Iveco Stratos LF 38 CNG

Autor Majstor, Prosinac 02, 2014, 21:53:56

Majstor

Nije nigdje zapelo navodno su u Resniku u Autobus doo
Samo mi sudite pošteno !

Grof

Citat: Majstor  u Prosinac 02, 2014, 21:53:56
Nije nigdje zapelo navodno su u Resniku u Autobus doo

Čini mi se tri ili četiri komada, Stratos LF 38.

NP-549

Jesu ti minibusi CNG ? 

Baš me zanima kolika će im bit autonomija, i dal će se grijat naprijed vozački prostor.  Kod nas izmjerena po ljeti temperatura preko 60 stupnjeva kod vozačevih nogu, na Kapeni CNG.  A plastika vozačke table se toliko zagrije da počne smrdit.   Visko ventilator kad ukopča drugu brzinu onda busić izgubi pola snage, i usput probudi cijelo naselje. Koda je mlazni motor nutra, a ne ona sirotinja

tramvajac 92

Prema natječaju bi trebo bit.

Dreamwalker

Evo, tko ne zna, to čudo bi trebalo ovako izgledati, ako je taj model kojeg je kolega Grof naveo

Irisbus Stratos LF 38 CNG




Izvor fotografije piše na fotografiji.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

Majstor

Tako slicno trebao bi imati novu Daily masku
Samo mi sudite pošteno !

Grof

Slično nešto tome.

Sada kada im se Croatia Bus iseli iz hala, budu imali gdje popravljati sve te Iveco-e. A ona oranica koju nazivaju parkingom im bude vječno lovište Citelisa jer ih je pun krug.

citaro

Koje razbacivanje novcima...  ::| :-X

Ivan

#8
http://www.bmhd.cz/aktuality/?rubrika=1&rok=2013

Tu ima nekoliko slika... Nadao sam se da prema specifikacijama može ispast veće, ali koliko vidim, jedina prednost pred Urbyjem je jedan red sjedala više s lijeve strane (ili eventualno još dvije dodatne sklopive iza koje nisu baš neka sreća), dakle 14 (16) umjesto 12, a mjesta za stajanje je jednako malo, malo duži hodnik znači možda 3-4 dodatna stajaća mjesta...

Ja zaista ne znam na koje linije na kojima već nema minija su mislili da ovo može voziti bar navečer ili vikendom, možda 129, 137, 214 i one sesvetske na kojima voze Conecti koji su zadnjih godina iz nekog razloga glumili manji bus za slabo opterećene linije ::|, ali već recimo 135 ili 230 nema nikakve šanse jer je normalna stvar da se vozi bar 25 ljudi po polasku u bilo koje doba dana i izbit će pobuna ako to stave, za dva tjedna će se vratit solo. Mogla se recimo bar malena linija 103 prebaciti da vozi u kombinaciji sa 105 umjesto 102, no sumnjam da će se itko sjetiti da ovdje mogu stavit jednog.

13 minija je bilo sasvim dovoljno, ima i tri viška ako bi bilo novih linija jer, da dosađujem opet sa samo par kombinacija, linija 275 se mogla ukinuti da se za 2-3 minute preusmjeri 282, 143 se mogla produžit do Črnomerca sa solo busom i tad bi se možda jedan zglobni mogao maknut sa 121, a 204 i 207 su se mogle ujediniti na razne načine umjesto da obje imaju prazan vozni red sa stajanjima od pola sata dok ovakva 207 nikome ne odgovara, no umjesto da je manje rastrošnih minija u prometu i da se od postojećih naprave efikasne linije oni ovako idu "štediti", ovako će ili samo prodati što su kupili (ako ne ove onda 6 godina star Urby) jer nemaju kud poslat, ili će ih 60% ostajati u garaži, ili će trajno naljutiti ljude na linijama koje planiraju maltretirati i smanjit si prodaju karata, ali to je sve prekomplicirana matematika za prazne glave u foteljama. ::|

Dreamwalker

#9
Linija 207 na jesenskom voznom redu uvijek ima putnika da se bar sjedeća mjesta popune jer je dobro usklađena sa linijom 201. Na jutarnjim polascima uvijek bar 3 ljudi stoji, dok su popodnevni polasci slabije popunjeni. Linija ima potencijala, ali da bi se isti iskoristio, trebalo bi ju ili produžiti do kružnog toka na Bijeničkoj ili se spojiti s 204. Na ljetnom voznom redu je potpuno prazna te 80% polazaka ima 0 putnika jer je neusklađena i s 201 i s 238.

Slažem se i s Ivanom i s Citarom da je to bezvezno bacanje novaca. Bolje da su tu lovu iskoristili pa kupili 10 midija ili da stave više niskopodnih tramvaja na linije vikendom ili da su poboljšali tramvajsku infrastrukturu.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

Ivan

#10
Ah, da, zapravo, ima li putnika na 238 a da nisu oni koji ulaze i izlaze na Bijeničkoj? Kad sam se ja vozio zadnji put činila se prazna dok prođe Srebrnjak... Ona mi se čini kao jedna od boljih žrtava za mini i ako se složi da vozi par minuta iza velikog 106 sumnjam da ima ozbiljne gužve (iako je koordinacija linija i dalje svemirska tehnologija za ZET)... Vjerojatno bi za nju zapravo savršen bio midi ali očito za ZET ta opcija više ne postoji.
Uostalom, ako na nju stave mini onda ne znam zašto ne bi vozila na Rim jer bi prošla samo tristotinjak metara od Kozjaka, ako ima gužve onda u špici dvokratni 207 može biti drugi bus na toj liniji, ali sumnjam da o tome netko razmišlja.

Nego, što u zadnje vrijeme vozi na 182? Ona bi sigurno mogla na mini ako već nisu tamo. Mislim da bi inače mogla i slična 335, ali goričke linije su vjerojatno previše ispremiješane na raznim voznim redovima da bi slanje minija za 335 imalo smisla, možda im pošalju ipak recimo 2 stara Cacciamalija kad bude viška?

Koje vam se još linije čine izgledne za mini maltretiranje? Čini mi se da nema spasa za preostale midije na 105 koji će otići na neke malo slabije solo kao 129, 138, možda 137, midi će proć ali ni one ne mogu s minijima u špici jer već je na 129 i 138 probano i ispalo opći jad, a 137 bolje da ni ne razmišljam jer često ima putnika koji stoje i poslije Bolničke; jedino na 103 sigurno može mini ako se odvoji od 102 ali to im neće pasti na pamet, na istoku 277 i 278 mogu opet na mini, ali već 213 i 214 neće ići, a osim toga radnim danom u gradu ne vidim ništa smisleno za manje od solo.
Od prigradskih bih rekao da će smanjiti 159 i 280, a za druge nema šanse bez ostavljanja pola putnika na stanicama.
Dakle, da se može preživjeti bez ozbiljnih problema, minije vidim maksimalno na 103, 105, 159, 238, 277, 278 i 280, to je 8 komada uvrh glave, a 103 i 238 bolje da ne računam jer sumnjam da će se sjetiti prilagoditi postojeće vozne redove, i svejedno linije poput 277 i 278 dugoročno treba izmijeniti da na tim trasama vozi nešto efikasnije a ne da se smanjuje bus na loše koncipiranim linijama, i to u kvartovima u kojima stanovništvo konstantno raste i za par godina bih se kladio da će svejedno dobit veći bus i bolju liniju zbog pritiska stanovništva. Uglavnom, besmisleno.

NP-549

Svugdje je problem isti, a to je JUTARNJA ŠPICA.  Skoro svi idu na posao u isto vrijeme (od 8:00),  tek nešto malo proizvodnih randika počinje ranije,  a što se tiče školaraca apsolutno svi idu u isto vrijeme (8:00) i nemoguće je bilo gdje stavit mini ili midi od 7:00-7:45.   Iako se nebi time riješio problem, al jako puno bi pridonijelo kad bi Grad barem svi poduzećima kojima on upravlja naredio da rade od 7:00.  Špica bi počinjala sat ranije al bi se razvodnila u drugom dijelu.  Kod nas je isti problem.  Zbog jutarnje špice svaka linija ima 1 bus više nego popodne, a u prigradu ima masa BIS vožnji.  Sve bi to otpalo tim potezom

Dreamwalker

Citat: Ivan  u Prosinac 07, 2014, 14:40:04
Ah, da, zapravo, ima li putnika na 238 a da nisu oni koji ulaze i izlaze na Bijeničkoj? Kad sam se ja vozio zadnji put činila se prazna dok prođe Srebrnjak... Ona mi se čini kao jedna od boljih žrtava za mini i ako se složi da vozi par minuta iza velikog 106 sumnjam da ima ozbiljne gužve (iako je koordinacija linija i dalje svemirska tehnologija za ZET)... Vjerojatno bi za nju zapravo savršen bio midi ali očito za ZET ta opcija više ne postoji.
Uostalom, ako na nju stave mini onda ne znam zašto ne bi vozila na Rim jer bi prošla samo tristotinjak metara od Kozjaka, ako ima gužve onda u špici dvokratni 207 može biti drugi bus na toj liniji, ali sumnjam da o tome netko razmišlja.

Nego, što u zadnje vrijeme vozi na 182? Ona bi sigurno mogla na mini ako već nisu tamo. Mislim da bi inače mogla i slična 335, ali goričke linije su vjerojatno previše ispremiješane na raznim voznim redovima da bi slanje minija za 335 imalo smisla, možda im pošalju ipak recimo 2 stara Cacciamalija kad bude viška?

Koje vam se još linije čine izgledne za mini maltretiranje? Čini mi se da nema spasa za preostale midije na 105 koji će otići na neke malo slabije solo kao 129, 138, možda 137, midi će proć ali ni one ne mogu s minijima u špici jer već je na 129 i 138 probano i ispalo opći jad, a 137 bolje da ni ne razmišljam jer često ima putnika koji stoje i poslije Bolničke; jedino na 103 sigurno može mini ako se odvoji od 102 ali to im neće pasti na pamet, na istoku 277 i 278 mogu opet na mini, ali već 213 i 214 neće ići, a osim toga radnim danom u gradu ne vidim ništa smisleno za manje od solo.
Od prigradskih bih rekao da će smanjiti 159 i 280, a za druge nema šanse bez ostavljanja pola putnika na stanicama.
Dakle, da se može preživjeti bez ozbiljnih problema, minije vidim maksimalno na 103, 105, 159, 238, 277, 278 i 280, to je 8 komada uvrh glave, a 103 i 238 bolje da ne računam jer sumnjam da će se sjetiti prilagoditi postojeće vozne redove, i svejedno linije poput 277 i 278 dugoročno treba izmijeniti da na tim trasama vozi nešto efikasnije a ne da se smanjuje bus na loše koncipiranim linijama, i to u kvartovima u kojima stanovništvo konstantno raste i za par godina bih se kladio da će svejedno dobit veći bus i bolju liniju zbog pritiska stanovništva. Uglavnom, besmisleno.

Mislim da je spajanje linija, usklađivanje, promjena trasa ipak malo prekompleksno za ZET tak da do toga gotovo sigurno neće doći. Ja nekako mislim da će dio postojećih minibusa prodati, ostale dizelaše preseliti u Dubravu, a plinaše će si uzet Podsused zbog punionice.
Neki dan je donešena odluka da se APVG neće gasiti, zna li netko tko se kreće tim krajem, kakva je tamo situacija s putnicima? Hoće li možda dio postojećih dizelaša otići u VG za njihove linije?
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

Ivan

Citat: NP-549  u Prosinac 07, 2014, 15:03:58
Svugdje je problem isti, a to je JUTARNJA ŠPICA.  Skoro svi idu na posao u isto vrijeme (od 8:00),  tek nešto malo proizvodnih randika počinje ranije,  a što se tiče školaraca apsolutno svi idu u isto vrijeme (8:00) i nemoguće je bilo gdje stavit mini ili midi od 7:00-7:45.   Iako se nebi time riješio problem, al jako puno bi pridonijelo kad bi Grad barem svi poduzećima kojima on upravlja naredio da rade od 7:00.  Špica bi počinjala sat ranije al bi se razvodnila u drugom dijelu.  Kod nas je isti problem.  Zbog jutarnje špice svaka linija ima 1 bus više nego popodne, a u prigradu ima masa BIS vožnji.  Sve bi to otpalo tim potezom
Da, moglo bi se i za osnovne škole koje opterećuju ZET djecom iz slabije naseljenih kvartova poslati zamolbu da barem djelomično počinju s drugim školskim satom u 8:50 jer ionako prvih 4 razreda ima obično 4-5 školskih sati i nema potrebe da počinu u 8. Umjesto da se škole prilagode kad mogu i olakšaju djeci i svim ostalima, one se drže nekakve lažne discipline iz tko zna kojeg stoljeća, pa tako često naređuju JLS da ZET šalje pojačanje umjesto da razmisle mogu li pomoći promjenama u svojoj organizaciji, stvarno smiješno...

Recimo, tako na liniji 126 ne bi trebalo jutarnje pojačanje dok sad ljudi ostaju na stanicama, a linija 127 vjerojatno uopće ne bi trebala treći bus a pogotovo ne jedan polazak četvrtog busa. No sve javne službe su nam trome kakve jesu pa je skoro iluzorno išta očekivati, skoro sve se radi isto barem kao prije 50 godina.

Svejedno, bez obzira na to, 16 minija je nemoguće ugurati na linije i izvan jutarnje špice. Najviše sam računao u neko normalno popodne kad nije puna špica, recimo 15 h, na linijama poput 129 ili 213 ili koje već koje sam nabrojao, jednostavno ima bar 30-ak ljudi koji napune sva sjedala u solo busu i tu eventualno može proći midi, a one koje bi nakon njih došle kao 135 ili 230 imaju i po 45 ljudi što znači prepun midi ili pola ljudi ostaje na stanici za mini, tako da jednostavno za tolikim minijima nema potrebe u ZET-u.

NP-549

#14
Ko zna kome je sve Bandić obećao linije, na kraju pitanje šta će od svega toga bit.  Mene najviše od svega zanima kakvima će se pokazat ti minibusi.  Možda ih je namjerno kupljeno 16, a zaposlit će ih se 8 jer nemožeš s ovakvom autonomijom izgurat dan ni na nekoj smješnoj liniji.  Mi imamo jednu liniju 4A koja je duga nešto preko 1,5  km.  Vožnja traje valjda 2 minute.  Al je brdo 15-20% uspona, i CNG Kapena tamo troši 27kg/100km.  3 kilometra je cijeli obrt, mislim da imaju po 12 krugova dvije smjene i minibus nemože izdurat cijeli dan, a smjena nema ni 90 km  !!!