Autobusi koji više nisu aktivni - slike

Autor nukleusri, Prosinac 01, 2007, 14:54:00

Berlingo

Ne ide? Bilo ih je 8 u busu i imali su jednu funkciju na vratima, iako ne vjerujem da je to ikad koristeno.Moze sad?

Berlingo

Ocito ne ide. E pa sad ubijte me ako grjesim. Serije 326-335 se bas ne sjecam kao nove ali navozio sam se njima dok su bili sivi. Oni taj detalj nisu imali. Znaci to je bila jedna kratka poluga koja je bila kraj samih vrata. Okrene se pod kutem 90 i vrata se ne mogu iz vana na silu otvoriti. Buduci da su ti autobusi imali s ljeve strane i vozaceva vrata (s onom rupom za nogu vozaca), a na kvaki je bila bravica, oni su se mogli savrseno zakljucati. Jako zgodno za prigrad. Imam jos jedno pitanje ali tu cu izostaviti 2 prigradska. Znaci ostaju gradski 338-341. Kojim redom su obnavljani i mjenjali boju?


Berlingo

Ja sam mislio da ovo nece biti tesko. Ocito sam bio u krivu. 338,341,339 i 340. Prva 2 dok je u prikolici bilo mijesto za kondukterku. Obnovili ih u Matuljima i stavili nijansu jako tamnu. Druga 2   obnovljeni bez konduktera. Dobili nijansu istu kao danas novi busevi. Uostalom na forumu je bilo rijeci na kako je 340 presao na liniju 1 i to kao sivi. Opet ponavljam da mi je taj iz te serije bio najdrazi. Najbolje je isao i imao najljepsi zvuk. Za 2 prigradska,336 i 337, stvarno nebi znao. I malo o seriji 326-335.Nikad nisam shvatio zasto su ih obnovili i stavili mjenjac od 4 brzine. Svi su oni dok su bili sivi imali 5 osim 332 (4).

Shole

Ajde kad već toliko znaš o O317, koja serija je jedina imala ono čudno koso staklo malo veće od ostalih, karakterističo za turističke sanose ?

Berlingo

Zao mi je. Ne sjecam se.Napisao sam da se ne sjecam ni serije 326-335 dok je bila nova. A necu biti takav pa da idem listati tablicu voznog parka. Ocekujem odgovor!

Shole

možda se javi još koji stručnjak za O317.  Znam da ih ima na forumu

kico101

Citat: Shole  u Prosinac 04, 2009, 21:17:39
Ajde kad već toliko znaš o O317, koja serija je jedina imala ono čudno koso staklo malo veće od ostalih, karakterističo za turističke sanose ?
Ne sjećam se baš najbolje, ali serija 275-279 mi se čini malo drugačija u rasporedu stakala. Ali, ponavljam, nisam baš siguran. Ovo za bojanje sam znao da je 338 bio prvi ( prvi uopće od gradskih o317G koji je prebojan, od prigradskih prvi je bio 278 ), a za 339 sam siguran da je bio zadnji. A sad 341/340 nisam bio siguran.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

Shole

Samo za Berlinga,  492 izmakao zloj sudbini i završio u Udbini



photo from www.flickr.com

lukica

di je onda sad 493? i siguran sam da se on u trolej neće vratit ali u neku drugu firmu možda...

Berlingo

A sta da napisem? To je bio bus ispred svog vremena! Ja se ne mogu pomiriti da je siromah ovako zavrsio. To nije fer!

lukica

Citat: Berlingo  u Prosinac 18, 2009, 22:54:48
A sta da napisem? To je bio bus ispred svog vremena! Ja se ne mogu pomiriti da je siromah ovako zavrsio. To nije fer!
meni je isto jako žao bio mi je drugi najdraži bus(i ostao je)

kurijerist

Sjetio sam se nečeg vezanog za 492. 1991. g. išao sam sa školom na izlet po Krku. Ako me sjećanje ne vara, vozio nas je gospodin koji je izradio modele stare Avtomontaže i Avtomontažine "kockice", nedavno prikazane na izložbi tehničke kulture. Jedno vrijeme 1991. ili 1992. je vozio osnovnoškolce iz Drage za OŠ Vladimira Gortana(samo jutarnja smjena). Malo poslije toga znam da ga je vozio sada umirovljeni I.Š., a nakon njega ga je zadužio šole koji sada vozi 682. Upravo tada ga je naslijedio šole koji je prije toga vozio 558.

ikar

Citat: kurijerist  u Prosinac 21, 2009, 13:31:38
Sjetio sam se nečeg vezanog za 492. 1991. g. išao sam sa školom na izlet po Krku. Ako me sjećanje ne vara, vozio nas je gospodin koji je izradio modele stare Avtomontaže i Avtomontažine "kockice", nedavno prikazane na izložbi tehničke kulture. Jedno vrijeme 1991. ili 1992. je vozio osnovnoškolce iz Drage za OŠ Vladimira Gortana(samo jutarnja smjena). Malo poslije toga znam da ga je vozio sada umirovljeni I.Š., a nakon njega ga je zadužio šole koji sada vozi 682. Upravo tada ga je naslijedio šole koji je prije toga vozio 558.

Prije ovog sa 558 ga je vozio T.J. koji je isto u penziji sad...

Berlingo

Za mene najbolji bus od Troleja svih vremena. Steta da nije u subotu bio ovdje pa da vidimo da li bi prosao kad je sve stalo.