Mercedes-Benz Citaro G II

Autor Ivan, Siječanj 12, 2009, 13:00:21

Tomek

Danas na podosta APP-ovih linija gdje inače voze Citari G su vozili NG313,NG312,pa i NG272.
U ARZ-u su viđena 3 Citara G od APP-a, još ih je dosta u APP-u na manjim popravcima.
Pravi mali pomor novih autobusa.
Uglavnom zahvaljujući tome gbr125 je opet bio u prometu i to gdje drugdje nego na 124.

Sada navečer viđen i gbr184 kako se povlači u garažu bez prednje maske(onaj dio između svjetala) i iza njega S14.

Ivan

Uf, zvuči pomalo teško...

No mislim da još nije kritično (možda bismo mogli spekulirati dolazi li sada i dalje loše održavanje na naplatu, no možda bolje ne spekulirati), treba se povremeno i novo pokvariti :), a mislim da za izlazak NG 272 nije bio nužan nego čisto da ih malo provrte, bio je inače i 133 u prometu, no mislim je hrpa ispravnih novijih zglobnjaka ostala u garaži...

421

Paničarite bez veze.
Niste pomislili da i novi busevi trebaju ići na servis nakon određene kilometraže?
Vlasnik će sigurno poštovati ono što piše u servisnoj knjižici vezano za održavanje.
Osim toga, dovoljno je vozila koja se pokrivaju pa to ide bolje,brže i bezbolnije.
Vidjet ćemo kad stari odu u CIOS, što će onda biti.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Ivan

#183
Citat: 421  u Svibanj 10, 2009, 20:01:08
Vidjet ćemo kad stari odu u CIOS, što će onda biti.
No, dobro, APP više nema što slati u CIOS, ali očito će biti prodaje; pa, ne znam što bi drugačije trebalo biti u budućnosti, ja mislim (nadam se) da će sadašnje količine rezerve ostati, ovo sada je napokon nešto sasvim drugo nego ono prije pola godine (ne ponovilo se) i tako vozni park i treba izgledati.

citaro


dean25

Vidim da je na već podosta "Podsusedskih Citara" NETKO odljepio naljepnicu NIJE IZLAZ koja se nalazila s unutarnje strane IZNAD prednjih vrata, i nalijepio ju na samo staklo krila vrata(s unutarnje strane) tako da je sada jako uočljiva za one koji i slabije vide.Što mislite o tom REDIZAJNU???

421

Dobar pokušaj, slab učinak!
Sad budu lakše odlijepili i taj primjerak, novi ne bude zalijepljen.
Poruka je to Poslovodstvu, no oni ne znaju čitati.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Tomek

Jučer se na 146 zapalio gbr229!!! Požar brzo ugašen, bus odšlepan u Eurolineov servis direktno. Tamo je viđeno još jedno cca8 ZET-ovih Citara na razno raznim popravcima. Doda li se tome par stalnih u ARZ-u i oni koji stoje u Podsusedu imamo pravi pomor novih autobusa..

Ivan1983

Jučerašnje šlepanje g.br 229 u Euroline




igor 409

Citat: Tomek  u Svibanj 26, 2009, 22:36:20
Jučer se na 146 zapalio gbr229!!! Požar brzo ugašen, bus odšlepan u Eurolineov servis direktno. Tamo je viđeno još jedno cca8 ZET-ovih Citara na razno raznim popravcima. Doda li se tome par stalnih u ARZ-u i oni koji stoje u Podsusedu imamo pravi pomor novih autobusa..

Ako dobro pamtim od dubravskih buseva je gorio (i izgorio) samo 425 a i to navodno greškom vozača dok je to kod Podsuseda kao dobar dan (možda NG 272 i nisu tako loši busevi ali imaju drugi problem). Da li možda znaš koji su gb u ARZ-u? Nekako imam osjećaj da prevladavaju gb 170-231. Naime kol'ko se može vidjeti na forumu APP zadnjih dana šalje dosta "starijih" buseva na linije. Možda je to neka urota protiv APP-a al nigdje nisam pročitao da je stao jedan od 201-205 a vjerujem da tih 5 buseva trenutno trpi najveći teror s obzirom na to da su na posudbi tako da mislim da je problem ipak klasičan  a zove se  APP (ne)održavanje.

kreso75

Citat: Tomek  u Svibanj 26, 2009, 22:36:20
Jučer se na 146 zapalio gbr229!!! Požar brzo ugašen, bus odšlepan u Eurolineov servis direktno. Tamo je viđeno još jedno cca8 ZET-ovih Citara na razno raznim popravcima. Doda li se tome par stalnih u ARZ-u i oni koji stoje u Podsusedu imamo pravi pomor novih autobusa..

Gb 229 je jučer vozio na 146 ;)

Ivan

Citat: igor 409  u Svibanj 27, 2009, 15:26:24
Citat: Tomek  u Svibanj 26, 2009, 22:36:20
Jučer se na 146 zapalio gbr229!!! Požar brzo ugašen, bus odšlepan u Eurolineov servis direktno. Tamo je viđeno još jedno cca8 ZET-ovih Citara na razno raznim popravcima. Doda li se tome par stalnih u ARZ-u i oni koji stoje u Podsusedu imamo pravi pomor novih autobusa..
Ako dobro pamtim od dubravskih buseva je gorio (i izgorio) samo 425 a i to navodno greškom vozača dok je to kod Podsuseda kao dobar dan (možda NG 272 i nisu tako loši busevi ali imaju drugi problem). Da li možda znaš koji su gb u ARZ-u? Nekako imam osjećaj da prevladavaju gb 170-231. Naime kol'ko se može vidjeti na forumu APP zadnjih dana šalje dosta "starijih" buseva na linije. Možda je to neka urota protiv APP-a al nigdje nisam pročitao da je stao jedan od 201-205 a vjerujem da tih 5 buseva trenutno trpi najveći teror s obzirom na to da su na posudbi tako da mislim da je problem ipak klasičan  a zove se  APP (ne)održavanje.
Ja imam dojam da je ovo malo previše nov bus da bi APP-ov (realni) nedostatak održavanja bio kriv, a Citari su ionako dosta zapaljivi, npr. londonski slučaj je bio dosta problematičan (dobili su i zgodni nadimak "chariots of fire"), a i u drugim gradovima su ih znali povlačiti na doradu zbog zapaljivog motora.

Inače, nije od dubravskih gorio samo 425, na 268 se nekoliko zglobnih kockica zapalilo, ja se sjećam barem tri slučaja.

Portos

Citat: igor 409  u Svibanj 27, 2009, 15:26:24
Ako dobro pamtim od dubravskih buseva je gorio (i izgorio) samo 425 a i to navodno greškom vozača dok je to kod Podsuseda kao dobar dan (možda NG 272 i nisu tako loši busevi ali imaju drugi problem). Da li možda znaš koji su gb u ARZ-u? Nekako imam osjećaj da prevladavaju gb 170-231. Naime kol'ko se može vidjeti na forumu APP zadnjih dana šalje dosta "starijih" buseva na linije. Možda je to neka urota protiv APP-a al nigdje nisam pročitao da je stao jedan od 201-205 a vjerujem da tih 5 buseva trenutno trpi najveći teror s obzirom na to da su na posudbi tako da mislim da je problem ipak klasičan  a zove se  APP (ne)održavanje.
Citari, Lion's City i Citelisi kupljeni su na lizing i osoblje zaduženo za održavanje u garažama nema nikakve veze sa tim vozilima. Ako misliš da se APP Citari kvare više i ćešće od APD Citara podsjećam te da je odnos vozila 48:17 što ti otprilike iznosi da na 3 Citara iz APP u servisu ide samo jedan iz APD. Uostalom APD ima Citare već 6 godina, pa je nešto i naučio o njihovj upotrebi i održavanju a u APP su Citari niti 6 mjeseci...

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

plavi ZET-ov bus volim

Gbr 229 živ i zdrav i sjajan  :D
Molim cijenjene članove foruma autobusi.org i njegove posjetitelje da NE KRADU fotografije. Pod krađom mislim na njihovo (pred)stavljanje na druge internetske stranice (s ili bez prethodne modifikacije) kao vlastite i/ili bez navođenja izvora ili autora.

dean25

Pregled radnog mjesta vozača autobusa