Vozni park - komentari

Autor markost, Veljača 05, 2008, 22:30:23

maky

Zanimljiva i moderna tipkala za stop u g.b. 64. Sad moram tražit iz kojeg Lion`s Cityja su ovo skinuli. Ma užas  >:(


Već sam davno pitao, ali nitko nije znao odgovorit. Prije su svi stari autobusi imali naljepnice "ANTIFRIZ". Neko vrijeme ih nije bilo i vidim sad su se opet počeli pojavljivati na novima. Šta bi to trebalo značiti? Koliko ja znam u svih ide antifriz...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Shole

Nemora značit da su skinuti sa Citya.  Valjda imaju u skladištu 20-ak komada istih koje stavljaju na CItyje kad mulci razbiju originalne.

maky

Citat: Shole  u Svibanj 12, 2009, 13:45:54
Nemora značit da su skinuti sa Citya.  Valjda imaju u skladištu 20-ak komada istih koje stavljaju na CItyje kad mulci razbiju originalne.
Čisto sumnjam jer kad nestanu ti stopovi, onda nestanu zauvijek (ruku na srce u Cityjima ih je 95% uredu i na mjestu su, Citarovski su otišli u vječna lovišta i neće nikad biti vraćeni)... A sad sam se sjetio da mogu biti i sa novih Classica jer oni imaju iste ovakve. Novi sigurno nije jer je puknut sastrane i fale mu poklopci iznad i ispod tipkala. Uostalom, kog vraga radi u g.b. 64 kad  tu ionako ne rade tipkala stop?!

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Shole

Pa šta onda stave na Citara ili Citya kad razbiju,  šta rupa ostane?

maky

Citat: Shole  u Svibanj 12, 2009, 14:03:24
Pa šta onda stave na Citara ili Citya kad razbiju,  šta rupa ostane?
Na Cityjima ih stvarno nisam vidio  razbijene, pa ne mogu komentirat. Čvrsti su dosta...
Dok su one iz Citara lijepo poskidali pa ostane ili jedan komad Stopa (kojeg nisu mogli izgulit) ili rupa iz koje vire 2 žice (koje onda ekipa spoji pa stalno gori upaljeno "Stop" osim ako  vozač ne intervenira pa odreže vrhove žica i zamota ih u izolir-traku...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

JA!!!

U zadnje vrime su se na dosta autobusa počele pojavljivat zavjese, barem u Trogiru. Ima bit da su ih izvadili poslin lita da ne bi nastradale. Zasad san ih vidija u 166, 164, 161... Inače, danas je g.b. 164 ima bliski susret sa rampon na ulazu Trogirskoga kolodvora. Šofer je malo požurija i zakačija je desnon stranon. Na busu nema štete a rampa se malo iskrivila, ništa opsano.
Potpisi se prikazuju na dnu svakog posta i privatne poruke. Možete koristiti BBC kod i smajlije.

netko

Citat: maky  u Svibanj 12, 2009, 13:39:13
Zanimljiva i moderna tipkala za stop u g.b. 64. Sad moram tražit iz kojeg Lion`s Cityja su ovo skinuli. Ma užas  >:(
http://i42.tinypic.com/2zxo314.jpg
Zanimljivo.Moram priznat da san malo O305G vidio u kojima radi tipkalo stop.
Jel ih ovo stavljaju u funkkciju one koji neradu ili su samo promijenili tipkalo jer je bilo razbijeno,(a ono je radilo).
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

Citat: netko  u Svibanj 12, 2009, 22:29:32
Citat: maky  u Svibanj 12, 2009, 13:39:13
Zanimljiva i moderna tipkala za stop u g.b. 64. Sad moram tražit iz kojeg Lion`s Cityja su ovo skinuli. Ma užas  >:(
http://i42.tinypic.com/2zxo314.jpg
Zanimljivo.Moram priznat da san malo O305G vidio u kojima radi tipkalo stop.
Jel ih ovo stavljaju u funkkciju one koji neradu ili su samo promijenili tipkalo jer je bilo razbijeno,(a ono je radilo).
Da razjasnimo jednu stvar... U Prometovom voznom parku NE POSTOJI Mercedes O305G kojem radi tipkalo stop. Osim novih autobusa (dakle i onih iz 2003.), tipkala rade na još pokojem primjerku O405 i pretpostavljam na dva Citara g.b. 184 i 185.

Na ostalim autobusima ta tipkala zaista ne rade! Niti se itko u nas služi njima... Jedino se divljaci svakodnevno zloupotrebljavaju pa zvonckaju bezveze jer im je dosadno. U prigradskim autobusima gdje se voze kulturni ljudi sa sela to ima smisla i oni upiru stop onda kada trebaju izać.

Dakle, ovo mi je stvarno potpuno nejasan i nevjerojatan potez. Nije mi jasno kako je ovo osvanulo u g.b. 64 jer  funkcija "Stop" ionako ne radi?!  Nikako ne kužim, a morat ću se raspitat, ovo je preglupo...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

JA!!!

#308
Jutros se g.b. 233 zaputija put Splita, prazan:


EDIT by mod. Shole:   molio bi te da ponovo staviš ovu sliku, ali da ju kao i sve buduće stavljaš u formatu max.  800x600

Evo, slika ponovno postavljena, 800x600
Potpisi se prikazuju na dnu svakog posta i privatne poruke. Možete koristiti BBC kod i smajlije.

troosovinac

bela lađa

JA!!!

233 osta bez livog mačjeg oka

BTW, pogledajte samo taj sportski auspuh  ;D
Potpisi se prikazuju na dnu svakog posta i privatne poruke. Možete koristiti BBC kod i smajlije.

JA!!!

Danas se g.b. 256 zaputija put Dugopolja, očito na nekakav servis. Evo i SLIKE(malo slabije kvalitete) koja to potvrđuje.
Potpisi se prikazuju na dnu svakog posta i privatne poruke. Možete koristiti BBC kod i smajlije.

maky

Citat: JA!!!  u Lipanj 12, 2009, 17:06:55
Danas se g.b. 256 zaputija put Dugopolja, očito na nekakav servis. Evo i SLIKE(malo slabije kvalitete) koja to potvrđuje.
g.b. 256 već nekoliko dana ne radi svoj posao na liniji 10...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

#313
Ovo je nešto jako novo tj. dokaz da je g.b.133 pažen samo tako. ;D

Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

g.b. 181 se vratio u Split i vozi liniju 7...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!