećih godina. Inače zbog cijena goriva, to čini većina prijevoznika... niskopodni autobusi, stvarno nisu još za nas. Znači mislim na to, da se na cijele gradske linije uvedu niskopodnjaci,. E bilo samo gore Prometu, a i putnicima koji bi trpili posljedice... Cijena; mogao bih reći, ali nisam siguran. Pa ti jedino kažem da Lions Classic G dođe oko 240. 000€... jedan autobus, naravno.

Citaro... iskreno jedan autobus, koji samo izgledom šarmira... on prolazi po Europi i hit je, ali ove ceste i održavanja, kod nas...ne ide to tako.. a zašto ne uzeti Citya umjesto Classica, to je možda ovo, što sam ti govorio prethodno. Nismo još grad(prigrad da ni ne govorim) za poptuno niskopodne autobuse...

Citat: Bara  u Kolovoz 06, 2008, 12:30:07
Slažem da su najbolji, al po pitanju dizajna. Mislija sam da ovdi ima insidera pa da bi oni mogli znat zbog čega ovakva Prometova politika. Šta je to uopće bolje kod CitaraII od onih starih Citara osim dizajna?

BTW kakvi su Ivecovi(ili kako se već sad zovu) busevi?

Da još nešto, prije negdi 2 tjedna mislim da na 8 i 17 nije bija nijedan klimatizirani bus, a na 3 samo jedan. Evo iz ovoga se vidi da Prometu još fali buseva i da će kroz 2-3 godine morat ić u značajnu kupnju.

Kod starih Citara i novih, što bolje, što gore? Heh, mi u Splitu imamo dva stara Citara, koji voze prigradske linije, te trpe posljedice toga, ina servisu su većinom.
A što se tiče novih, pa mislim da uprava nije ni gledala što je bolje, što gore, već samo da je novo i hit u Europi...Ako gledamo klimatizirane autobuse, može se reći da fali. Ako ćemo gledati općenito, na sve, ne fali...

netko

Danas je g.b.259 "imao sreću".Taman mu ispadoše prednja lijeva ratkapa na kolodvoru i neki čovjek da šoferu da je namjesti.
Inače ni g.b.259 nije "lišen" onog goriva.Srećem neko se sjetio obrisati mrlju koja se cjedila,ali masna fleka je ostala i dobro se vidi. >:(
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

Bara

@brzi

Kažeš Lion's City G 240 000, sa kojim je to motorom? Jel znaš možda kolko košta Regio?

brzi

Citat: Bara  u Kolovoz 06, 2008, 20:19:55
@brzi

Kažeš Lion's City G 240 000, sa kojim je to motorom? Jel znaš možda kolko košta Regio?

sa motorom Euro3 310Ks, a Regia provjerim...

maky

Ajme šta je ovdje sve nadrobljeno prethodnih dana. Čisto se mislim dali da krenem u akciju "održavanja"...

Koristim priliku da pozdravim novog člana i istovremeno upozorim da je prije uključivanja u bilo kakve rasprave i prije davanja bilo kakvih komentara potrebno prelistati prethodne stranice po forumu, gdje se može naići na odgovore mnogih pitanja koja su ovdje postavljena. Također savjetujem i netkou da dvaput promisli i provjeri sve podatke i činjenice kojima raspolaže, prije nego počme odgovarati.

Uostalom, vedro vam je dao razumne odgovore na pitanja, a na neka vam se jednostavno ne mogu dati konkretni odgovori dok dublje zakoračite u autobusni svijet i shvatite da nije sve onakvo kako ste dotada mislili da je (vjerujte, mnogi su se razočarali)...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

Citat: maky  u Kolovoz 10, 2008, 22:02:20
Također savjetujem i netkou da dvaput promisli i provjeri sve podatke i činjenice kojima raspolaže, prije nego počme odgovarati.
Na što misliš pa budem vidio gdje sam falio. ;) :D
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

Bara

Citat: maky  u Kolovoz 10, 2008, 22:02:20
na neka vam se jednostavno ne mogu dati konkretni odgovori dok dublje zakoračite u autobusni svijet i shvatite da nije sve onakvo kako ste dotada mislili da je (vjerujte, mnogi su se razočarali)...
Daj pojasni to malo.