Održavanje i pranje buseva

Autor ZGvolim, Travanj 18, 2009, 00:19:23

svicar

E sada cisti svaki dan, dali se samo pokupi smece, zaboraveljeni kisobrani ili i sa toplom vodom.

Ovako to izgleda u firmi koju uskoro stupam, za nekih 7 sati moramo( ja i jos dvije curice ;D ) natociti 25 buseva(jos tri su u rezervi) sa gorivom od toga preko pola jos i AdBlue.Vozila se peru tri puta u tjednu(barem bi trebalo) sto dodje (25X3)/5= ::| sve ih poparkirati po sutrasnjem rasporedu, prikljucti na napon a neka i na stlaceni zrak.Curice peru iznutra i to podove sa toplom vodom, mjesto oko vozaca i sva ulazna vrata iznutra.jedan dan sam vec probao i kako vidm valja mi kupit trotinet sa velikim kotacima(jer ima i sodera) ili neki trening trcanja na martonske staze buljimir  . Prica cu ako prezivim ;)

svicar

Prezivio probni rad:) za sada nisam nista zdrobio, samo neki vozaci su tako ne vaspitani da im se sve treba crtati. Dok je bilo hladno pregaralo je jedna do dvije zarulje( H1 ili H7) po danu( 28 vozila), sad se to smirililo pa tjedno jedna ili dvije.

Dosta sam naucio sto me je zanimalo, potorsje , kvarovi i sl.

Firma gdje sluzbujem.

http://www.autoag.ch/

http://de.wikipedia.org/wiki/Auto_AG_Group


Pozdrav

tramvajac 92

Dižem pomalo zaboravljenu temu:

Ovih dana znamo kakvo je vrijeme (sunčano s visokim temperaturama). I čovjek očekuje da će autobusi biti čisti izvana. Ali što se događa? Autobusi izgledju kao da već tjednima pada kiša (pogotovu APP, za ostale pogone ne znam). Jel u Podsusedu postoji neki problem s praonom?

dominik,

Citat: tramvajac 92  u Lipanj 29, 2012, 11:00:42
Dižem pomalo zaboravljenu temu:

Ovih dana znamo kakvo je vrijeme (sunčano s visokim temperaturama). I čovjek očekuje da će autobusi biti čisti izvana. Ali što se događa? Autobusi izgledju kao da već tjednima pada kiša (pogotovu APP, za ostale pogone ne znam). Jel u Podsusedu postoji neki problem s praonom?
Cine mi se cisti, barem ono sto vidim na 118.

marin

Ma svi su čisti osim pokoji Lion's...bar ja nisam ni mećku ni druge manove vidio prljave

Tomek

Ja sam vidio izvana par Citara izgleda kao da je sa makadama stiglo, to po ljeti baš nije često. Al iz oba pogona.

plavi ZET-ov bus volim

Gbr. 193., ispod volana. Iju! Ovo sigurno nije počišćeno otkako je bus došao. No vozač mi je objasnio da je tome tako zato što se volan uglavnom spusti i vrati u svoj početni položaj po dolasku u garažu, tako da se eventualna prljavština ne može vidjeti, a čistačice vjerojatno ni ne znaju da je taj dio mobilan.


Molim cijenjene članove foruma autobusi.org i njegove posjetitelje da NE KRADU fotografije. Pod krađom mislim na njihovo (pred)stavljanje na druge internetske stranice (s ili bez prethodne modifikacije) kao vlastite i/ili bez navođenja izvora ili autora.

STEFI- GRAF

Ma kakvi je to vozač tj cila posada tog busa koja ga duži kad ne mogu to sami očistit na zadnjoj stanici nego voze tako s tom paučinom i prašinom.Vozaču kojem je stalo do svog vozila on će sam uputit čistačice šta se triba oćistit i oprat ali to je državna firma tj gradska pa nikoga nije briga.

tramvajac 92

Kod nas svaki dan voziš šta te dopadne, ne duže se vozila..

221

Citat: plavi ZET-ov bus volim  u Listopad 05, 2012, 21:54:05
Gbr. 193., ispod volana. Iju! Ovo sigurno nije počišćeno otkako je bus došao.

;D ;D To se pauk negdje zavukao i možeš to čistiti koliko hoćeš ali nećeš uspjeti! Slično se i meni dogodilo, kada se pauk zavukao u vanjski retrovizor i svako jutro me dočekala friška mreža. To je trajalo dok nisam upotrijebio miniwash.  8)

MAN19464

taj pauk se šverca i treba ga izbaciti ili naplatiti kartu

plavi ZET-ov bus volim

Danas je nekoliko buseva s Črnomerca vozilo s 30ak cm neočišćenog snijega na krovovima te s jednako toliko dugačkim sigama koje su visjele s krovova (gbr. 203, gbr. 10x, neki Citaro sa 121).
Ostali su bili normalno, tj. koliko je moguće, očišćeni pa ne razumijem otkud buseva koji kao da metle/lopate nisu vidjeli od petka. Nisu stigli? ???
Molim cijenjene članove foruma autobusi.org i njegove posjetitelje da NE KRADU fotografije. Pod krađom mislim na njihovo (pred)stavljanje na druge internetske stranice (s ili bez prethodne modifikacije) kao vlastite i/ili bez navođenja izvora ili autora.

Majstor

Iz Man Imp tamo su servisirani za vikend
Samo mi sudite pošteno !

conecto

Ako nisu vozili preko vikenda ostali su na parkingu, sav silan snijeg koji je pao smrznuo se na njima i sad kad to odlijepi grijanje iznutra može pasti na neki auto ili pješaka, a onda vozač...
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

marin

Ma svi koji su jučer vozili na 136 (203, 204, 205) imali su to što si rekla na krovu jer su preko vikenda odmarali na parkingu.