Croatia Bus Zagreb - rasprava, linije, razno

Autor shef, Siječanj 27, 2014, 09:12:34

Done

Mislim da je pastelna svjetloplava boja zaštitni znak CB i nikakve metalik tamne i sve ostale boje ne asociraju na CB bar mene a i sve ostale isto koda sad odjednom prometove busove pituraju u neku psihodeličnu žutu sa bisernim odsjajem u zalasku sunca...

Tlimfocit

Ne raspravlja se o ukusima, ali meni je tamno plava puno moćnija. Ali, nema to baš puno utjecaja. Bitno da su uniformni. Uostalom, boja firme je boju koju odabere gazda, a zna se ko je gazda. ;)
Ovih dana će na cestu još jedan Carrus (486 CZ) u plavoj boji.

zlikowszky

Plava boja prvotnih Croatia Bus shema zapravo vuče korijene iz one "zagrebačko" plave boje, modre ili kako već hoćete. Općenito, modra boja je bila nekakav nepisani trademark Zagreba. (Dinamo, ZET, Zagrebački Plavi.....). danas su vremena drugačija i dojdeki zapravo ne znaju zašto je CB bio modre boje.
Tesla je umro, Einstein je mrtav, a ni ja se baš ne osjećam najbolje.....

bre

Citat: zlikowszky  u Svibanj 25, 2014, 23:19:52
Plava boja prvotnih Croatia Bus shema zapravo vuče korijene iz one "zagrebačko" plave boje, modre ili kako već hoćete. Općenito, modra boja je bila nekakav nepisani trademark Zagreba. (Dinamo, ZET, Zagrebački Plavi.....). danas su vremena drugačija i dojdeki zapravo ne znaju zašto je CB bio modre boje.

thumbs thumbs thumbs   thumbs thumbs thumbs thumbs

tramvajac 92

Još jedna stvar koja im fali je grb grada Zagreba iza prvih vrata. Al odosmo mi lagano u  o-0

zlepur1

Aj sad da prekinemo raspravu koja ne spada ode nego u drugu temu.
Da pojasnimo da niti jedan niste u pravu što bi značilo daplavu boju CB ne vuče od zagrebačke modre(plave) nego od bivšeg Croatiatransa i tako se nastavilo sa ZG transportima itd.Boja je više vukla na klasičnu plavu i niti je bila metalik niti svjetloplava koja je u CB došla sa nekim ljudima koji su je upropastili.Neko je reka da i ova sadašnja shema nije original, ali su je bar ostavili, a to sve zavisi opet od vlasnika firme.
Magirus Deutz udobnost na prvom mjestu.

Servis

Premješteno je ovo sve u razno pa nastavite dalje slobodno...

Done

Pa ako ćemo još dalje onda je valjda pravi predak firma jugoslavenski transporti koja se pojavljuje na boku autobusa koji je glavni akter u filmu Nikole Tankofera legendarni H 8(ovo je samo moja pretpostavka jer je film naravno crno bijeli)

Tlimfocit

A da je Rajko bia pametan onda bi oboja autobuse u zelenu boju čisto da se ima o čemu pričat.  ;)

MAN 422

Hahahahh, oko cega se ljudi zamaraju,ako nisu table je boja, ako nije boja je volvo nije neoplan i u nedogled, ko dica moj tata je jaci i obrnuto

hochdecker


fakincic

E jedno pitanje
Znači Panorama je kupila CB. Kak se zove lik koji je vlasnik te Panorame, i kje sve on firme ima i odakle je?
I da li sad busevi u plavoj shemi voze i linije tih nekih drugih firmi?
Pojanite malo.

Man lion's coach

Vlasnik je Rajko Zelenika, koji je ujedno vlasnik i Globtour-a to je sestrinska firma Panorama busa.. I jos vlasnik mnostva prevoznickih firma, a prema nekim informacijama nece se zaustaviti samo na kupovini Croatia busa..

Done

Citat: Done  u Svibanj 27, 2014, 18:04:29
Pa ako ćemo još dalje onda je valjda pravi predak firma jugoslavenski transporti koja se pojavljuje na boku autobusa koji je glavni akter u filmu Nikole Tankofera legendarni H 8(ovo je samo moja pretpostavka jer je film naravno crno bijeli)
Pogriješio sam u nazivu firme zvala se"Croatiatrans"Jugoslavija-Zagreb

fakincic

Citat: Man lion's coach  u Svibanj 27, 2014, 21:31:24
Vlasnik je Rajko Zelenika, koji je ujedno vlasnik i Globtour-a to je sestrinska firma Panorama busa.. I jos vlasnik mnostva prevoznickih firma, a prema nekim informacijama nece se zaustaviti samo na kupovini Croatia busa..

a odakle je taj čovjek
i da li ovi u plavoj shemi voze i linije panorame i globtoura?