Libertas - vozni park (3)

Autor dulib, Prosinac 01, 2007, 19:53:44

medo

Citat: atlasovac  u Rujan 07, 2010, 13:17:43
Danas sam u remizi vidio bijelog niskopodnog King longa Makarske registracije. Na boku je imao naljepnicu Libertas.
Zna li ko o čemu se radi? I ako je to onaj isti s nedavne prezentacije, da li ga je iko vidio da vozi na linijama?

isproban je na skoro svim gradskim linijama i na liniji 10, ali bez putnika. nevjerujem da ćemo ga ikada vidjeti u libertasovoj garaži niti u narančastoj boji.

atlasovac

Jučer viđen gb.91 na liniji 15. Što se događa sa manovima lion's classic Ü? Izgleda mi da se često kvare. Nije ni čudo, intenzivno voze već više od pet godina. Zna li ko koliko su kilometara prošli? Mislim na seriju 107-116.

medo

Citat: atlasovac  u Studeni 14, 2010, 14:23:23
Jučer viđen gb.91 na liniji 15. Što se događa sa manovima lion's classic Ü? Izgleda mi da se često kvare. Nije ni čudo, intenzivno voze već više od pet godina. Zna li ko koliko su kilometara prošli? Mislim na seriju 107-116.

da, a večeras na liniji 15 sl222 g.b. 5

atlasovac

U ponedjeljejak ujutro vidio sam gb.87 na putu prema Konavlima prije 0700. Išao je na Zračnu luku i izgleda vozio smjenu  ZL.
Zar ta služba nema u svom sastavu i školski prijevoz? Zna li neko više? Zar to nioje vozio gb.145?
Gb. 138 vozi bez naljepljenog gb. naprijed(viđen u nedjelju). Djeluje mi kao da su mu mijenjali plastiku prednje stjenke autobusa.

medo

Citat: atlasovac  u Studeni 17, 2010, 11:36:24
U ponedjeljejak ujutro vidio sam gb.87 na putu prema Konavlima prije 0700. Išao je na Zračnu luku i izgleda vozio smjenu  ZL.
Zar ta služba nema u svom sastavu i školski prijevoz? Zna li neko više? Zar to nioje vozio gb.145?
Gb. 138 vozi bez naljepljenog gb. naprijed(viđen u nedjelju). Djeluje mi kao da su mu mijenjali plastiku prednje stjenke autobusa.

ta služba ima školski prijevoz u sastavu, kad dovede radnike u zračnu luku prazan ide do čilipa skreće lijevo i kroz konavosko polje  ukrcava djecu do osnovne škole gruda, g.b.145 nikad nije vozio tu službu nego 16A koja isto (mislim) ima školski prijevoz u svom sastavu.
Za g.b.138 mislim da su mu samo lakirali prednji dio jer je bio izbljedio (a možda je i imao kakav lakši udes) i naljepili su mu bijele oznake garažnog broja ( bar mislim da sam jurtos tako vidio ispravite me ako griješim).

medo

Citat: medo  u Studeni 21, 2010, 18:55:32
Citat: atlasovac  u Studeni 17, 2010, 11:36:24
U ponedjeljejak ujutro vidio sam gb.87 na putu prema Konavlima prije 0700. Išao je na Zračnu luku i izgleda vozio smjenu  ZL.
Zar ta služba nema u svom sastavu i školski prijevoz? Zna li neko više? Zar to nioje vozio gb.145?
Gb. 138 vozi bez naljepljenog gb. naprijed(viđen u nedjelju). Djeluje mi kao da su mu mijenjali plastiku prednje stjenke autobusa.

ta služba ima školski prijevoz u sastavu, kad dovede radnike u zračnu luku prazan ide do čilipa skreće lijevo i kroz konavosko polje  ukrcava djecu do osnovne škole gruda, g.b.145 nikad nije vozio tu službu nego 16A koja isto (mislim) ima školski prijevoz u svom sastavu.
Za g.b.138 mislim da su mu samo lakirali prednji dio jer je bio izbljedio (a možda je i imao kakav lakši udes) i naljepili su mu bijele oznake garažnog broja ( bar mislim da sam jurtos tako vidio ispravite me ako griješim).

moram se ispričati kolegama forumašima zbog netočne informacije, izgleda da je g.b.145 ipak bio na službi za zaračnu luku i dalje školski prijevoz, ubuduće ću prvo sve provjeriti, išao sam na pamet jbg, uglavnom ispričavam se svima.

peron24

Da li je još u prometu gbr.19 MAN SU 220 reg. DU 121 D?
Pronašao sam novinski članak iz Slobodne Dalmacije iz 1980 o kupnji 7 novih Manova,te o planiranju kupnje još 5 do kraja iste godine.
Vidim da  su mnogi donedavno bili u prometu,a neki još voze,pohvale proizvođaču i Libertasu na održavanju.
U Šibeniku nemamo MAN 220 SU,ali imamo dva uvezena MANa SU 240 iz 1983,stvarno su dugotrajni.

nidi

Gbr.19 još vozi, repariran je u Mostaru, ima kožne siceve unutra mislim od tama i čak motor od mercedesa, za motor nisam siguran pa netko tko je bolje informiran nek potvrdi. ;)
*****  V     O      L       V       O   *****

Shole

Lako moguće da je motor od mečke.  U Rijeci ima puno Avtomotaža u koje su stavili OM427H od 280 KS.  Zvjer od busa, jedino šta su jako bučni pošto su morali skinut izolaciju na pajolima jer nije bilo mjesta.  Mjenjače su također mjenjali. Umjesto originalnih 4-brzinskih nekima su stavljeni TAM-ovi mjenjači sa 6 brzina, a neki imaju one sa 5 i ti se najljepše voze.

atlasovac

#384
Citat: peron24  u Ožujak 14, 2011, 17:17:48
Da li je još u prometu gbr.19 MAN SU 220 reg. DU 121 D?
Pronašao sam novinski članak iz Slobodne Dalmacije iz 1980 o kupnji 7 novih Manova,te o planiranju kupnje još 5 do kraja iste godine.
Vidim da  su mnogi donedavno bili u prometu,a neki još voze,pohvale proizvođaču i Libertasu na održavanju.
U Šibeniku nemamo MAN 220 SU,ali imamo dva uvezena MANa SU 240 iz 1983,stvarno su dugotrajni.
Je gb.19 je u prometu, ali on je je iz 1981 i još uvijek ima originalne tvorničke siceve od skaja, a ne od kože. Možda su samo obnovljeni. Ranije je to bio gb.51 i on i gb.50 sada 18, te gb.58 sada 25 koji je stigao 1985 godine su zbog potrebe linije 10 došli s takvim sicevima iz Avtomontaže. Svi ostali su imali kao novi drvene siceve.
A ovo što kolega piše za mercedesov motor ne znam, ne mogu potvrditi.
Na žalost ni jedan bus iz 1980 od ukupno 12 nabavljenih te godine nisu više u prometu. Šest od njih su pomela ratna stradanja skupa sa još četiri novija, a ostalih šest su rashodovali poslije 2005. Ukupno je bilo 34 SU220 svi stigli novi iz Avtomontaže u razdoblju od 1980 do 1988 i još vozi 9 + 2 pretvorena u cabrio buseve

medo

mogu ja potvrdit, u g.b.19 je mercedesov motor iz jedinog dubrovačkog mb o305 koji je rashodovan.
a u g.b.18 je motor iz nekog graf&stift.

peron24

Dakle i u Dubrovniku je bio Mercedes O305,to mi je omiljeni oldtimer,zna li netko tablice?

Stari TAM 260 A 120 T  gbr.53 kojeg na jednoj slici vidimo bez tablica na čekanju za rashod imao je reg. DU 762 J

Paško

Jesu li vaši Peugeot Expert i Ford Transit dobili g.b.?

Zašto TAM 190A110 ima tako velik g.b.? Jeli on kupljen kao polovni, ili je dva puta renumeriran? Ako je, koji su mu prijašnji g.b.?
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Garage

TAM g.br. 129 je kupljen polovan od Aerodroma Dubrovnik. Već sam ja postavljao razna pitanja o njemu. Uglavnom kupljen je pred rat, u bombardiranju Dubrovnika bio je oštećen. Sva stakla su bila popucala, a i dobio je neka oštećenja od gelera. Sjećam ga se ko sad u krem boji i s natpisom Airport Dubrovnik (u biti je tada i bio svojevrsna preslika same Zračne luke DBK i onoga što je od nje ostalo nakon divljanja JNA po Konavlima).
Sada valjda čeka rashod. Predugo je izvan prometa. Ne znam koliko bi bila isplativa ponovna registracija. To je dugo vremena odležalo. Kiša, sunce čine svoje.
Ima biti da će svi TAM-ići kao i g.br. 58.

Paško

Hvala, Garage.
Ali, jeli možeš odgovoriti na ova pitanja iznad:

Citat: Avtomontažafan  u Svibanj 22, 2011, 22:20:10
Jesu li vaši Peugeot Expert i Ford Transit dobili g.b.?
Zašto TAM 190A110 ima tako velik g.b.? Jeli dva puta renumeriran? Ako je, koji su mu prijašnji g.b.?
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!