Neoplan

Autor maky, Studeni 28, 2007, 22:56:57

elvis

Instrument-tabla je od MAN-a,kao i upravljac...sve u svemu jako izdrzljivi autobusi,ova 4 iz Autoprevoz-busa su kupljena nova 97.god. prvih nekoliko godina radili su Njemacku,a moze se reci otkad su ih kupili da ih ne gase,samo se smjenjuju soferi na njima

PROFA

Evo iu 1 gratski NEOPLAN.

PROFA

Megaliner je stvarno fenomenalan,ali vec 3 godime se ne proizvodi steta taj auto je bio maneken na cesti!
Samo jos skania ima cetvero osovince buseve,a ovaj crveni je maneken pravi!

elvis

Stani malo,oces reci da postoji megaliner proizveden 2006.god. ???
Imas li ikakvu sliku posljednje proizvedenih ?

PROFA

Citat: elvis  u Studeni 02, 2009, 00:02:00
Stani malo,oces reci da postoji megaliner proizveden 2006.god. ???
Imas li ikakvu sliku posljednje proizvedenih ?


Evo ti slika to je jedan od zadnji samo ovaj je VIP bus,ali oni se nemogu registrovat radi duzine!
Zadnji su otisli za Japan koji su napravljeni 08.2004 a u EU samo skandinavia ji dozvoli ponovo kupit,jer u Svicarsku nikad ni jedan nije usao cak je i CB vracen sa granice sa putnicima!
ovaj svako sijediste ima TV svako sijediste svoje stelovanje i sve moguce sto se noze imat!
Ja najvise volim taj buss,a onaj od CB stoje 2 je od mog jarana iz Njemacke bio je poseban za gradske turiste imao je na katu prozore kao vlak mogli su se otvorit!

medo

#140
da li i ovaj spada u megalinere ili u nešto drugo ima display  odnosno otor za display i ima sjedišta za gradske linije, izgubio mi se link od ove slike pa ju moram stavit ovako, podrijetlo nemam pojma


maky

#141
Ovo je Megashuttle, gradski autobus rađen na bazi Megalinera. Inače, ovaj konkretni primjerak je 1997. stigao na test u Hong Kong i tamo je lutao po testovima i sajmovima pune 2 godine. Onda je vraćen natrag u Njemačku. Neznam gdje je našao konačni dom... Inače ovi autobusi i nisu toliko ni rijetki. Može ih se naći po Njemačkoj i to starijih i sa starijom maskom (mislim da je prvi proizveden 1994.).

Inače, specifičnost je da je iznimno okretan, jer se SVE ČETIRI osovine zakreću u potrebnom smjeru (da, čak i ona treća, pogonska)...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

medo

koji motor koristi?

maky

Citat: medo  u Studeni 28, 2009, 11:51:32
koji motor koristi?
Neznam, vjerojatno se moglo birati između više vrsta i  jačina...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

conecto

U svom prospektu iz 1994. Neoplan za ovaj N 4032 Megashuttle spominje samo motor MAN D2865 LOH 02 snage 235 kW (320 KS), obujma 9,97 litara, 5 cilindara i automatski mjenjač ZF Ecomat s 5 brzina.
Bile su varijante sa stepenicama za ulaz na kat kod prednjih vrata i nasuprot stražnjih vrata, kao i varijanta koja ima stepenice kod sva troja vrata.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

conecto

Evo i tvorničke slike Neoplan Megashuttle...
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

shef

Samo mala nadopuna, treća osovina se zakretala, ali samo do brzine od 20 km/h.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

conecto

U svakom slučaju uz dužinu 15 m krug okretanja mu je 24 m.
Evo i jedne slike kad ga je na testiranje preuzeo švicarski grad Luzern.
Foto iz tvorničkog lista "Neoplan Aktuell" iz 1994.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

conecto

Lokalni katnjak postojao je i u klasičnoj dužini 12 m s 3 osovine, model N 4026, krug okretanja 19,9 m, jedne ili dvoje stepenice za ulaz na kat. Motori Mercedes V-8 381 KS s ručnim mjenjačem ZF 4+4, ili s automatskim mjenjačem ZF ECOMAT 5 brzina uz motore Mercedes 6 cilindara 299 KS i MAN 5 clindara 320 KS.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

conecto

I konačno, postojao je i model sa samo 2 osovine N-4024 dužine 11,66 mm, krug okretanja 20,25 m. Motori MAN 230 ili 270 KS, automatski mjenjači ZF ECOMAT s 5 brzina ili VOITH DIWA s 3 brzine.
Foto:Neoplan
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...