Autobusi koji više nisu aktivni - slike

Autor nukleusri, Prosinac 01, 2007, 14:54:00

kico101

A vidi tamića. ;D
Po onoj tabeli je 24 vozila od Matulja ( a ne od Ri ) za Dolenje.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

NP-549

Na Kantridi za vrijeme utakmice sredinom 50-ih godina.  Mario Sterpin (sa kapom)  i kondukteri.
Piše na sliki da je gar br. 71 OM,  mada moj stari govori da je ovo isto GOŠA.  Dal je moguće da su u S.Palanki tad OM-ove sklapali?

kico101

Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

NP-549

Misliš na ovog ?   Pedesete godine, Kantrida, bivše okretište iznad igrališta.

kico101

#109
Citat: NP-549  u Rujan 12, 2008, 12:45:50
Misliš na ovog ?   Pedesete godine, Kantrida, bivše okretište iznad igrališta.
http://img525.imageshack.us/img525/8328/trol03gs6.jpg
Nisam siguran da je to isti tip trolejbusa. Onaj gore je troosovinac, a ovaj na slici dolje, hm..
ne znam.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

NP-549

E ovoga sigurno nećete pronać u nijednoj monografiji, i čisto sumnjam da bilo ko ima ovakvu sliku:
Mlaka okretište,  sredina pedesetih godina,  Mario Sterpin i kondukterka Julka Fantini
Trolejbus garažni broj 15,  ERLICON.  Bio samo jedan ovakvog tipa.

kico101

Cigareta je, čini se, tada bila neizostavni element svakog vozača koji drži do sebe. ;D
Šalim se, nego ove stare fotke su izuzetno dragocjene i držim da bi, možda, bilo dobro da nađu svoje mjesto u nekakvom podforumu kojeg bi nazvali "Povijest Autotroleja", jer materijala ima poprilično. Tu mogu biti i kvalitetnije novije fotke, jer i Sanosi ( S14,S314,S110,S115,S413,S415,S200 ) i Tamići ( 260A116M/P ) već čine povijest. :)
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

kico101

S obzirom da su Trolejeve Monografije napravljene bez mnogo osjećaja za detalje, i samo da se nešto napravi za okrugle obljetnice, držim da bi se ovdje to moglo napraviti daleko bolje, ali ostaje problem dovoljnog broja fotki. No, ipak na starom forumu i ovdje ima dovoljno materijala za početak. Naravno, ne očekujem baš fotke iz razdoblja prije '45te, ali poslije bi se moglo nešto naći. Podijelimo ih po razdobljima, recimo 1. od rata do ukidanja tramvaja, 2. do ukidanja trolejbusa, 3. '70te, 4. 80-te itd. Tekst možemo slagati zajednički i zatim od svega ( e sad, tu bi se trebao netko dobro uhvatiti posla ;D ) složiti ono što je bitno. Ako koristimo slike iz postojećih monografija, treba navesti izvor, a opis možemo upisati sami.
Ne znam, može i drugačije, naravno, ali šteta bi bilo da dobre fotke budu ovako razbacane i da netko tko želi nešto naučiti o povijesti javnog prijevoza u Rijeci i okolici, mora satima prebirati po temama da bi ulovio sve bitne informacije.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

mannas

Evo i jedna slika iz monografije Autotroleja koja je izdana 2004. godine !
Gbr. 335

NP-549

Radnici Autotroleja na izletu.  Plitvička jezera 1975.   
Lijevo je Sanos S14 g.br 307,  a na desnoj strani se vidi zadnji kraj Sanosa A13  (g.br 165-189)

gaspa

Citat: kico101  u Rujan 07, 2008, 23:47:30
Pogledajte tabelu: 17 Rijeka-T.( Trampov ) Breg-Bezjaki. Očito ova smjena nije išla u Šumce. ;)
Mislim da je išla (barem tako kažu moji vozni redovi! Trasa je bila Rijeka-Zamet-Drnjevići pa onda produžena za Šumci - Trampov breg i još kasnije za Bezjake. Kasnije su neke vožnje išle samo do Šumci. A na ploču ne stane sve. Sjećam se ploča Rijeka-Zamet-Šumci, Rijeka-Zamet-Trampov Breg, Rijeka-Šumci-Bezjaki i ove na slici.

sanos

SVAKA CAST, DA DOZIVIM I DA VIDIM   FAP-OHRID;LUDO;DAJTE JOSSSSSSS,HVALA SOLE; HVALA NP-549

mansg313

#117
Evo par linkova sa neta na slike nekih bivših Autotrolejevih buseva ako ih imate pobrišite
http://i45.photobucket.com/albums/f64/ikar1101/505.jpg

http://img261.imageshack.us/img261/9334/554netar2.jpg


mivano


shef

Danas je u Dnevniku Kanala Ri bila reportaža o školovanju pasa, ne sjećam se da li policijskih ili vojnih (nije ni bitno). Ono što jest bitno : 530 je još uvijek u vojarni na Pulcu. U trenu ga vidjeh u kadru, čini mi se da su sva stakla gore, ali nedostaju stražnje lampe. Onog drugog, Sanosa S14, nema, odnosno nije ga se vidjelo.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic