Plaća vozača autobusa u ZET-u

Autor kreso75, Prosinac 12, 2007, 14:46:40

kreso75

Jel se može znat koliku plaću ima vozač ???(ako može netko napisat)

hvala

Ivan1983

može,ja sam ovaj mjesec dobio 12.350kn sa božičnicom!!!!

Kiki273

Citat: Touringovac  u Prosinac 12, 2007, 19:31:20
može,ja sam ovaj mjesec dobio 12.350kn sa božičnicom!!!!
looooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooool

Lion

Citat: Touringovac  u Prosinac 12, 2007, 19:31:20
može,ja sam ovaj mjesec dobio 12.350kn sa božičnicom!!!!

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Jel ti to stvarno ili zezaš ???
Grad ti kao svome stanovniku pruži priliku da umjesto sasvim solidne prigradske linije dobiješ lošiju gradsku liniju. Ali si na kraju krajeva građanin, jel tako?!

Ivan1983

Istina je nezezam se,ima par kolega koji su dobili čak po 14.500 do 15.000 sa božičnicom!!!!!

kreso75

Koliko radnih dana u mjesecu imaš?

Ivan1983

Imam 21 radni dan+dodaci koje sam još dobio na plaču i to ti je to,e da je bar tak svaki mjesec nebi se bunio!!!!!

tamlover

Kolika ti je netto osnovica da dobijemo realnu sliku stanja?
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

Ivan1983

Od 12.350 odbij božičnicu koja je 2.586kn i to ti ispada 9.764

tamlover

jako puno!
to je 100% više od državnog prosjeka. nije ni čudo da su ljudi lažirali diplome da dođu u zet.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

Ivan1983

a čuj kad nebi ljudi imali koristi od toga nebi tam radili,ja sam se stvarno ovaj mjesec iznenadio kad sam vidio toliku svotu koju su mi uplatili,svaka im čast!!!!!

conecto

Citat: Touringovac  u Prosinac 12, 2007, 22:15:52
a čuj kad nebi ljudi imali koristi od toga nebi tam radili,ja sam se stvarno ovaj mjesec iznenadio kad sam vidio toliku svotu koju su mi uplatili,svaka im čast!!!!!
Ne mogu vjerovat ovo što ovdje čitam! Ovakve dezinformacije nikome ne pomažu a najmanje vozačima ZET-a. Ovo je gore od večernjaka, jutarnjeg i 24sata zajedno! Ne kužim gdje touringovac radi 21 dan mjesečno. Valjda u Touringu, u ZET-u za sada sigurno ne, osim ako radi u nekoj kancelariji. Uvijek fali vozača i 7 slobodnih dana u mjesecu još je uvijek plafon. Nije tajna kolika je božićnica ne samo u ZET-u već u čitavom Holdingu, a uz nju ide još i po 600kuna dara za svako dijete. Ja ih imam troje i dobio sam sve zajedno tu negdje koliko touringovac dobije svaki "obični" mjesec(sorry, ne znam sad točno koliko)! S 20 godina staža i poreskim olakšicama za troje djece plaća je oko 7000-7500kuna. Jedino tko proda puno karata dobije više (a i toga više nema otkad je ovo s mobitelima) ili živi (prijavljen je) na u području od posebne državne skrbi pa plati manje poreza. Nije u ZET-u loše, daleko od toga, ali ne znam čemu ovako napuhavati. Zetovci su bili i ostali zadnja rupa među gradskim firmama (danas Holding) i vozači u svim drugim podružnicama redovito zarađuju više, a u ZET-u je sigurno najteže. Mislim da je touringovac jedan od zadnjih generacija novopridošlih zetovaca (koji u ZET dolaze na Bog zna koji način) kad se zeza na ovakav način a to zna biti kontraproduktivno!
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

tamlover

Mozda se i placa dobiva na nacin na koji je u ZET dosla zadnja garnitura vozaca  ??? Ne zelim obezvrijediti njegove informacije, ali ovo sto si napisao je realnije. Mozda bi samo bilo korisno kada bi napisao kolika je netto osnovica za vozaca sa 20-godisnjim stazom.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

Shole

#13
Zna se da ZET ima najbolje plaće od svih gradskih prijevozničkih poduzeća u RH.  Ja ću vam dat otprilike prosjek za Autotrolej Rijeka, pa dodajte na to još nekih 20-ak posto.

Osnovica za normalni fond sati (oko 170sati ovisno o mjesecu) - otprilike 4 500kn
Dodatak za prodane karte -   200-1500 kn
20 godina staža - oko 600kn
noćni rad (poslije 22 i prije 6) + prekovremeni (sve preko 170 sati) + nedjelja - 50% bolje plaćeni sat.
blagdani - 100% bolje plaćeni sat
dodatak za prekidnu smjenu (dvokratno radno vrijeme) - za cijeli mjesec prekidne oko 150kn
dodatak za zglobni autobus - 10%
dodatak za gradski promet - oko 500 kn
Božićnica - 2500kn
dodatak za godišnji odmor - 1700kn
bonovi za Uskrs(400)  i Božić (200)  i za djecu za Sv.Nikolu (600/dj.)

Kad se to zbroji, 4500 + 500(karte) + 500 (dva od par  slobodnih dana radio) + 500 (šole ima dosta staža) = 6000 KN
Pa sad tu dodajte još 500 ako je riječ o gradskom prometu i još parsto kuna za zglobnjaka, ili oduzmite ako nije baš prodavao karte i nije radio nijednu subotu i nedjelju.  Recimo da je neki prosjek  oko 5500.  Neki dobiju manje zbog tih karata,...... a ima ih koji dobiju blizu 8000  (veći neoporezivi dio pa mu se isplati radit prekovremeno)

Nadam se da sam malo pojasnio neke stvari. U ZET-u je vjerovatno situacija identična ali sa malo boljom osnovicom i dodacima, ali shvatili ste bit.  Ako je drugačije nek me isprave oni koji znaju.

U gradskom prometu vozači imaju manje slobodnih dana ( 3 ili 4 u mjesec dana - radno vrijeme 7 sati na dan)
Na prigradskim linijama slobodnih dana ima oko 8-10 dana (radno vrijeme 8 ili 9 sati na dan)

conecto

Citat: tamlover  u Prosinac 23, 2007, 00:59:36
Mozda se i placa dobiva na nacin na koji je u ZET dosla zadnja garnitura vozaca  ??? Ne zelim obezvrijediti njegove informacije, ali ovo sto si napisao je realnije. Mozda bi samo bilo korisno kada bi napisao kolika je netto osnovica za vozaca sa 20-godisnjim stazom.

Ajd molim Te da me tjeraš u detalje jer spadam u one koji kad dobiju kovertu od milijun stavki pogleda samo ono dolje - koliko je za isplatu. Osnovica Holdinga je iznos kolika je božinica koji se množi s koeficijentom radnog mjesta koji je za vozače 2,40 i to je njihova osnovica. Zanimljivo da sličan koeficijent ima npr. nekakvi referent u Gradskim grobljima što se sad jasno može vidjeti na internim natječajima unutar Holdinga. Ostatak plaće je hrpa dodataka a sve je vrlo slično kao i u Rijeci kako je napisao Shole - karte, zglobno, subota, nedjelja, blagdan, druga ili treća smjena itd. Ne znam točno kak se sve to zbraja jer uvijek kad mislim da ću dobiti više dobijem manje i obratno. Ima s tim neke veze i porez. Na kraju je sve onako kako sam napisao prije. Kao i božićnica u godini se dobije regres u istom iznosu i uskrsnica 400kn obično u Konzumovom bonu. I to je to, uopće nije loše, ali nemojmo u znanstvenu fantastiku! Sad vidim da nije tako loše ni u Autotroleju koji je po meni najbolja gradska firma u Hrvatskoj, ali sam čuo od kolega da je puno gore u Splitu, Osijeku, Dubrovniku...
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...