ZET razno (4)

Autor Volzhanin, Lipanj 25, 2019, 20:42:19

Mercedes bus

Citat: Transspotter  u Travanj 26, 2024, 18:23:25Upravo je oboren rekord u brzini na liniji 106. Krematorij - Kaptol za svega 4 minute 20 sekundi. Rally vozio sa 193 na jedinom VRu na liniji
Užaš mogu si zamisliti kako je vozio po onim rupama, grozno jadni Citari, neka se vrate smrdljivi plinaši pa neka slobodno vozi svom brzinom

Perokani

Samo da obavijestim ako netko nezna,101 ne vozi zbog klizišta jer se cesta na pola prepolovila.

BestOne

Citat: Stilben426  u Travanj 26, 2024, 19:53:19Slažem da neke stvari stvarno nisu za forum (...)

Takve bi se objave trebale brisati. Ne razumijem koja je svrha pisanja takvih stvari, a rado čitam forum i inače smatram da je korisno svašta napisati.

BestOne ~ autobusi.org

Transspotter

Citat: 421  u Travanj 26, 2024, 19:43:39Momak, upravo si kolegi napisao i potpisao otkaz!
Budeš noćas lakše zaspao u svojoj sreći?


Gospon vozač, ja sam sretan da sam preživio vožnju s vašim kolegom, a zbog manjka autobusa sam bio primoran 2 puta se voziti njime.
Poštujem vas i uglavnom pišete dobre objave po forumu i nadam se da vozite s mozgom. No ipak bih vas zamolio da otvorite oči i (u)vidite da nisam ja cijelu smjenu vozio utrke po očajnim cestama koje i bez rupa nisu za utrke. A nije ni autobus. Znate li Vi kako je potrebno voziti da u 3 minute i 50 sekundi dođete do Remetske 19? Imam dojam da niste svjesni...jer da jeste ne biste napisali ovo.

Drugo, ja ne radim u ZETu i nisam dotičnom vozaču napisao ni potpisao apsolutno ništa. Ako ste Vi ili netko od kolega ovdje cinkaroši, s time nemam ništa. Jednako tako nemam ništa s tim ako netko od nadređenih čita forum pa vuče posljedice. Podsjetiti ću da je dotični vozač u oba smjera došao od terminala do terminala brže nego što bi inače trebao doći do pola linije.
Kaptol - Mirogoj je neizvedivo ispod 7 minuta. Linije 226, 203, i 106 koristim svjesno već 18 godina i ne sjećam se da je itko ikad tako brzo odvozio liniju. Ako jest, onda dok sam bio dijete. Žalosno je ako Vam to i dalje ništa ne govori.

Treće, ova tema se zove svaštara i moj post je bio usmjeren na pokazivanje razloga zašto nemamo autobusa. ZET ima mnogo vozača, a ja se toplo nadam da Vi niste jedan od njih, koji ne samo da ne štede vozilo, nego ga divljački uništavaju. Prošao sam kroz 26 zemalja i  isti modeli autobusa u drugim gradovima i zemljama izgledaju znatno bolje nego naši.

Četvrto, gadno se varate ako mislite da sam sretan. Volim autobuse i osobno poznajem nekoliko vozača i zadnje što želim je da im se nešto dogodi jer su mi prijatelji. Vi ste odrasla osoba, kao i ja te bi nam obojici trebalo biti jasno da naši postupci imaju posljedice. Ako Vaša objava nije izljev mržnje ili bijesa ili bilo čega, dakle ako će taj vozač stvarno nastradati, onda mi je stvarno žao, ali nastradati će zbog vlastite vožnje.

Kolega @Stilben, ne vidim razloga zašto ovakve stvari ne bi bile za forum. Tiče se Zagreba, ZETa, autobusa i pokazuje na jedan problem. Dakle ako se može objaviti da je krepao autobus, onda se treba i mora objaviti i ugrožavanje sigurnosti i života hrpetine ljudi.

Ugodan vikend želim!

Stilben426

#1279
Citat: Transspotter  u Travanj 27, 2024, 17:19:59Kolega @Stilben, ne vidim razloga zašto ovakve stvari ne bi bile za forum.
Da pojedini vozači divljaju, razgovaraju na telefon za vrijeme vožnje ili puše u autobusu (i tramvaju) ovdje nisu nepoznate stvari i ne treba ih posebno naglašavati. Nitko ne brani da se napiše, ali forum se ne bavi time, već služba za korisnike pa dopusti da te pitam:
Ako si bio tako šokiran vožnjom i ako ti je stalo do rješavanja problema, zašto onda nisi pozvao službu za korisnike i obavijestio ih o navedenom, nego si prvo napisao na forum, i to dvaput? I zašto uopće ulaziti u autobus dvaput? Kad se pogleda navijački stil kojim si obje objave napisao "oborio rekord, ne zna što ga je snašlo", pomislio bih da te više bilo briga da obori rekord, nego činjenica da uništava autobus.
Zašto se ne slažem da je relevantno za forum, zato što je na forumu aktivno previše neinteresantnih tema; svi bi radije čitali i pisali o ozbiljnijim temama poput vođenja linija ili tehničkim karakteristikama nego o dojavama neobičnih tipova, kvarovima i pritužbama na vozače.

Transspotter

Ako si bio tako šokiran vožnjom i ako ti je stalo do rješavanja problema, zašto onda nisi pozvao službu za korisnike i obavijestio ih o navedenom, nego si prvo napisao na forum, i to dvaput? I zašto uopće ulaziti u autobus dvaput? Kad se pogleda navijački stil kojim si obje objave napisao "oborio rekord, ne zna što ga je snašlo", pomislio bih da te više bilo briga da obori rekord, nego činjenica da uništava autobus.
Zašto se ne slažem da je relevantno za forum, zato što je na forumu aktivno previše neinteresantnih tema; svi bi radije čitali i pisali o ozbiljnijim temama poput vođenja linija ili tehničkim karakteristikama nego o dojavama neobičnih tipova, kvarovima i pritužbama na vozače.
[/quote]

O bez brige, poslao sam navečer službeno dopis ZETu s pojedinostima. Službe za izmišljanje tople vode ću zvati ako ne budem zadovoljan odgovorom i ako ću tražiti neki bolji odgovor, no mislim da će ovo biti dovoljno.
"Oborio rekord" znači odvozio najbržu rundu na 106 koju sam doživio. Sa zglobnim autobusom.
"Ne zna što ga je snašlo" s ostatkom poruke znači da se motor izderavao cijelo vrijeme da vozi u brdo. Pametnom dosta.

I ne mogu vjerovati da si se u udostojao dovesti u pitanje zašto sam se 2 puta vozio u busu. Jesi li ti normalan? Autobus je tu da se mogu voziti njime koliko god puta želim. Prvi put sam išao u grad, drugi put nije došla ni druga 106 ni jedna 226 pa me nakon 20+ minuta dopao opet taj bus i taj vozač na povratku kući.
I onda sam podijelio šokantnu činjenicu da je u brdo, uz jača skretanja i uz semafor za već navedeno vrijeme odvozio što je odvozio.
Apsolutno sam zatečen razinom ograničenosti nekih ovdje, koji mene onda napadnu umjesto majmuna koji divlja autobusom, troši duplo više goriva, uništava autobus i ugrožava svoj život, život putnika i drugih sudionika u prometu. Nije ni čudo da je ZET u stanju u kakvom je ako je i među radnicima i šefovima ovakva atmosfera.

Citaro G Facelift gbr.185

Citat: Transspotter  u Travanj 26, 2024, 18:23:25Upravo je oboren rekord u brzini na liniji 106. Krematorij - Kaptol za svega 4 minute 20 sekundi. Rally vozio sa 193 na jedinom VRu na liniji
Od Dubravice do Prigornice su isto znali potegnut 80 neki vozači po lijevoj traki i pretekli aute fino, al ne ide više od 80 jer je blokada valjda, inače bi mogli lagano do 90 još.  yahoo  rofl

Stilben426

#1282
Citat: Transspotter  u Travanj 27, 2024, 20:46:22I ne mogu vjerovati da si se u udostojao dovesti u pitanje zašto sam se 2 puta vozio u busu. Jesi li ti normalan?
Kako to misliš kako se usuđujem? Realno pitanje. Ako tvrdiš da se nisi osjećao sigurnim za vrijeme prve vožnje, zašto si uopće ušao drugi put u njega i opet riskirao? Pusti sad što 226 nije došao, došao bi 203, nebitno. Inače podrška za prijavu.
Ja te uopće ne napadam, ono što mi je za oko upalo je ovaj emotikon 8-8 koji više ostavlja neki navijački dojam pored riječi "rekord" nego zabrinutost i zgroženost.

Mercedes bus

Citat: Citaro G Facelift gbr.185  u Travanj 27, 2024, 21:13:29Od Dubravice do Prigornice su isto znali potegnut 80 neki vozači po lijevoj traki i pretekli aute fino, al ne ide više od 80 jer je blokada valjda, inače bi mogli lagano do 90 još.  yahoo  rofl
Zna i 268 od Velike Gorice do MSU-a za 15 min.

Transspotter

Citat: Stilben426  u Travanj 27, 2024, 21:24:17ono što mi je za oko upalo je ovaj emotikon 8-8 koji više ostavlja neki navijački dojam pored riječi "rekord"


A, emotikon je pokazivao kako smo skakali...u autobus sam ušao jer sam morao kući i mislio sam da u brdo neće moći tom brzinom. Volim brzu vožnju, ali u sigurnim uvjetima tako da sigurno ne bih navijao da autobusom vozi trku. Vjerojatno se sjećate onih bisera što su driftali citarom na okretištu i to još na YT ponosno stavili. Ovo me podsjetilo na taj slučaj, s time da sam ja snimio tu vožnju da ZETu mogu poslati ako me zatraže.

421

Citat: Transspotter  u Travanj 26, 2024, 18:23:25Upravo je oboren rekord u brzini na liniji 106. Krematorij - Kaptol za svega 4 minute 20 sekundi. Rally vozio sa 193 na jedinom VRu na liniji
Citat: Transspotter  u Travanj 26, 2024, 19:39:37193 ne zna što ga je snašlo. Kaptol-Remetska 19 za 3min 50 sekundi  8-8
"preživio vožnju s vašim kolegom"
"nadam se da vozite s mozgom"
"Znate li Vi kako je potrebno voziti.. Imam dojam da niste svjesni...jer da jeste ne biste napisali ovo."
"nisam dotičnom vozaču napisao ni potpisao apsolutno ništa. Ako ste Vi ili netko od kolega ovdje cinkaroši, s time nemam ništa. Jednako tako nemam ništa s tim ako netko od nadređenih čita forum pa vuče posljedice."
"O bez brige, poslao sam navečer službeno dopis ZETu s pojedinostima. Službe za izmišljanje tople vode ću zvati ako ne budem zadovoljan odgovorom i ako ću tražiti neki bolji odgovor, no mislim da će ovo biti dovoljno."
"pokazivanje razloga zašto nemamo autobusa."
"koji ne samo da ne štede vozilo, nego ga divljački uništavaju. Prošao sam kroz 26 zemalja i  isti modeli autobusa u drugim gradovima i zemljama izgledaju znatno bolje nego naši."
"Ako Vaša objava nije izljev mržnje ili bijesa ili bilo čega, dakle ako će taj vozač stvarno nastradati, onda mi je stvarno žao, ali nastradati će zbog vlastite vožnje."
"Apsolutno sam zatečen razinom ograničenosti nekih ovdje, koji mene onda napadnu umjesto majmuna koji divlja autobusom, troši duplo više goriva, uništava autobus i ugrožava svoj život, život putnika i drugih sudionika u prometu. Nije ni čudo da je ZET u stanju u kakvom je ako je i među radnicima i šefovima ovakva atmosfera."


U prvom postu konstatacija o  "rekordu" s minutažom i rally vožnju.
U drugom pak žalovanje nad 193 +  8-8 i ponovno, prolaznim vremenom.
Da, postoje prolazna vremena, ali ovo je prvi puta da netko mjeri vrijeme i javno to objavljuje.
Postovi bez interpunkcije, tek s emotikonom što je izazvalo sugestiju orgazmičkog užitka u brzoj vožnji.
Ali ne, nakon mojeg komentara, slijedi  pokušaj obrazloženja da zapravo nije tako, i počinje zaplet u kojem počinju kontradikcije i uvrede.
Čime sam zaslužio ove epitete, doista na znam, ali sam ovdje reagirao nagonski obrambeno kao kolega prema kolegi, kao što ću vanforumski reagirati kao senior kolega prema kolegi (pretpostavljam o kome se radi), jer ovo čitaju i nadređeni, pa mogu potegnuti pitanje njegove odgovornosti i otkaza kao krajnjoj mogućoj sankciji u kojoj je sudjelovala ista osoba: forumaš i osoba koja je uputila "službeni dopis ZET-u.
Nejasno je na koji se način  autobusi "divljački uništavaju", a "motor izderavao cijelo vrijeme da vozi u brdo"?
 
"Znate li Vi kako je potrebno voziti da u 3 minute i 50 sekundi dođete do Remetske 19?
Kaptol - Mirogoj je neizvedivo ispod 7 minuta."
Moguće je, moguće. Osvjedočio si se da jest.
Bilo je i brže kad nije bilo kružnih tokova !!

Zaključno: nakon osobne i strukovne uvrede, O&O
 

Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

sergjack

Citat: Mercedes bus  u Travanj 27, 2024, 23:26:06Zna i 268 od Velike Gorice do MSU-a za 15 min.

15 min teško (osim za 330), ali zna se tu i tamo vozit 80 na potezu od VG do Buzina pa se dođe na vrijeme ili koju minutu ranije. Ja nikad sretniji kad tako voze, jel inače kad se vozi 60 (ili ne daj bože 50) uvijek dolazi do kašnjenja od desetak minuta ili više. Naravno da se može korigirat vozno vrijeme (i trebalo bi se), ali nebi škodilo ni ukinut ograničenje od 50/60 barem na otvorenoj cesti poput te da vozači mogu, ako ništa, lakše nadoknadit kašnjenja i stizat na vrijeme.

421

Jesi li ti svjestan što si napisao?
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Putnik79

Citat: sergjack  u Svibanj 06, 2024, 21:46:5515 min teško (osim za 330), ali zna se tu i tamo vozit 80 na potezu od VG do Buzina pa se dođe na vrijeme ili koju minutu ranije. Ja nikad sretniji kad tako voze, jel inače kad se vozi 60 (ili ne daj bože 50) uvijek dolazi do kašnjenja od desetak minuta
ili više. Naravno da se može korigirat vozno vrijeme (i trebalo bi se), ali nebi škodilo ni ukinut ograničenje od 50/60 barem na otvorenoj cesti poput te da vozači mogu, ako ništa, lakše nadoknadit kašnjenja i stizat na vrijeme.
Halo, daj procitaj još jednom svoj tekst!Znate li Vi da ograničenje brzine nije 50/60 nego 50!!!!!!!!!!!!!!!! za autobuse sa stajacim mjestima.Po tome se i trebaju raditi vozna vremena.Sve drugo na svoju, odnosno vozačevu odgovornost.Za koga?

tramvajac 92

Zakon isto, kao i vozna vremena treba mijenjati. Jer je po tome linija 168 u prekršaju, pošto prema zakonu o sigurnosti prometa na cestama, na autocesti je minimalno ograničenje 60. Osim ako imaju posebnu dozvolu za voziti se 50  ;) Ne mogu se sjetiti još primjera koji imaju brze ceste na trasi, ali ih sigurno ima.

A i zakon je blesavo postavljen, tehnički ako imaš bilo kakav autobus sa stajaćim mjestima, nebitno ima li putnika na stajanju ili ne, ograničenje je 50.