Autobusi koji više nisu aktivni - slike

Autor nukleusri, Prosinac 01, 2007, 14:54:00

NP-549

Pa valjda znam di sam točio naftu na 460

kico101

Citat: NP-549  u Veljača 17, 2010, 11:25:18
Sljedeće pitanje za Kicota, gdje se na 576-580 ulijeva voda?
Zašto je to pitanje za mene? Da radim u garaži ili da ga vozim bih znao. Znam samo da ima portelu odzada po sredini ispod stražnjeg stakla.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

NP-549

Ma bravo.  A čemu voda u Deuztovom motoru  :o

kico101

Citat: NP-549  u Veljača 17, 2010, 11:38:14
Ma bravo.  A čemu voda u Deuztovom motoru  :o
Opet on. ;D
Morat ću nabavit servisne knjige da se pripremim, aš sam ufaćen na levoj nogi.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

Ruske

ljudi, ajde pobacajte starije slike koje imate BILO KAKVE...kad sam vidio ovog starog S200 zaigralo mi srce :)
moze TAMice tipa 502, sanosove sve koje imate (S200, 115.1, 115.2), O317...

ajmo, zelim se prisjecati lijepih vremena provedenih u tim busevima ;)

mivano

Citat: Ruske  u Veljača 17, 2010, 15:33:33
ljudi, ajde pobacajte starije slike koje imate BILO KAKVE...kad sam vidio ovog starog S200 zaigralo mi srce :)
moze TAMice tipa 502, sanosove sve koje imate (S200, 115.1, 115.2), O317...

ajmo, zelim se prisjecati lijepih vremena provedenih u tim busevima ;)
pa pogledaj malo na prvim stranicama ove teme

Ruske

pogledao ja to odavno...ali mi nije dosta :) jos bi...hehe

zvone16

ZvoneXp

Berlingo

Citat: Shole  u Veljača 17, 2010, 01:20:55
To su bili stariji Sanosi S200.  Okrugla štop svjetla po dužini, a ne kockasta po visini.  Osim toga, stariji su imali avni volan, a novi udubljeni, visko (ventilator hladnjaka)  je isto bio prilično bučniji, motor drugačiji, a vjerovatno je bio i još poneki detalj.
A što se tiče ovog na slici (BTW, svaka čast autoru) mislim da je ipak riječ o solo Sanosu jer ima malu portelu od rezervara ispred srednjih vratiju što zglobni sigurno nema.  A sad dal je serija 385-389 ili 395-399 to stvarno neznam.  Mada iskreno, uopće se ne sjećam da su ovi drugi imali uzdužnu crtu, a prvi su pak ili sivi.  Tu pak dolazimo do toga da bi ovo mogao bit neki od 438-444. 
Ima jos jedan detalj iz unutrasnjosti. Ispod volana je bila ona ruckica za pokazivace smjera i sirenu. Sigurno su je imali svi sanosi pa i 463-465. Poslje njih su dosli MAN-ovi i stvar je bila ista. Ali onda je dosla serija 471-478 i to se promjenilo. Ruckica je bila deblja, modernija i dobila je one dvije brzine za brisace. Iako su ti busevi dosli novi, ja se sjecam 477 i kad je sole dao desni pokazivac on je tu rucku morao drzati. Sama se vracala nazad.

mivano

nešto glede 409? Da li je imao sjedala ista ko 408 ili 405 ili 406? Je li se ikad doznalo tko ga je ukrao?

MAKI

Nigdje nema lijepšega grada
Do Rijeke naše
Zapjevajmo pjesmu svome gradu
i dignimo čaše
Riječani smo grada nad Kvarnerom
Neka svako zna
Tu su Molo Longo Trsat i Kantrida
Rijeko mila grade Svetog Vida
Volimo Rijeku jer Riječani smo mi
Ljepšega grada na cijelom svijetu ni

Shole

Ma nije ga nitko ukrao u doslovnom smislu, nego su preko noći otvorili vrata i otpustili ručnu.  Ista stvar se desila i sa 323 al je samo kliznuo u neku livadu dok je ovaj završio u provaliji.

Svi su originalno imali iste siceve, a to je bio uzorak ko u 406.  Smeđi skaj i preko dvije trake fudre na kockice.  405 je naknadno dobio bordo siceve sa crnim skajem (i tamno smeđe bočne panelke), a 408 je generalnim sređivanjem dobio siceve od 557

conecto

Eto, sad vidimo da je uvijek bilo svakakvih budala iako nam se čini da ih danas ima više nego ikad...
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

mivano

Citat: Shole  u Veljača 22, 2010, 13:40:54
Ma nije ga nitko ukrao u doslovnom smislu, nego su preko noći otvorili vrata i otpustili ručnu.  Ista stvar se desila i sa 323 al je samo kliznuo u neku livadu dok je ovaj završio u provaliji.

Svi su originalno imali iste siceve, a to je bio uzorak ko u 406.  Smeđi skaj i preko dvije trake fudre na kockice.  405 je naknadno dobio bordo siceve sa crnim skajem (i tamno smeđe bočne panelke), a 408 je generalnim sređivanjem dobio siceve od 557
u provaliji na Brašćinama ili na Streljani??? negdje sam vidio da piše jedno, a negdje drugo???

Shole

E to stvarno nebi znao.  Mada ti to dođe ista provalija.  Pretpostavljam da je bio parkiran na donjem skretanju za Pulac (di skreće 4A), al to je smao moje mišljenje.  Gore na Streljani baš i nema mjesta, a i kad bi bio na stanici nebi otišao u provaliju nego u stjene.  Ponavljam, moje mišljenje