Autobusi - razno (4)

Autor Tomek, Rujan 01, 2022, 23:44:32

sniff


sofer29

I,jel se zna kaj je sa novim  bus123 ?

Po pogonu Dubrava se suska da su navodno u Leskovcu

Istina il jos jedna peronska prica?

Mercedes bus

Puklo

STIB

Previše ljudi pokušalo ući u bus?
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

garfield

#604
Na jednom Citaru se pak danas raspao zglob! Objavio Brnjas na društvenim mrežama (uz standardni repertoar upućen gradonačelniku).

vrba

Na 24 Sata je objavljen članak o incidentu: https://www.24sata.hr/news/zet-ov-bus-naletio-na-armiranu-plocu-na-cesti-i-prepolovio-se-sparkirao-se-i-odjednom-puklo-990714

Citat:ZET-ov bus naletio na armiranu ploču na cesti pa se prepolovio: 'Sparkirao se i odjednom puklo'
Piše Marta Divjak, utorak, 25.6.2024. u 17:46

ZET je u ponedjeljak priopćio kako zbog otkanjanja kvara u ispravljačkoj stanici Dubrava tramvajske mreže istočnog dijela grada, od ranih jutarnjih sati tramvaji linija 4, 7, 11 i 12 prometuju skraćeno do okretišta Maksimir

ZET-ov autobus, koji u Zagrebu privremeno vozi od Dubca do Maksimira umjesto redovnih tramvajskih linija, raspao se na pola nakon što je naletio na uzdignutu armiranu betonsku ploču na cesti. Prema riječima čitatelja, autobus je stigao na stanicu i u jednom trenutku je počeo 'pucati'.

- Čekali smo bus, nismo uopće shvatili zbog čega se to dogodilo. Samo je popucao, a vozač je zamolio putnike da napuste vozilo - ispričao nam je čitatelj.

z ZET-a poručuju kako nitko nije ozlijeđen te da će se štete sanirati.

 - U 16.50 sati u Ulici Dubrava na stajalištu Poljanice, prilikom prolaska autobusa uzdignula se armirano betonska ploča ispod vozila i oštetila autobus u zoni zgloba, odnosno tzv. harmonike. Prema prvim  informacijama, nitko nije ozlijeđen. Autobus će biti otpremljen u servis na pregled i popravak, a nadležna služba će sanirati armirano betonsku ploču - rekao nam je ZET-ov glasnogovornik Domagoj Zeba.

Tramvaji na istoku Zagreba ne voze do utorka: Od Maksimira do Dubca putnici mogu busom
ZET je, naime, u ponedjeljak priopćio kako zbog otklanjanja kvara u ispravljačkoj stanici Dubrava koja je zadužena za opskrbu električnom energijom tramvajske mreže istočnog dijela grada, od ranih jutarnjih sati tramvaji linija 4, 7, 11 i 12 prometuju skraćeno do okretišta Maksimir, a putnike od Maksimira do Dupca prevoze autobusi koji se zaustavljaju u zonama tramvajskih stajališta.

tonkovicmk1

#606
Najvjerojatnije samo treba zamijeniti harmoniku.. jer tim se nekim busevima iz 2009 (Citari i Citelisi) harmonika zbog starosti vuče po podu pa je vjv zapela za ploču tu.

421

Vizualno izgleda strašno, a bitan dio spoja prikolica-motor s donje strane, sudeći prema položaju visine  bus123, nije pretrpio štetu, dok se onaj spoj na krovu ne vidi dobro.
Srećom, stradao je samo spoj harmonike s karoserijom, koja se dade ponovno vratiti u prvobitno stanje ispravnosti.
Da se održavaju ploče na žutoj traci, da se njome voze isključivo ona vozila za koje je i namijenjena, do kolizije ne bi došlo.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

sniff


Kocka 146

Zna li netko koji je to bus koji je nažalost nastradao?  :'(
Sretan je tko zna voljeti! - Hermann Hesse
Usput posjetite moj YT kanal Lovro Zet 2-HŽ! 🤠

MAN truck bus

"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

zag


tonkovicmk1

Ako u garažnom #44 sjednete na mjesto do prvih vrata (ispod bočnog displeja) pazite se ako vani pada kiša.  hi

Mercedes bus

Citat: zag  u Lipanj 26, 2024, 17:36:31229 je dobio novi atron perfeto
223 isto, stoje gdje i novom Citarima atron

Citaro218ZG

Pozdravljeni budite svi!
Vidio sam svašta u našem gradu ali da su se busevi krenuli raspadati i to Mercedesi e to nisam još vidio.
Znači puknuo je kao Ikarus u Beogradu.
Čija je sad greška?
Znam da će me neki možda sad napadati ali pitam se gdje je u svemu tome razmišljanje vozača.
Logično gledanje situacije : voziš težak i k tome zglobni bus pun ljudi, dodatno opterećenje na ploče koje uništene od kamiona i drugih vozila,i onda ga voziš po istoj toj pružnoj infrastukturi koja je uništena i dotrajala, čuješ lupkanje ploča i ti svjesno voziš po njima umjesto po asvaltiranoj dionici. OK, razumijem kad je stanica ali opet neki razum ti govori valjda " pa ok pun sam, idem po asvaltu a ne po pruzi da ne riskiram nalet kao što se dogodio tramvaju nedavno" ali očito je to zakazalo uz ionako loše stanje prijevoza.
Vozač je prisebno reagirao i srećom prošlo je bez ozljeda , no i to se moglo sprječiti.
Samo da je vozač odlučio malo razumnije odraditi liniju, naravno nije očekivao to ali očekivano je da će aktivno opterećenje sile na određeno tjelo izazvati neku reakciju, u ovom slučaju to se dogodilo na račun autobusa.
Ima dosta vas vozača ovdje pa me zanima vaše mišljenje o ovome?

Prilike se ne događaju. Vi ih stvarate , budite pilot svog života

Uspjeh je zbroj malih napora koje ponavljate iz dana u dan
"Zaista, kažem vam, ako se ne obratite i ne postanete kao djeca, nećete ući u kraljevstvo nebesko." (Matej 18,3)