Libertas - vozni park (3)

Autor dulib, Prosinac 01, 2007, 19:53:44

narancasti

#120
gb15 po meni je najbolje opituran i sređen

man134

Citat: narancasti  u Ožujak 14, 2008, 15:43:43
gb15 po meni je najbolje opituran i sređen
kako znas ?,sto se tice boje opet su falili stavili su cisto bjelu a libertasova je krem bjela ni narancasta nije dobra al je daleko bolja nego prosli,svaki koji je bio na reparaturi u mostaru je razlicite boje,u ARZ-u bolje su radili.

man134


kriticar

Jesu li to napokon sa gbr.106 skinuli onu pivsku reklamu?
1968 dolazak prvog mana750 na Zagrebačke ulice

1970 i na Dubrovačke

S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N

man134

Citat: kriticar  u Ožujak 15, 2008, 15:53:36
Jesu li to napokon sa gbr.106 skinuli onu pivsku reklamu?
jesu vidis na slici da je nema ;)

miky

Citat: man134  u Ožujak 15, 2008, 07:19:35
Citat: narancasti  u Ožujak 14, 2008, 15:43:43
gb15 po meni je najbolje opituran i sređen
kako znas ?,sto se tice boje opet su falili stavili su cisto bjelu a libertasova je krem bjela ni narancasta nije dobra al je daleko bolja nego prosli,svaki koji je bio na reparaturi u mostaru je razlicite boje,u ARZ-u bolje su radili.

Svugdje bolje rade nego u Mostaru, svaki autobus koji dođe iz Mostara je priča za sebe, uglavnom tužna priča. Danas sam vidio jednu S 315 HDH koja je jučer došla, zadnji kraj točnije nosači kufera su piturani u BIJELO i to ih nisu skidali nego su ih onako lakirali uključujući i šarafe....A tek one Atlasove...

Garage

Al, što jest-jest. G.br. 15 je jako dobro sređen, dobro je "ispeglan". Samo, mogli su zamijeniti i svjetla, odn. žmigavce koji su prastari, a pitanje je koliko se dobro uočavaju u prometu.
Nitko nije slikao nos busa pa ne znam je li ostao onaj otvor boviše vjetrobranskih stakala.

E, da, netko je pitao već pa nitko nije odgovorio-tretiraju li se ovi busevi kao novi ili i dalje im godina proizvodnje stoji 198x? Tj. ako se izglasa Zakon o dozvoljenoj starosti autobusa/automobila koji mogu prometovati, hoće li i ovi morati u "mirovinu"?

dulib

Citat: man134  u Ožujak 15, 2008, 07:19:35
Citat: narancasti  u Ožujak 14, 2008, 15:43:43
gb15 po meni je najbolje opituran i sređen
kako znas ?,sto se tice boje opet su falili stavili su cisto bjelu a libertasova je krem bjela ni narancasta nije dobra al je daleko bolja nego prosli,svaki koji je bio na reparaturi u mostaru je razlicite boje,u ARZ-u bolje su radili.
gbr. 15, ne bi rekao da je najbolje sređen, pituran je bolje nego gbr. 21, a narancasta boja je na oba ista, ipak je gbr. 19 najbolje sređen i pituran, malo drugacijom nijansom narancaste, a sto se bijelog dijela tice, slazem se da bi trebala biti krem i ljepse bi izgledali...

dulib

Citat: miky  u Ožujak 15, 2008, 21:14:53
Svugdje bolje rade nego u Mostaru, svaki autobus koji dođe iz Mostara je priča za sebe, uglavnom tužna priča. Danas sam vidio jednu S 315 HDH koja je jučer došla, zadnji kraj točnije nosači kufera su piturani u BIJELO i to ih nisu skidali nego su ih onako lakirali uključujući i šarafe....A tek one Atlasove...
pisao sam u prethodnom postu za ova tri busa sređena u mosatru koji je najbolje sređen, nema tu velikih razlika, vjerojatno je slucajno ispalo da je jedan malo bolji od drugog, a sto se tice skidanja i rastavljanja prilikom pituravanja i ovdje je dosta toga kao sto pises, eto npr. krila vrata pituravaju bez skidanja stakala, da stvar bude gora s unutarnje strane ih pituraju u bijelo, a bila su narancasta, pa kad se keder malo odvrne... bas lijepo izgleda :P...

Citat: Garage  u Ožujak 15, 2008, 21:20:41
Al, što jest-jest. G.br. 15 je jako dobro sređen, dobro je "ispeglan". Samo, mogli su zamijeniti i svjetla, odn. žmigavce koji su prastari, a pitanje je koliko se dobro uočavaju u prometu.
Nitko nije slikao nos busa pa ne znam je li ostao onaj otvor boviše vjetrobranskih stakala.

E, da, netko je pitao već pa nitko nije odgovorio-tretiraju li se ovi busevi kao novi ili i dalje im godina proizvodnje stoji 198x? Tj. ako se izglasa Zakon o dozvoljenoj starosti autobusa/automobila koji mogu prometovati, hoće li i ovi morati u "mirovinu"?
...naravno da su mogli zamijeniti svjetla i zmigavce, s tim detaljima bi bus jos bolje izgledao, iako se stara dovoljno dobro uocavaju u prometu... otvora nema isto kao na 19 i 21.
ovi busevi se ne tretiraju kao novi i dalje im je godina proizvodnje ona koja jest 1981. za 15 i 19, 1985 za. 21


man134

slike radi usporedbe gbr 23 iz ARZ-a

i gbr 15 iz mostara

erobuss

Da bi bilo objektivni morali bi smo imati dvije dobre fotke  :D

Hoćete li mi napokon reći tko radi ovo u Mostaru? :o

Srđan

Što se tiče sređivanja izgleda da to kvalitetnije radu u ARZ-u,al su zato i skuplji.E sad,što je bolje? Englez bi rekao da nije dovoljno bogat da kupuje jeftine stvari, pa tako i ja slično razmišljam što se ovog remonta tiče.Kad se već ulagalo trebalo je to napraviti kako treba.
Al ostavimo sad to,vrijeme će pokazat.
Bitno da je g.br.15 sređen i da je imao puno bolju sudbinu od njegovog predhodnika i "imenjaka".Najgore bi bilo gledati slike kakve
su već postane ovdje kad su rezali g.br. 8 i 59.

man134

gbr 20 zapecacena mu je sudbina znaci rashod

tamlover

Citat: dulib  u Ožujak 13, 2008, 16:04:25
jos jednom gbr. 15


Jel se meni čini ili ovaj bijeli dio iznad žmigavaca a ispod lajsne nije dobro poravnat tj ide u krivo (desno prema dolje)?
...i bilo je lepo i navek TAM bu....