Sanjajte buseve za ZET-ove linije

Autor conecto, Svibanj 02, 2009, 18:24:29

Berlingo

Opcenito ne volim Nijemce u niti jednom obliku, pocevsi od malih auta, a glede tih vecih vozila za mene je recimo Volvo od tegljaca kralj na cesti. Naravno, to je moje misljenje i svako ima pravo na svoje. Zasto nebi imao i ti?

conecto

Citat: Shole  u Srpanj 02, 2011, 01:26:24
Citaro III je već odavno predstavljen, tako da su ove stranice prilično neosvježene.   


Mi već imamo slike novog Citara pod "Mercedes-Benz", nije tako davno predstavljen, a u proizvodnju ide tek krajem godine.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

tramvajac 92

Mislio sam na ovo kad sam pisao za nabavku..
Snaga od 340 ks bi trebala biti dovoljna..
http://www.neobus.rs/srb/proizvodi/gradski/citta_lea/osnovno.php

konkordsky

dobro pa je to samo san  ;D
još dugo dugo vremena neće ta vozila prometovati našim ulicama  good_boy
NEMA PROBLEMA,POSTOJE SAMO RJEŠENJA!

sokre


Citaro 3 - prezentacija od 13 minuta.



Ivan

2 mi je ljepši...

Bilo kako bilo, kad se osposobe Citelisi mislim da barem dvije-tri godine neće biti potrebe za novim autobusima, može se rashodovati ostatak TAZ-ova i možda prvu seriju O405GN, ali ostalo se dobro drži... Jedino ako prvi Citari počnu ostavljati dijelove po cesti, a taj mi scenarij zapravo i ne zvuči toliko nevjerojatno.

Kad se bude kupovalo novo ne bih volio da budu Citari, nemam više nikakvo povjerenje u njih. Prvi izbor bi mi bili MAN i Irisbus (ali ne s bilo kakvom opremom zbrda-zdola kako sada imamo), ali i bilo što drugo europsko bih radije vidio od Citara, a možda i nešto novo tursko poput BMC Procity (naravno, također uz uvjet da se pazi kakva se oprema uzima).

marin

A sta fali Volvu e da ih bar imamo  :P

sokre



Ne bih htio LAZ u Zagrebu, ali da ipak dođe, izgledao bi ovako ..

Nema displej ..


Na čijoj šasiji je to napravljeno - ovako napamet, prednja maska mi izgleda kao stari Conecto, a ostalo slično MAN-u A21..

tramvajac 92

Unutra je DEUTZov motor, pa bi mogao slično zvučati kao TAM ovi i manuelni mjenjač
Detaljnije: http://www.laz.ua/srp/prod/4/13/teh_char/

221


Shole

Možda na minimumu. Al nije mi jasno na koju foru stavljaju nutra Euro 2 ili Euro 3 motore, i to (ako sam dobro shvatio) od 190 KS

Ivan

Citat: tramvajac 92  u Studeni 11, 2011, 10:04:37
Unutra je DEUTZov motor, pa bi mogao slično zvučati kao TAM ovi i manuelni mjenjač
Detaljnije: http://www.laz.ua/srp/prod/4/13/teh_char/

Čisto umnjam, ovo su mali redni motori hlađeni vodom, u TAM-ovima su bili zračno hlađeni V8 sa 12,8 l. :D

sokre

Stranica LAZ-a ima i srpski prijevod.

Zna li netko zašto?

Zar im je Srbija tako važno tržište?

Tomek

Ne znam, al znam da je hrpu ovih LAZ-ova kupilo Skopje zajedno s katnim Yutongima i kažu da su Kinezi puno bolji.

tramvajac 92

Pa u Srbiji vozi dosta gradskih LAZ-ova. Imaš na forumu temu Lasta Beograd, pa pogledaj tamo..
Citat: Shole  u Studeni 11, 2011, 17:11:33
Al nije mi jasno na koju foru stavljaju nutra Euro 2 ili Euro 3 motore, i to (ako sam dobro shvatio) od 190 KS
Vjerojatno greška. Prije da je to u KW (190 kw ~ 260 ks)