Autotrolejeva crna kronika

Autor nukleusri, Prosinac 01, 2007, 14:36:36

NP-549

#135
Kombiju su štop svjetla pukla, branik i limarija je zgužvana na kantunu. 616 osim šta si naveo popucale komplet sve plastike i razletila se desna šajba, brisač došal nutra  :D.  Pogodil san ga sredinom desne šajbe u lijevi kut kombija.  Izašal mi je od one pekare a nisam ga vidio jer je 513 bio na stanici

NP-549

#136
Nažalost nemam slika kako sam "sredio" 616, al imam jedne druge.

687 jutros između Muna i Zvoneće







Sletio s ceste zbog leda pa udario u stjenu prednjim lijevim djelom. i nasjeo iza na stjenu.  Nekoliko putnika ozljeđeno.  Nadam se da je s kolegom sve OK. A za hrpu lima manje/više.  Bitno da nije bilo većeg zla


Shole

Uuuuuuuuu

Shit happens.  Sve su to čari našeg posla, nažalost.  Sad će šefovi pametovat zašto je išao gore kad je vidio da je cesta loša bla bla bla. Jedino što oni mogu zeznut na svom radnom mjestu je da krivo napiše nalog.  Pa ume korektor i gotovo !  A vidiš šta se desi kad mi samo malo pogriješimo

mivano

uf, j*****i :o
drenovski bus  :(
ovo nisam vidio još od onog Regia 684

ikar

#139
Citat: mivano  u Siječanj 30, 2010, 22:05:24
uf, j*****i :o
drenovski bus  :(
ovo nisam vidio još od onog Regia 684

Regio je mala beba za ovo. Ovdje je cijela struje otišla a da ne govorimo o rupi u podu u vozačkoj kabini... Tamo di je prije bilo mjesto za bocu Coca-Cole sad stane bačva od 200 litara  ;D

MAKI

Nigdje nema lijepšega grada
Do Rijeke naše
Zapjevajmo pjesmu svome gradu
i dignimo čaše
Riječani smo grada nad Kvarnerom
Neka svako zna
Tu su Molo Longo Trsat i Kantrida
Rijeko mila grade Svetog Vida
Volimo Rijeku jer Riječani smo mi
Ljepšega grada na cijelom svijetu ni

421

Citat: Shole  u Siječanj 30, 2010, 21:42:07
Uuuuuuuuu
Shit happens.  Sve su to čari našeg posla, nažalost.  Sad će šefovi pametovat zašto je išao gore kad je vidio da je cesta loša bla bla bla. Jedino što oni mogu zeznut na svom radnom mjestu je da krivo napiše nalog.  Pa ume korektor i gotovo !  A vidiš šta se desi kad mi samo malo pogriješimo

Adrenalinski izazov kojem vozači ne mogu odoljeti koji put  jači je od razuma i racionalnog razmišljanja.
Svakako se slažem s Tvojim mišljenjem o pitanju odgovornosti za putnike i sredstvo za rad (bus), koji se nikako ne da uspoređivati s premetanjem i obradom  papira u klimatiziranoj kancelariji za (njihovu) veću plaću. Uravnilovka je još uvijek na djelu, plaća ovisi o školi, a ne o poslu  koji čovjek obavlja uvećanu za odgovornost.
Kako je većina šefova teorijski  jako dobro potkovana, ja u srazu s njima, nakon odslušane "jezikove juhe" završavam/počinjem poentirati rečenicom:"Dajte Vi to meni pokažite!" čime svaki komentar i primjedba  od strane šefa prestaje.
Teorija je jedno , praksa i izvedba nešto sasvim drugo. Kad pak šefu spomeneš njegov,logistički dio, naći će xy razloga zašto nešto nije izvršeno.I tako se  stalno vrtimo u krug.
Nadam se da kolegama koji su vozili 616 i 687 i njihovim putnicima nije ništa ozbiljnije!


Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

maky

Slično kao i nekidan u Splitu. Samo što ga srećom nije okrenuo na bok.
I uostalom,  da nije vozio tu gdje je vozio, onda bi vjerojatno prometni ured zatrpali putnici s pozivima da vozač nije vozio, pa bi opet on bio kriv. Kako god napravio, nikako nevalja...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Bari

#143
GB 695. Maleno oštečenje na prednjem desnom dijelu
KREPAT MA NE MOLAT !

shef

#144
Još jedan manje za duže vrijeme, snimljeno danas (to je taj u Grpcima):



Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Boki651

Koja ironija, kad je trebalo posut cestu jer se znalo da će bit frka, nisu je posuli, a bitno da su je posipali kad se znalo da neće biti snijega.

Ruske

#146
po meni govorili su i tad i sad isto...nisu mogli znat ni tad ni sad...tako da...

nego, jel jato dobro vidim? jel to zid usao u bus do pola sirine ili je tek pocetak zida to? kako god, 1 manje :( steta


Gradski autobus proklizao je zbog leda na cesti oko 10 sati i zabio se u ogradu kuće u Rijeci. Prema prvim podacima nekoliko je putnika lakše ozlijeđeno.





Boki651

Ja sam malo dublje u tome, pa znam nešto više. onaj put kad je posipano po gradskim cestama, snijeg nije bio moguć nikako, osim u zaleđu, tipa Brgud, Klana itd..., a ovaj danas je itekako bio realan i ne znam šta se čekalo s posipavanjem, ovako jedna trauma ljudima više, uključujući i vozača, i dosta štete, a sve se moglo spriječit pravovremenom intervencijom.

shef

Citat: Boki651  u Veljača 10, 2010, 14:09:47
Ja sam malo dublje u tome, pa znam nešto više. onaj put kad je posipano po gradskim cestama, snijeg nije bio moguć nikako, osim u zaleđu, tipa Brgud, Klana itd..., a ovaj danas je itekako bio realan i ne znam šta se čekalo s posipavanjem, ovako jedna trauma ljudima više, uključujući i vozača, i dosta štete, a sve se moglo spriječit pravovremenom intervencijom.


A šta se čudiš? Kako misliš da može reagirati "stručni" uhljebljeni kadar koji je na čelu zimske službe?
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

MAKI

Na kojoj je liniji bio kad se ovo smrskao
Nigdje nema lijepšega grada
Do Rijeke naše
Zapjevajmo pjesmu svome gradu
i dignimo čaše
Riječani smo grada nad Kvarnerom
Neka svako zna
Tu su Molo Longo Trsat i Kantrida
Rijeko mila grade Svetog Vida
Volimo Rijeku jer Riječani smo mi
Ljepšega grada na cijelom svijetu ni