ZET razno (4)

Autor Volzhanin, Lipanj 25, 2019, 20:42:19

MAN truck bus

Ne znam što više imaju za reducirati kad je vozni red tako i tako malo jači ljetni. Jedino da uvedu subotnji VR za radni dan.  rofl
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

tramvajac 92

Da se svašta.  ;D skineš dvokratne sa svih linija za početak

vrba

I ukineš ove nikom korisne minibus linije poput 148, 151, 211, 239, 243  ;D 

MAN truck bus

Skidanjem dvokratnih na većini linija i nastane subotnji VR (ili čak neki polunedjeljni na nekim prigradskim linijama). Bolje ukinuti linije koje su same sebi svrha, pa ljudstvo preusmjeriti tamo gdje je veća potreba.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

hrvoje21

Citat: vrba  u Travanj 10, 2024, 14:24:27I ukineš ove nikom korisne minibus linije poput 148, 151, 211, 239, 243  ;D 
Ja bih tu dodao i 114 te 607 korisnije je stavite te ljude/buseve na 115 i 109, pogotovo u situaciji kakvoj je ZET.

tramvajac 92

Razmišljao sam o spajanju 211 i 283. 211 dođe za 12 min, ali 283 skoro sat da se uopće vrati. Što i ne čudi s obzirom kako su napravili trasu. Ok, ide kroz Brestje, kako i treba ići, ali se iz nekog razloga spušta opet na glavnu cestu da bi stao na Brestovečkoj  ???  onda se mota po Badelovom brijegu i na Delec se penje. Ok. Ajmo mi to malo probat sredit. Ako ga maknemo sa glavne ceste, i pustimo po Vladimira Filakovca, papirnato se dobiju 2 min, ali u praksi sigurno i više, pošto nema gužve tuda. Ako stavimo da prvo ide na Delec, pa onda na Badelov brijeg, sa ovim gore, uštedimo još kilometar vožnje i još minutu. Kad se vraća, prvo Badelov brijeg, Delec, pa za Dubec. To bi skinulo krug sa 50 min na 40 minuta. Kaj bi dobili? Mogućnost da bus u pauzi napravi turu na 211. Jedan vozač ostaje, pa bi mogli... ne znam. Pojačati 223? Krug sat vremena umjesto 22+23, eventualno jedan vozni red koji bi ulazio gore u Branovčinu.

jubo89


tramvajac 92

Očekujem daljnji pad broja polazaka.

luka1234

https://www.zet.hr/aktualnosti/izmjene-u-prometu/linija-134-mijenja-trasu-i-vozni-red/8347

Vrlo bedasto da se polukasni vozni red idalje tjera 4-17 umjesto 6-20. Krug je sad i prijepodne sat vremena, a polasci su dodatno srezani između 16 i 20. Zadnji polazak radnim danom (sa Črnomerca) je 22 minute ranije nego do sad, a subotom 30 minuta ranije iako iz Prečkog ide zadnji u 23.45! Subotom je također između 11 i 16 produljeno vozno vrijeme na sat vremena.  glavauzid

tramvajac 92

Rekao sam, bit će još manje polazaka. A putnike od Selske do Črnomerca se može nabrojati na prste od kad staje na Selskoj, vrijeme normalno stižu, osim kad se solo pretrpa, što je posebna priča.

6 manje radnim danom (pogotovu ovaj zadnji polazakm i oni oko 17), 4 kom subotom sa Črnomerca i 2 iz Prečkog, nedjeljom nema promjena. Smatram da bi bilo korisnije nacijediti više polazaka kroz subotnje jutro (9-12) nego  od 5 do 7. Čini mi se da se svi autobusi sad povlače iz Prečkog.

Polukasni, svakako, izlazi prerano, i vodi se na temelju... prošlih vremena kad je Kamensko još i radilo.


Transspotter

Upravo je oboren rekord u brzini na liniji 106. Krematorij - Kaptol za svega 4 minute 20 sekundi. Rally vozio sa 193 na jedinom VRu na liniji

Transspotter

193 ne zna što ga je snašlo. Kaptol-Remetska 19 za 3min 50 sekundi  8-8

421

Momak, upravo si kolegi napisao i potpisao otkaz!
Budeš noćas lakše zaspao u svojoj sreći?
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Stilben426

Citat: 421  u Travanj 26, 2024, 19:43:39Momak, upravo si kolegi napisao i potpisao otkaz!
Budeš noćas lakše zaspao u svojoj sreći?
Slažem da neke stvari stvarno nisu za forum, no ako isti taj kolega stvarno vozi kao luđak i tako uništava autobus, onda si taj otkaz piše on sam. Lako za to šta ovaj napiše tu, isto tako bilo tko od putnika može poslati pritužbu na pomahnitalo upravljanje autobusom (ja bih prvi) i rezultat će biti isti.