Sanjajte buseve za ZET-ove linije

Autor conecto, Svibanj 02, 2009, 18:24:29

mansg313


citaro

Citat: mansg313  u Svibanj 04, 2009, 14:42:38
Meni se umjesto O 530 LE više dopada Lions City U...nisam mogao naći sliku od 1:1 pa evo u 1:87


Možda zato što nije U, nego Ü...

http://www.oepnv-mkk.de/resources/Buszug_1.JPG

conecto

Ima i Citaro Ü, ali meni se ne sviđa što ima uska vrata naprijed - to nije za nas
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Shole


šišipa


citaro

#20
Ja bih za prigradske linije uzeo npr. ovo  :D. Iz vlastitog iskustva znam da jako dobro podnosi rupe (samo što se nisam vozio u Argau-u nego u Zugu). Ako su već htjeli neki novi tip u ZET-u, onda mi se puno bolji čine Scania-Hess nego Citelisi...


(slika nađena na inernetu, uz malu doradu  :))

bugi


ovo bi bilo dobro za 263 i slične linije koje ne zadovoljava solo autobus a harmonika se ne isplati

Shole

vidi se, vidi, ali kakva je ovo spodoba na krovu !?  Ovo ne da su spremnici za CNG, nego izgleda ko LNG terminal. 
A plus toga, dal netko zna što su ove dvije crne izbočine iznad srednjih i zadnjih vratiju?  Da nisu možda kamere !?

conecto

Citat: Shole  u Svibanj 20, 2009, 00:29:00
vidi se, vidi, ali kakva je ovo spodoba na krovu !?  Ovo ne da su spremnici za CNG, nego izgleda ko LNG terminal. 
A plus toga, dal netko zna što su ove dvije crne izbočine iznad srednjih i zadnjih vratiju?  Da nisu možda kamere !?

Mogla bi bit i osvijetljenja. Neki (Skandinavci uglavnom) to koriste - jako dobra stvar na neosvijetljenim stajalištima
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Daniel


Shole

I gledao sam sinoć u displej i bilo mi čudno zašto piše Lion's City C, a ne Lion's City LL.  I sad tek uspijem ustanovit da ovom fali jedan prozor između prednjih i srednjih vratiju.  Ovo je vjerovatno onaj od 13,8m

bugi

znaci to je man lyons city c.bus je 13.7 m dugacak.ima diselski motor ,a ovaj na slici kao sto i vidite ima spremnike za plin.pa je moguce i cng verzija.zato je taj autobus bolji od citelisa.a kapacitet mu je 120 ljudi.postoji i maja verzija bez trece osovine.isti kao i ovi sadasnji

buSHunter795

Umjesto Cacciamalijevih bi bio bolji  Mercedes-Benz Cito ?!?!?  :D

Shole

Nisam siguran dal se uopće još proizvodi, a i nisu po dimenzijama baš tu negdje (za cijenu da ne govorim).

Da li uopće postoji neki normalan minibus na tržištu, a da nije na teretnoj šasiji (Daily, Master, Boxer.....)  Nemora bit niskopodan, al barem ono, da nije šasija bila originalno namjenjena teretnom prometu pa su stavili drugačiju nadogradnju.  Svi se smiju kad vide Eurobus A21, Avia i sl. a to je bio busić jako dobro zamišljen, samo šlampavo izveden.

shef

Naravno da postoji. Ima ih čak i kod Kineza, a prvo čega sam se sjetio je Ale', 7,5m dug niskopodnjak kojeg je proizvodila propala talijanska firma Autodromo, dok danas proizvodi Rampini, a ima ih i u Trstu. Motor MAN smješten straga:


Izvor: www.skyscrapercity.com
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic