Linije – razno 2024.

Autor Mercedes bus, Siječanj 03, 2024, 21:59:22

sniff

Istina, al pretjeralo se s drugim dojavama koje su (nažalost) činile većinu aktivnosti u ovom podforumu. Za sada je ovako, možda se fluktuacijama vozila u vp situacija promijeni pa će se i tema otključati ;)

tramvajac 92

Citat: sergjack  u Veljača 24, 2024, 15:44:45Nisi uvijek u mogućnosti slikati, ali zato možeš dojaviti nekome drugome tko bi htio/mogao, npr. kad je 108 vozio zadnju turu na 330.
To bi vjerojatno bilo to.
https://autobusi.org/forum/index.php?topic=25260.msg343090#msg343090

Mercedes bus

Možda da se uvedu neke kazne za uobičajenu dojavu npr. ban na 4-5 dana ili tako nešto , pa će se naučiti što je neuobičajeno a što uobičajeno.

421

@sergjack
Kasnio si s rođenjem kad su se događale bitne stvari u svijetu i okolici ( ne svojom krivnjom), sad kasniš s odgovorom točno mjesec dana.
Život se događao i prije tvog rođenja ili uključivanja na ovaj forum i podforum, nije kasnio već se događao.
U fazi uhodavanja linije 241, zglobni  bus123  bio je normalna stvar i očekivano disponiranje, a tijekom eksploatacije došlo je do brojanja putnika, pa je ustanovljena smanjenje potražnje, ukazala se potreba zglobnog  bus123  na drugim, opterećenijim linijama i otad vozi solo   bus123  bez ikakvih problema u tjednu i vikendima.

Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

tramvajac 92

Malo bi mu trebalo preurediti nedjelju. Polaske iz Velikog Polja pomaknuti 5 min ranije.

Naime, pošto kreće u :55 iz VP (Galijska), dolazi u :58 na stanicu Veliko Polje. E, ali u :47 kreće 268 iz VG, i tamo stiže po rasporedu u :59. Ako 241 ide 5 min prije, onda je 5 min prije 268, što i ima smisla. 241 će nekoga i pokupiti prema kolodvoru, pa će i njegovo postojanje imati više smisla.

421

Zaboravio si (slučajno ili namjerno?) sitniji detalj: trasu(e) linije kojom prometuje 268/241.
Jest da je krajnje odredište terminal Glavni kolodvor, ali 268 od VP vozi AVVH, a 241 SRNJ/Islandska/AVVH kod GŠ.
Prijedlog od -5 min je za razmatranje, ali sumnjam u pozitivan efekt.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

tramvajac 92

Ne očekujem ni ja da će masovno putnici sa 268 prelaziti na 241, a 90% putnika gleda samo da je GLAVNI KOLODVOR na displayu, a kod Avenue Malla oba staju  ;D no vremena 241 ima puno više nego 268, pa bi bilo bolje da 241 dobije malo više posla (5 ljudi više znači puna sjedala u busu, u najboljem slučaju, a na 268 to znači da imaš i malo više pauze.

Isto se događa i sa 242, kako ide iz Podbrežja (okretište) na :05, dođe za 2 min na stanicu Podbrežje gdje je i 268, što je cca 2 min prije 268 koji ide u :47 iz Gorice. Tu bi bilo čak zgodno ga na puni sat dati iz Podbrežja. Jest da ne bi bilo točno pola sata, ali to nije problem.  ;)


tramvajac 92

Dosta dobro pitanje. Vjerojatno Jarun - Hrgovići - Golikova - Tomislavova i onda imamo opciju podvožnjaka Zagrebačka ili opciju podvožnjaka Selska.

Tehnički, može i podvožnjak Zagrebačka pa Selskom na Ilicu.

Mene više zanima, s čim će to voziti.

MAN truck bus

Novinar je otkrio plan prometovanja za 2024. (koji je isti već xy godina) i sad ima vijest.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

jubo89

#55
Citat: tramvajac 92  u Veljača 28, 2024, 12:06:30Dosta dobro pitanje. Vjerojatno Jarun - Hrgovići - Golikova - Tomislavova i onda imamo opciju podvožnjaka Zagrebačka ili opciju podvožnjaka Selska.

Tehnički, može i podvožnjak Zagrebačka pa Selskom na Ilicu.

Mene više zanima, s čim će to voziti.
Mislim da bi u smjeru Črnomerca moglo ići preko nadvožnjaka Zagrebačka, pa kad je u Prilazu baruna Filipovića nek skrene u Ivana Cankara i tako tim putem do terminala.

tramvajac 92

Hmm, Cankareva je vječiti čep, 134 prolazi na 2. fazi ako ima sreće.

jubo89

Citat: tramvajac 92  u Veljača 28, 2024, 16:18:18Hmm, Cankareva je vječiti čep, 134 prolazi na 2. fazi ako ima sreće.
Onda iz Golikove desno u Tomislavovu, Zagorsku do Selske, pa iz Selske do terminala?

Robert

#58
Možda nebi bilo loše da 117 ide  preko Zagrebačke pa Rudeškom kroz Vrbane. Dalje može Horvaćanskom do ulice Hrgovići do okretišta.

sergjack

Citat: tramvajac 92  u Veljača 24, 2024, 19:54:49To bi vjerojatno bilo to.
https://autobusi.org/forum/index.php?topic=25260.msg343090#msg343090

Je, to je bilo to. Još se dan danas sjećam, vraćao sam se sa ispita i vidio krajičkom oka 108 da vozi 330 pa išao dojavit al me još dan danas smeta što nisam dojavio mjesto viđenja i tako možda uskratio nekome vožnju, ali dobro sad znam za ubuduće.

@421
Isprike na zakašnjelom odgovoru, ne provjeravam forum tako često kao prije.