Autotrolejeva crna kronika

Autor nukleusri, Prosinac 01, 2007, 14:36:36

ikar

#120
http://www.novilist.hr/Vijesti/Crna-kronika/pjesakinja-u-sok-sobi-nakon-sto-.aspx

Meni se od tog pješačkog prijelaza diže kosa na glavi svaki put kad prolazim/vozim onuda... Malo je neobično (pitanje koliko i dozvoljeno) da je pješački prijelaz bez semafora na četverotračnoj cesti gjde je max brzina 70kn/h!!! Nažalost sada će najebat vozač, jer si u ovakvim slučajevima uvijek kriv... BTW - krivac za "babocid" je 562.

Berlingo

Uzmimo u obzir ono sta policija tolerira mozes proci bez problema s 80 km/h i nece ti nista!

ikar

Citat: Berlingo  u Siječanj 21, 2010, 21:47:48
Uzmimo u obzir ono sta policija tolerira mozes proci bez problema s 80 km/h i nece ti nista!

Vozilo koje ima stajaća mjesta ne smije voziti preko 50  :P


Berlingo

Tocno. Mislio sam u zadnjem postu na mali auto i vjerovatno se krivo izrazio. Jer to se sutra i meni moze dogoditi u malom autu.

conecto

Pješak na pješačkom prijelazu - to nikako nije dobro za kolegu, a naša sudska praksa tu teško oprašta i u pravilu se ni ne trudi sagledati sve okolnosti kako je do nesreće došlo.
A pješaci se na zebri (pa i izvan nje) zaista ponašaju nasilnički jer tamo "imaju prednost". Jedno od glupih hrvatskih shvaćanja nekih ljudskih prava ili tome slično. Jer prednost je samo način regulacije prometa ali ne u svakom slučaju nešto na čemu treba inzistirati, pa kad ti je i netko oduzme shvaćati kao povredu svojih prava i najčešće ega.
A i kretanje pješaka ima neka svoja pravila, pa tako i na pješačkom prijelazu, a takva stavka postoji čak i u Zakonu o sigurnosti prometa na cestama.

Članak 130, stavak 3 kaže:
"Na obilježenome pješačkom prijelazu na kojem se prometom ne upravlja prometnim svjetlima ni znacima što ih daje ovlaštena osoba, pješak je dužan prije stupanja na pješački prijelaz obratiti pažnju na udaljenost i brzinu vozila koja mu se približavaju".

Jer, vjerojatno se u određenoj situaciji lakše zaustavi pješak nego autobus pun putnika koji prazan teži barem 10 tona i kreće se brzinom 50 km/h. No zna se već na koga se uvijek prebacuje krivnja.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Berlingo

Mislim da je vec prebacena i da mu se ne pise dobro. Inace kolega to ti je jedna siroka cetverotracna ulica gdje je stvarno dozvoljeno 70 (s tolerancijom 80). Jako mi zao sto se dogodilo bas vozacu autobusa a ne nekom u tatinoj hondi koji znaju tamo dobro potegnuti.

Shole

S obzirom na sliku u Novom Listu listu, bus izgleda kao da je izlazio iz ugibališta.  A pošto je navedeno da je cesta četverotračna, mogu se kladit da je kolega, ko i svi mi ostali na tom mjestu, gledao lijevi retrovizor kad se uključivao u promet i dobro pazio da neka budaletina ne naleti sa preko 100 što je tamo normalno, a baba vjerovatno nije bilo onda kad je gledao naprijed (trenutak nakon zatvaranja svih vratiju, a prije gleanja u lijevi retorvizor), ali onaj čas kad je on došao na pješački baš taj čas se ona stvorila tamo. 

ikar

Citat: Shole  u Siječanj 22, 2010, 17:29:34
S obzirom na sliku u Novom Listu listu, bus izgleda kao da je izlazio iz ugibališta.  A pošto je navedeno da je cesta četverotračna, mogu se kladit da je kolega, ko i svi mi ostali na tom mjestu, gledao lijevi retrovizor kad se uključivao u promet i dobro pazio da neka budaletina ne naleti sa preko 100 što je tamo normalno, a baba vjerovatno nije bilo onda kad je gledao naprijed (trenutak nakon zatvaranja svih vratiju, a prije gleanja u lijevi retorvizor), ali onaj čas kad je on došao na pješački baš taj čas se ona stvorila tamo. 

Pogledaj drugu sliku Novog Lista, vidi se trag kočenja lijevih guma srednje osovine kako prelazi iz desne u lijevu traku. Prema onome što sam čuo, u busu nije bilo nikog za izaći na toj stanici i on je u zaletu naletio na ženu.

BTW - čuo sam danas da je poginula i da se radi o sestri jednog vozača  :P

mivano


Shole

shit happens.  Ako je tako onda sigurno ne opravdavam kolegu, ali isto tako važi i onaj članak 130 stavak 3 koji kod nas nikad ne važi.

Bari

GB 584 danas na liniji 8 oko 16.00 sati u Ulici Joakima Rakovca na Trsatu je lupio u znak postavljen na cesti. Štetu nisam uočio.
KREPAT MA NE MOLAT !

komentator


Lupilo ga dostavno vozilo Radić-Prometa, vozeči u rikverc bez pogleda u retrovizor.


conecto

Citat: ikar  u Siječanj 22, 2010, 17:32:26


Pogledaj drugu sliku Novog Lista, vidi se trag kočenja lijevih guma srednje osovine kako prelazi iz desne u lijevu traku. Prema onome što sam čuo, u busu nije bilo nikog za izaći na toj stanici i on je u zaletu naletio na ženu.


Opasna situacija koje se uvijek bojim i nastojim predvidjeti takvu reakciju. Svi (auti, pješaci) očekuju da ćeš stati na stanici pod normalno, ali ako se to ne dogodi...
Jer, da je u tom trenutku nailazio bilo koji drugi auto a ne bus, možda baba ne bi stupila na cestu ???
Još gore, možda je kolega u tom trenutku pratio unutarnji retrovizor, odnosno da li će se neki pacijent sjetiti podići sa sjedala u zadnjem trenutku. Ako je tako, eto jednog razloga zašto bi se putnik trebao na vrijeme pripremiti za izlaz.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

conecto

Citat: komentator  u Siječanj 23, 2010, 19:34:32

Lupilo ga dostavno vozilo Radić-Prometa, vozeči u rikverc bez pogleda u retrovizor.



Koristio je ono što je prethodilo ovome što se danas u modernijim autima zove parktronic. Samo što ovo novo piska, a kod starije verzije čuješ "dum".
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

shef

616 na 27 jučer imao sudar, naletio na kombi na spoju J.P.Kamova i Šet. XIII Divizije. Kombiju ništa, AM - zgužvana limarija branika i otpala tablica.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic