Novi vozni redovi

Autor dean25, Rujan 05, 2008, 17:52:07

conecto

Citat: Ivan  u Veljača 15, 2009, 21:24:58
ali žalosno je da Podsused dobije 8 autobusa i vrati jedan v.r., a Dubrava dobije 4 i vrati 3, tj. nema više ni jednu redukciju...  ::|


Dubrava još ne reže mahnito stara vozila kao Podsused. Otkad je došlo 4 Cacciamalija i 9 Citara rashodovan je jedino 732. Istina otišli su i TAZ-ovi 401-405 u V. Goricu. No i to je dio stare podsusedske politike da što prije navuku što više novih vozila k sebi.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

kekobus

E moj Konektiću, zar misliš da politiku vodi pogon, a ne Uprava!?

conecto

Citat: kekobus  u Veljača 20, 2009, 10:02:45
E moj Konektiću, zar misliš da politiku vodi pogon, a ne Uprava!?

Previše vode politiku a premalo posao!
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Daniel

#108
Jel tko zna kad će se maknuti redukcija s 114?

U 8 navečer kad se na stanici skupe ljudi s posla i mi "budući ekonomist" iz II.Ekonomske neki ostanu na stanici čekati "budući" autobus ,a i da nevelim kako Citari na 115-ici
imaju problema s zatvaranjem 3 i 4 vratiju (ijak sve manje i manje)!

A i smiješno je vidjeti da ta linija voziu u sub i ned svakih 20 min (10,30,50) ,a radnim tjednom svakih 40 min (10,50,30,10,50,30...)!
Ko je tu lud , pa vikendom voze prazni!?

mansg313

Citat: Daniel  u Veljača 20, 2009, 11:41:56
Jel tko zna kad će se maknuti redukcija s 114?

U 8 navečer kad se na stanici skupe ljudi s posla i mi "budući ekonomist" iz II.Ekonomske neki ostanu na stanici čekati "budući" autobus ,a i da nevelim kako Citariji na 115-ici
imaju problema s zatvaranjem 3 i 4 vratiju (ijak sve manje i manje)!

A i smiješno je vidjeti da ta linija voziu u sub i ned svakih 20 min (10,30,50) ,a radnim tjednom svakih 40 min (10,50,30,10,50,30...)!
Ko je tu lud , pa vikendom voze prazni!?
Ta "dozvola" za 3 i 4 vrata u APP nikad nije dugo trajala pa mislim da neče ni sada,a što se tiće redukcija maknut će ih... ::| ::| ::|

Ivan

Citat: Daniel  u Veljača 20, 2009, 11:41:56
A i smiješno je vidjeti da ta linija voziu u sub i ned svakih 20 min (10,30,50) ,a radnim tjednom svakih 40 min (10,50,30,10,50,30...)!
Ko je tu lud , pa vikendom voze prazni!?
A da, bezveze, mislim da 114 subotom poslije 17 h i nedjeljom trebala uopće voziti jer unutra nikad nema preko 5 ljudi... 115 je odmah pokraj i stvarno nema smisla da vozi.  :(

Ovo sa češćim polascima vikendom mi je neshvatljivo i žalosno mi je vidjeti da nekome pada na pamet tako raspoređivati, ja bih srezao i vikend samo da ne moram gledati tu žalost...

No, dobro, ovo na 114 je samo privremeno, npr. 223 ima inače jednako autobusa i duža vozna vremena radnim danom, i prilično je pretrpana, nadam se da će kada dođu novi solo dobiti za prve dvije smjene treći bus i početi voziti svakih 15 minuta...

Daniel

Citat:No, dobro, ovo na 114 je samo privremeno, npr. 223 ima inače jednako autobusa i duža vozna vremena radnim danom, i prilično je pretrpana, nadam se da će kada dođu novi solo dobiti za prve dvije smjene treći bus i početi voziti svakih 15 minuta...

223 je linija na kojoj bi trebao voziti zglobni autobus (ali zbog ceste nemože) ili ko u većini razvijenih gradova troosovinac (pitam se dal bi on mogao ići tom cestom!).
Bilo bi odlično kad bi išao svakih 15 min.

2 troosovica bi bez problema riješili 114! Tak i tak se većina ljudi u 114 iskrca kod Rudeša , gdje stoje i 115,116,117 i više puta sam viđao da svi busevi s Ljubljanice kreću istovremeno! Jedino kaj Zagreb NEMA troosovince!

brunok

od ponedjeljka više neče biti toliko redukcija na Linijama koje pokriva podsused 114 izlazi sa dva vozna reda, 115 dobiva i peti vozni red:)

Daniel

Citat:od ponedjeljka više neče biti toliko redukcija na Linijama koje pokriva podsused 114 izlazi sa dva vozna reda, 115 dobiva i peti vozni red:)

Tooo! Možda ću nakon dugo vremena biti u busu negdje drugdje nega na vratima!
Možda i sjednem ;D!!!

Nadam se da do kraja mjeseca više ni na jednoj liniji neće biti redukcija!
btw Kad podsused preuzima 107?

brunok

još ti točno neznam kada dođe dovoljan brij Mercedesa, da opet nebi bilo toliko redukcija (vjerojatno)-nisam siguran jer toplomjeri su u APP,a neg kaj sam te htjeo pitat????

Ivan

Citat: Daniel  u Veljača 20, 2009, 20:24:24
Citat:No, dobro, ovo na 114 je samo privremeno, npr. 223 ima inače jednako autobusa i duža vozna vremena radnim danom, i prilično je pretrpana, nadam se da će kada dođu novi solo dobiti za prve dvije smjene treći bus i početi voziti svakih 15 minuta...
223 je linija na kojoj bi trebao voziti zglobni autobus (ali zbog ceste nemože) ili ko u većini razvijenih gradova troosovinac (pitam se dal bi on mogao ići tom cestom!).
Bilo bi odlično kad bi išao svakih 15 min.
Pa troosovinci se teže provlače od zglobnjaka, a i onako je 22-23 minute prilično rijedak vozni red i nije baš previše dobar, tako da mislim da su 3 komada solo tamo jedino dobro rješenje...



Nego, pogledajte malo i ostale vozne redove, NEMA VIŠE REDUKCIJA ni u Podsusedu, ne dobivaju samo 114 i 115, nego i 118, 121, 123 dobivaju po jedan bus nazad ;D, 120 dobiva ozbiljni vozni red sa 3 autobusa (ali ionako sumnjam da će to voziti kako treba, no, vidjet ćemo, iako bi bilo pametnije složiti vozni red usklađen sa 119, 122/3 i 131)...

Jedino 222 i dalje ostaje sa samo tri komada, jesu li nju odlučili trajno reducirati?


Uglavnom, nadam se da sada slijede pojačanja i nove linije. :)

brunok

e za črnkas ti nemam pojma,kada saznam budem javio:)))))


conecto

Vjerojatno već idućeg tjedna linija 107 ide u matični pogon Podsused ;D , a s tim i izmjene u voznom redu pošto će vozni redovi završavati u Jankomiru. Stigle su i prve negativne reakcije putnika...

U jučerašnjem Vjesniku polemika između novih stanara novog POS- naselja Jelkovec koje kasni s izgradnjom, pa se Holding sprema namiriti štetu na račun prireznih obveznika. Stanari su se organizirali i sad na osnovu toga očito maksimalno koriste nastalu situaciju i predizborno vrijeme sa zahtjevima koji pomalo graniče s ucjenom. Jedan od njih je svakako nova autobusna linija koja je za sada predviđena da vozi do Sesveta, a stanri traže nekakvu liniju "do centra grada" (tako barem piše). Spominju se i prometne gužve u Sesvetama, ali kud god se linija okrene velike gužve su neizbježne, a bit će još gore kad se svi ti ljudi dosele. Očito ni oni sami nisu svjesni kud se sele i kakva im linija treba. Linija do centra grada je nemoguća misija, a najbolja veza prema tamo iz Sesveta je vlak s kojim bi ih povezala upravo linija za Sesvete. Tko bi na tramvaj trebao bi barem u Dubec, a uz takvu liniju samo bezveze kruži.
A što se tiče prometne gužve koja je već sad u tom dijelu nesnošljiva, samo nebo zna kako će to izgledati kad naselje profunkcionira. Tipičan primjer ZG planiranja GUP-a i sl. Ovo POS naselje se predstvlja kao veliki uspjeh, a mislim da će se brzo pokazati kao potpuni promašaj.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Ivan

#119
Mislim da treba napraviti i liniju za Dubec, i za kolodvor Sesvete, ili jednu liniju koja bi išla Dubec-Jelkovec-Sesvete... Samo za Sesvete bi bilo stvarno bezobrazno prema ljudima...

A linija za Sesvete bi mogla doći do kolodvora kod Sljemena koje je sada apsolutno prazno i izbjeći sve gužve, i mislim da je to sasvim razumno i jednostavno rješenje, ovo što sada rade sa 275 i 277 koje moraju ići kroz gužvu na Ljudevita Posavskog samo zato jer je terminal kakti na Ninskoj je idiotarija...